Ποιό είναι αυτό το αγόρι;

Κοίτα από τη στιγμή που δεν τον βλέπω 100% σίγουρος δεν μπορώ να είμαι. Απλά απάντησε ευγενικά και βλέπω πως έχει φίλους πολλούς ηθοποιούς συναδέλφους του , οπότε οι περισσότερες πιθανότητες είναι να είναι αυτός.
 
Του ειπες περι Retromaniax; Μας ξερει; Μας διαβαζει;
 
Όχι δεν ανέφερα retromaniax για να μη τον μπερδέψω. Του είπα πως έχω "διαφωνία" με μια φίλη μου και πως "μαλώνουμε" για σας. Πως η φίλη μου επιμένει πως είστε εσείς ενώ εγώ δεν είμαι σίγουρος. Του έδειξα τη φωτογραφία , του είπα και την ταινία και τη χρονιά. Δε ξέρω πως αλλάζουν οι έφηβοι τι να πω , η πρώτη ταινία που είναι καταγεγραμμένη του Χρήστου Νομικού είναι "Χριστινιώ ο θρύλος μιας αγάπης" το 1970 και μετά "Οι αμαρτωλοί" που όλοι ξέρουμε.
1962 το Ταξίδι , 8 χρόνια μετά η Χριστινιώ και ήταν έτσι όπως στη φωτογραφία που βάζω. Δε ξέρω αν αλλάζει και πόσο και πως...

1970 ΧΡΙΣΤΙΝΙΩ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΜΙΑΣ ΑΓΑΠΗΣ.mp4_snapshot_00.01.15_[2019.12.11_11.47.33].jpg
 
Καλα, απο τα 15 ως τα 23 αλλαζουν οι ανθρωποι, αλλα σημασια εχει οτι μαθαμε τι συμβαινει.
Σε ευχαριστω πολυ, Αντωνη!
 
Πρέπει να ανασκουμπωθούμε να βρούμε ποιο είναι αυτό τ αγόρι!
 
Μπα, μαλλον καμια αρπαχτη στο Ταξιδι θα εκανε και μετα θα εμεινε σπιτι του. Ουτε ο ιδιος δε θα ξερει.
 
Πρέπει να ανασκουμπωθούμε να βρούμε ποιο είναι αυτό τ αγόρι!

Για να σας βοηθήσω, εγώ δεν είμαι. Ήμουν 5 χρονών το 1962. Οπότε έχετε έναν υποψήφιο λιγότερο.
 
Λετε να αρχισουμε να ψαχνουμε για το αγορι αναμεσα στα μελη του φορουμ; :D
Καλα, ειχε πολυ θρασος ο Νομικος που δεν επαιξε στο Ταξιδι και με διεψευσε!
Χρηστοοοοο,..............θα φαρμακωθω!
 
Για να σας βοηθήσω, εγώ δεν είμαι. Ήμουν 5 χρονών το 1962. Οπότε έχετε έναν υποψήφιο λιγότερο.
Εσύ ελέφαντας έγινες ζεν πρεμιέ μεγαλώνοντας το παιδι εδώ που να φτουρισει μπροστά σου σίγουρα δεν είσαι συ χα χα! Αστειευομαστε να περνά ή ωρα! Εσύ εξαλλου μας ειπες πως υπήρξε εφάμιλλος του Φωκα οπότε δεν είσαι εσυ
 
Αγαπητή bambinella, πόσο ποσοστό δίνεις να κάνεις λάθος; :)
Η ταινία είναι με τη Βουγιουκλάκη... Σωστά; ;)

EDIΤ: Χρόνια μέλος του forum και δεν είδα οτι το θέμα έχει 3 σελίδες και όχι μια... x3
Αυτό το αγόρι ξέρω ποιό είναι...
 
Τελευταία επεξεργασία:
@DINO Απο τους πρώτους είσαι και εσύ!

Μην σου πω απο την εποχή των Kiss.... :p ;)
 
Το παιδί αυτό, ευτύχήσαμε να το έχουμε κουμπάρο μας (οι γονείς μου).
Δεν είναι γνωστός ηθοποιός... Απλά στην παιδική του ηλικία έπαιξε σε μερικές ταινίες.
Μια από αυτές ήταν και ο "Εγωισμός" με τη Λάσκαρη. Ήταν ένα, εκ των παιδιών που βρίσκονταν στο σημείο που χάλασε το αυτοκίνητό της και της είπαν να φωνάξουν το μάστορα από το συνεργείο. Μάλιστα ο άλλος πιτσιρικάς τον φωνάζει με το κανονικό του όνομα "Σπύρο"...

Δυστυχώς τον Σπύρο Σαμιώτη τον χάσαμε ξαφνικά, νεότατο, το 2008 από καρδιά... Ήταν ένας εξαιρετικός άνθρωπος με αυξημένη αίσθηση του χιούμορ...
Α ρε κουμπαράκι...

Πραγματικά δε το πίστευα όταν άνοιξα το θέμα αυτό και είδα φάτσα-κάρτα τον κουμπάρο μας.
Να'σαι καλά βρε bambinella 100.... :)
 
Τι λες τώρα...

Έμεινα με ανοιχτό το στόμα με το σχόλιο αυτό... :( Λυπάμαι πολύ.. Rip.. :(
 
Κοιτα να δεις λοιπον που αυτη η κλισε φραση για το ποσο μικρος ειναι ο κοσμος, ισχυει τελικα!
Το παιδι αυτο ουσιαστικα προερχεται απο τον δικο μας κοσμο, τον κοσμο του Ρετρομανιαξ, αφου ηταν κουμπαρος ενος τοσο παλαιου και εκλεκτου μελους. Και ειναι τοσο μα τοσο κριμα που δε βρισκεται πια κοντα μας και εφυγε τοσο προωρα απο τη ζωη.
Σκεφτομαι οτι αμα ζουσε, σημερα θα ειχε τη γιορτη του! Συμπτωση ομως και αυτη, ε;
Θα ψαξω να βρω τη σκηνη απο τον Εγωισμο. Την ξερω, αλλα δε θυμαμαι τα προσωπακια των παιδιων.
Μα πες μου ομως, Dino...Εγω που τον Σπυρο τον ειχα για τον Χρηστο Νομικο, του εμοιαζε καθολου του ηθοποιου οταν ηταν γυρω στα 25 - 30; Και η ηλικια του πρεπει να ηταν κοντα με του Χρηστου που ειναι γεννημενος τελη του '47. Ετσι δεν ειναι;
Δωσε μας καποιες λεπτομερειες εσυ που ησουν τοσο κοντα του.
 
Το σύμπαν τελικά συνωμοτει γιατί όλοι και όλα συνδέονται μεταξύ τους μέσω των άλλων ψυχών.. Dinακο ο κουμπάρος σας το ήθελε αυτό και σε χαιρετά για αυτό και έγινε όλη αυτή η.. ας πούμε.. Σύμπτωση;;;

Όλα συνδέονται και όποιος δεν το πιστεύει έχει αυταπάτες!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια bambinella 100... :)
Θα μιλήσω με την κουμπάρα μας και αν έχω το ΟΚ, θα ανεβάσω και φωτογραφίες του, σε μεγαλύτερη ηλικία...
Η ημερομηνία γέννησης πάντως πρέπει να είναι πολύ κοντά σε αυτή που έγραψες...
 
Πίσω
Μπλουζα