Ποιο Browser χρησιμοποιείτε;

Και από σήμερα επισήμως επανήλθα στο FF μετά από περίπου 4 χρόνια με Chrome. Κάτι με τα plugins, κάτι με το flash (αυτό το "ετσι θέλω κι αμα γουστάρεις" μου τη δίνει), κάτι που μία στο τόσο δε φέρνει καμία σελίδα και στο Task manager βλέπω 15 chrome.exe να τρέχουν, ήταν αρκετά για να ξαναγυρίσω. Και είμαι πολύ ευχαριστημένος που το έκανα. Αλλωστε η google έχει "μεγαλώσει" πολύ από τότε, δε θέλω να ξέρει τί κάνω μπροστά στην οθόνη μου ;) .
 
Ο Chrome εχει βαρυνει πολυ. Αργει περισσοτερο να ξεκινησει απο οτι παλιοτερα.

Ομως παιζει τα YT στα 60 καρε...
 
Firefox για πολλούς λόγους (και περισσότερο τα Plugins)

Opera θα χρησιμοποιούσα περισσότερο ΑΛΛΑ έγινε πολύ closed source πλέον και ούτε το δεξί κλίκ δεν μπορείς να αλλάξεις.

Chrome σαν κάτι τρίτο έτσι να υπάρχει.

Κάτι που θέλω πολύ να αλλάξει στον Firefox είναι να επανέλθει η κλασσική toolbar με τις επιλογές back, forward, stop, reload που μάρεσε τρελά όπως στον κλασσικό Netscape.
 
Pokemon640 είπε:
Κάτι που θέλω πολύ να αλλάξει στον Firefox είναι να επανέλθει η κλασσική toolbar με τις επιλογές back, forward, stop, reload που μάρεσε τρελά όπως στον κλασσικό Netscape.
Έχεις δίκιο, δεν υπάρχουν σαν επιλογές ούτε στο customise πια.
 
Pokemon640 είπε:
Κάτι που θέλω πολύ να αλλάξει στον Firefox είναι να επανέλθει η κλασσική toolbar με τις επιλογές back, forward, stop, reload που μάρεσε τρελά όπως στον κλασσικό Netscape.
Δεν ξέρω άν έχουμε διαφορετική έκδοση (πολύ πιθανό γιατί σπάνια εγκαθιστώ ενημερώσεις), αλλά στον δικό μου Firefox αυτά υπάρχουν. Τα πρόσθεσα μεσω customize.

Εγώ χρησιμοποιώ αποκλειστικά τον Firefox. Καί στον υπολογιστή καί στο κινητό. Έχω δοκιμάσει και τους άλλους γνωστούς περιηγητές αλλά κανένας δεν μου άρεσε. Ειδικά το Google Chrome, είναι χειρότερο απ' τον Explorer, υπερβολικά απλό. Οι περισσότεροι γνωστοί μου όμως αυτό χρησιμοποιούν γιατί λένε ότι είναι το πιό ασφαλές...
 
Pokemon640 είπε:
Κάτι που θέλω πολύ να αλλάξει στον Firefox είναι να επανέλθει η κλασσική toolbar με τις επιλογές back, forward, stop, reload που μάρεσε τρελά όπως στον κλασσικό Netscape.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφαίρεσαν αυτά τα κουμπιά. Νομίζω ότι προσπάθησαν να μοιάσουν στον Chrome.
 
domniki είπε:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφαίρεσαν αυτά τα κουμπιά. Νομίζω ότι προσπάθησαν να μοιάσουν στον Chrome.
Και πάλι, ο Chrome τα έχει αυτά τα κουμπιά, δίπλα από τη μπάρα διευθύνσεων.

Έχω περάσει από Internet Explorer σε Mozilla, κι από Mozilla πλέον σε Chrome.

Με τον IE είχα πρόβλημα με σελίδες, με τον Mozilla είχα πρόβλημα με το "βάρος", με τον Chrome για την ώρα όχι κάτι το ανησυχητικό, αν και παραμένει βαρύς για κάθε σύστημα.
 
Μιλάς για Search Engine Muttley Black όχι για browser.
 
Τέλος εποχής για τον γνωστό μας Internet Explorer - Καταργείται αύριο 15/06/2022 μετά απο 27 χρόνια λειτουργίας!



Αυτή την στιγμή οι πιο διάσημοι browsers είναι:

What are the most popular browsers?​

Google Chrome - 64.95%

Safari - 19.01%

Edge - 3.99%

Firefox - 3.26%

Samsung Internet - 2.85%

Opera - 2.11%

Source: Statcounter
 
Πού κατάντησες καημένο firefox. Το χρησιμοποιώ από τότε που ήταν ένα μικροσκοπικό αλεπουδάκι αλλά γίνεται όλο και χειρότερο και πιο δύσχρηστο, χώρια που έχει γίνει αχόρταγο από μνήμη (και διότι επιμένει να τρέχει ένα κάρο processes ταυτόχρονα, ας το έχω διατάξει να μην το κάνει). Και απεχθάνομαι τα συχνότατα updates, κάθε update και χειρότερο. Παραμένω πιστός κυρίως από αδράνεια και γιατί μισώ το google και τα προϊόντα του.
 
Πίσω
Μπλουζα