Ποιο συγκρότημα σας μύησε στο Metal?

είναι χάλια εδώ και πολλά χρόνια !!! στην ουσία είχε πάντα προβλήματα με το ποτό αλλά ξέφυγε όταν έφυγε από τους crimson !!! όντως πολύ κρίμα !!! ήταν μοναδική φωνή και είχε φοβερό τρόπο που ερμήνευε !!! οι στίχοι που πόσταρε παραπάνω ο keeper7k είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα !!!
 
Ο πρώτος μου metal δίσκος ήταν το Highway to Hell. ACDC με Bon Scott στα φωνητικά, φοβερό. Kολλητά αγόρασα το Back in Black, δυναμίτης album.

Eίχα και πολλές κασέτες, απο τις πρώτες μου ήταν το Ιron Maiden των Μaiden.

Mε Di'anno στα φωνητικά, μια albumara, το ακούω συχνά.
 
Για μενα το Powerslave-Maiden & Kill em all-Metallica
 
Judas priest - sad wings of destiny!! Η απολυτη δισκαρα, εδειξε πως πρεπει να παιζεται το metal!(και σε μενα βεβαια) :)

 
Οι Def Leppard με το Hysteria και οι Helloween με Keeper7k:D part 1. Τα άκουγα μια το ενα μια το αλλο, μια το ενα μια το αλλο. Ειχα παθει ψυχωση.
 
δύο αρκετά δημοφιλείς δίσκοι άνοιξαν τις πόρτες για μένα στο metal:

Metallica - Master of Puppets

και ύστερα

Iron Maiden - Fear of the Dark

πάντως ακόμα θεωρώ κορυφή των Metallica το MoP.
 
χεχ περιπου θα συνφωνισω το πρωτο ακουσμα μου ηταν metallica και συγγεκριμενα το unforgiven οταν ημουν πεμπτη δημοτικου αλλα ουσιαστικα απο εκει και επιτα οταν αρχισα να ακουω μεταλ ηταν deicide- legion !!! ε μετα καταλαβενετε τα ακοθσματα μου γυρο απο το μεταλ!!!
 
@deadbride

ti neolaia eiste esys, den mporo na katalavo pos sas aresoun auta... LOL

ama den mporeis na katalaveis ti leei o tragoudistis.... :p
 
οι ACDC και Iron Maiden απλα θεοι
 
UP THE IRONS!!!!!!
 
...akouste ton Land Of The Free II ton Gammaray... poly kalo!

Gamma_Ray_-_Land_of_the_Free_II_-_Cover_Art.jpg
 
Keropi +1000.

Αλλά φίλε σαν τους Iron κανείς.........

BTW το cover του LP είναι απλά έργο τέχνης.
 
prosopika, pote den trelenomoun gia maiden... kaloi alla den mou kanoun kapoia idiaiterh entyposh :p

eimai ths Germanikhs sxolhs ego lol
 
εμενα βασικα o king diamond αλλα απο εκει και περα πολλα αλλα,sepultura,iron maiden κτλ
 
E, κλασικα πραγματα.... Ο Alice με το Trash και οι Metallica με το Black Album.... Α, και με ολιγη απο Guns περιοδου Appetite for Destruction.
 
Εγώ μπήκα στο metal λόγω Accept. Είδα τον Udo και τρόμαξα. Όταν μου πέρασε το σοκ, είπα να ακούσω ένα τραγούδι τους. Άκουσα τον Udo και ξανατρόμαξα. Μετά από λίγο καιρό τον συνήθισα :D
 
Πίσω
Μπλουζα