• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Ποιο Browser χρησιμοποιείτε;

Rygar

Apple Lover
Αντιδράσεις
404
Και από σήμερα επισήμως επανήλθα στο FF μετά από περίπου 4 χρόνια με Chrome. Κάτι με τα plugins, κάτι με το flash (αυτό το "ετσι θέλω κι αμα γουστάρεις" μου τη δίνει), κάτι που μία στο τόσο δε φέρνει καμία σελίδα και στο Task manager βλέπω 15 chrome.exe να τρέχουν, ήταν αρκετά για να ξαναγυρίσω. Και είμαι πολύ ευχαριστημένος που το έκανα. Αλλωστε η google έχει "μεγαλώσει" πολύ από τότε, δε θέλω να ξέρει τί κάνω μπροστά στην οθόνη μου ;) .

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.479
Ο Chrome εχει βαρυνει πολυ. Αργει περισσοτερο να ξεκινησει απο οτι παλιοτερα.

Ομως παιζει τα YT στα 60 καρε...

Pokemon640

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Firefox για πολλούς λόγους (και περισσότερο τα Plugins)

Opera θα χρησιμοποιούσα περισσότερο ΑΛΛΑ έγινε πολύ closed source πλέον και ούτε το δεξί κλίκ δεν μπορείς να αλλάξεις.

Chrome σαν κάτι τρίτο έτσι να υπάρχει.

Κάτι που θέλω πολύ να αλλάξει στον Firefox είναι να επανέλθει η κλασσική toolbar με τις επιλογές back, forward, stop, reload που μάρεσε τρελά όπως στον κλασσικό Netscape.

arpacolla

RetroActive
Αντιδράσεις
109
Pokemon640 είπε:
Κάτι που θέλω πολύ να αλλάξει στον Firefox είναι να επανέλθει η κλασσική toolbar με τις επιλογές back, forward, stop, reload που μάρεσε τρελά όπως στον κλασσικό Netscape.
Έχεις δίκιο, δεν υπάρχουν σαν επιλογές ούτε στο customise πια.

Crimson Moonlight

RetroActive
Αντιδράσεις
214
Pokemon640 είπε:
Δεν ξέρω άν έχουμε διαφορετική έκδοση (πολύ πιθανό γιατί σπάνια εγκαθιστώ ενημερώσεις), αλλά στον δικό μου Firefox αυτά υπάρχουν. Τα πρόσθεσα μεσω customize.

Εγώ χρησιμοποιώ αποκλειστικά τον Firefox. Καί στον υπολογιστή καί στο κινητό. Έχω δοκιμάσει και τους άλλους γνωστούς περιηγητές αλλά κανένας δεν μου άρεσε. Ειδικά το Google Chrome, είναι χειρότερο απ' τον Explorer, υπερβολικά απλό. Οι περισσότεροι γνωστοί μου όμως αυτό χρησιμοποιούν γιατί λένε ότι είναι το πιό ασφαλές...

domniki

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
291
Pokemon640 είπε:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφαίρεσαν αυτά τα κουμπιά. Νομίζω ότι προσπάθησαν να μοιάσουν στον Chrome.

nwntas

RetroMasteR
Αντιδράσεις
241
domniki είπε:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφαίρεσαν αυτά τα κουμπιά. Νομίζω ότι προσπάθησαν να μοιάσουν στον Chrome.
Και πάλι, ο Chrome τα έχει αυτά τα κουμπιά, δίπλα από τη μπάρα διευθύνσεων.

Έχω περάσει από Internet Explorer σε Mozilla, κι από Mozilla πλέον σε Chrome.

Με τον IE είχα πρόβλημα με σελίδες, με τον Mozilla είχα πρόβλημα με το "βάρος", με τον Chrome για την ώρα όχι κάτι το ανησυχητικό, αν και παραμένει βαρύς για κάθε σύστημα.

Shock

Retired Admin
Αντιδράσεις
118
Μιλάς για Search Engine Muttley Black όχι για browser.

Μπλουζα