Ποιο Browser χρησιμοποιείτε;

keeper7k είπε:
@pookyΜόλις μάθεις και τα mouse gestures , δεν θα τον αλλάζεις με τίποτα ;)
Μα mouse gestures έχει και ο FF!! και μάλιστα επειδή μπαίνουν σαν extention έχεις πολλά διαφορετικά να δοκιμάσεις και να δεις αν σου κάνουν!
keeper7k είπε:
@pookyΝαι , αλλα και δεν έχεις preview της σελίδας και σου τρώει και 15 pixels :p
Έχεις preview στον FF. Όπως έχεις και Live Bookmarks (θα μπορούσαμε άραγε να στήσουμε και το site έτσι ώστε τα τελευταία να μας τα βγάζει σε live bookmarks στην toolbar?)
 
shock εχεις παρει γενικα σταβο δρομο....δεν χρειαζεται να στο επισημαινω συνεχως....
 
Δεν καταλαβαίνω ακόμη τί ακριβώς είναι το speed dial και εάν δεν φορτώσω Opera ίσως να έχω στο μυαλό μου τελείως διαφορετικό πράγμα από αυτό που λέτε...

Πάντως preview από FF, πάρε ένα με 12 βαριέμαι να ανοίξω παραπάνω παραθυράκια...



ωραίος ο Shock έτσι;
 
@wally & ambu LOL.

Keeper μιας που μίλησες για bookmarks δες εδώ τι χάνεις!
 
Μα καλα εχετε τρελλαθει τελειως ? :biglaugh: ...εδω μιλαμε για την (απατητη ενδεχομενως) κορυφη των Browsers ... :diablotin:

Φορτωσε τη σελιδα του retromaniax σε 1 δευτερολεπτο και οσο για ασφαλεια .... κανεις δεν ξερει τις "τρυπες" του (ο τελευταιος που το χρησιμοποιουσε, πεθανε περσι...) :help:

Απολαυστε το no 1....

lynxscreenfz4.jpg
 
Keeper έχεις δίκιο.

Το Speed Dial δεν το έχω δουλέψει ακόμα αλλά ήταν πολύ ωραία όταν κατά λάθος έκλεισα τον browser πατώντας το Χ, λόγω συνήθειας από τον FireFox και ανοίγοντάς τον πάλι βρέθηκα εκεί που είχα μείνει με 8 παράθυρα ανοικτά.

Μάλλον, παραμένω εδώ.
 
Pooky θες να πεις ότι ο FF σου ως τώρα δεν το έκανε?

Εμένα γιατί με ρωτάει κάθε φορά αν θα κάνει restore το season ή να ανοίξει καινούριο?
 
Βρήκα ένα πελάτη κι εγώ και αμέσως να τον φάνε :biglaugh: :biglaugh:
 
Για ρίξτε μια ματιά εδώ

Βασικά μπορείτε να του πείτε να scanάρει το site για αλλαγές κοινώς για εμάς που δεν έχουν RSS feeds.
 
shock είπε:
Pooky θες να πεις ότι ο FF σου ως τώρα δεν το έκανε?Εμένα γιατί με ρωτάει κάθε φορά αν θα κάνει restore το season ή να ανοίξει καινούριο?

Ποτέ δεν με έχει ρωτήσει κάτι τέτοιο. Όταν τα έκλεινα ή έκλεινε για κάποιο λόγο, (reboot γιατί κρασάρισμα δεν παίζει με τα δικά μου μηχανήματα) άνοιγε πάντα στο GRM. (Home page).

Φυσικά το speedial ΓΡΑΦΕΙ!!!!!!!!! Πολύ τσίλικο feature μου άρεσε τα μέγιστα.

Φυσικά δεν ξέρω αν ο FF το έκανε έπειτα από ρυθμίσεις ή από το κατέβασμα κάποιου plugin , εμένα με ενδιαφέρει να πειράζω ρυθμίσεις μόνο στα παιχνίδια και στα αυτοκίνητα. Τα υπόλοιπα ότι λειτουργεί out of the box, είμαι σε εξαιρετικά προχωρημένη ηλικία για να κάθομαι να πειραματίζομαι με browsers και Office και το λοιπό κακό συναπάντημα.

Άσε που στην δική μου ηλικία είναι προτιμότερο να πειραματίζεσαι με μωρά..........................
 
firefox εδω και 3 χρονια και ολα καλα,αν και τωρα τελευταια πειραματιζομε με την εκδοση 9 του netscape ,ψαχνομαι...
 
shock είπε:
Pooky θες να πεις ότι ο FF σου ως τώρα δεν το έκανε?Εμένα γιατί με ρωτάει κάθε φορά αν θα κάνει restore το season ή να ανοίξει καινούριο?
και εμενα το ιδιο μυνημα βγαζει :confused: :confused:
 
Opera 9.50 Beta 64bit (γιατι μπορώ) σε linuxακι!!!!
 
O MSIE 7 ειναι μια χαρά από τη στιγμή που ενσωμάτωσε TABS. Για κάποιο ανεξήγητο λόγο όμως το Firefox δεν καθυστερεί καθόλου στο εργοστάσιο που έχουν βάλει Websense (για τσοντοσάιτς, ΠΡΟΠΑ, Στοιχήματα, καζίνα κλπ) σε σχέση με τον MSIE που σέρνεται στην κυριολεξία. Αρα FF στη δουλειά και IE7 σπίτι.
 
Ακομα χρησιμοποιω τον καλυτερο ;)

 
Mozilla Firefox γιατι ο ΙΕ εξακολουθει να εχει αρκετα προβληματα.
 
Ο IE μας είχε για χρόνια κολλημένους στο ίδιο δύσκαμπτο περιβάλλον. Χρειάστηκε να έρθει η πυραλώπηξ και να κλέψει ένα ελάχιστο μερίδιο από την αγορά για να στρωθούν και να πουν να βελτιώσουνε τον Explorer. Και στην ουσία τι έκαναν; για άλλη μια φορά, έκλεψαν ό,τι είδαν στους άλλους και ξάφνου έχει κι ο IE καρτέλες! Όσο ήτανε ψόφιος ο ανταγωνισμός μας είχαν γραμμένους τους χρήστες..

Έπειτα ο ΙΕ δεν είναι ρετρό όπως προαναφέρθηκε. Πρόλαβα την εποχή του gopher, θυμάμαι να πρωτοκοιτώ εντυπωσιασμένος το Mosaic, κι έπειτα το Netscape μας έγινε το στάνταρντ. Κι όλα αυτά γρήγορα, ερχόταν το ένα μετά το άλλο. Έ, κάποια στιγμή ήρθε δυστυχώς κι ο IE για να κολλήσει την εξέλιξη.

Τώρα Πυραλώπηξ! Κι αν καθίσω καμιά φορά σε κανα FreeBSD τότε Konqueror που τον έχει ενσωματωμένο. Το πιο παράξενο πρόγραμμα που χρησιμοποίησα ποτέ για να βουτήξω στον παγκόσμιο ιστό ήταν ο Emacs, ο οποίος κανονικά είναι συντάκτης, πολύ βολικός για προγραμματισμό, κι οι αθεόφοβοι ενσωμάτωσαν την δυνατότητα να περιηγείσαι στον ιστό. Αν δεν ήταν απλό html δεν την πάλευε. Είχε πλάκα.

Ο ΙΕ γενικά παραμένει να έχει το μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς. Κατά κύριο λόγο αυτό συμβαίνει επειδή οι περισσότεροι χρήστες είναι αρχάριοι και δεν γνωρίζουν πως υπάρχουν και άλλες επιλογές. Κι ακόμη και να το ήξεραν, δεν γνωρίζουν πώς να αναζητήσουν, πώς να κατεβάσουν και πώς να εγκαταστήσουν. Σε αυτούς, όλη αυτή η διαδικασία, μοιάζει βουνό. Κατά κύριο λόγο λοιπόν είναι οι άσχετοι που κρατούν τον ΙΕ σε τόσο υψηλά ποσοστά χρήσης!

Χαίρομαι με τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης. :thumbup:
 
Mozilla Firefox εδώ και κατι μέρες. Πιο πριν συνέχεια Ιντερνετ εξπλόρερ.
 
Κατά σειρά χρήσης:

1)Firefox.Βασικός browser με συνεχώς 20+ tabs ανοιχτά γι'αυτό και μου τρώει 200 mb ram.

2)Opera.

3)Netscape navigator

4)ΙΕ.Μόνο γαι περιπτώσεις που κάποια @!%@#$ σελίδα δεν εμφανίζεται σωστά παρά μόνο σε αυτόν.
 
Μετά από 2+ χρόνια με Firefox αποφάσισα να κάνω ένα βήμα παραπέρα κι έβαλα Flock. Τρομερά βολικός με το social networking και αντίθετα με όσα υποστηρίζουν αρκετοί χρήστες δε μου έχει κρασάρει ούτε μία φορά...
 
Πίσω
Μπλουζα