Εγω δεν εδινα αλλα καταφερνα και τα εχανα...χρμπφφ.




Α, το περίπτερο αυτό είχε στηθεί στο Μινιόν δηλαδή? Σίγουρα πάντως είναι καλοκαιρινό τεύχος. Κρίμα που οι αναμνήσεις μου είναι πολύ θολές εκείνης της εποχής. :(
Το περιπτερο υποθετω στηθηκε για την αναγκη του εξωφυλλου,φαινεται κιολας οτι δεν ειναι περιπτερο αλλα χαρτονια,lol,στο Μινιον θα ηταν η στολη Ποπαϋ να υποδεχεται τα παιδια και δεν ξερω τι αλλο θα'χαν κανονισει.
 
Μήπως και το γκαζόν είναι ψεύτικο; Eίχε κήπο στο Μινιόν; Να βλέπαμε και καμιά φώτο από το Donkey Kong στο Μινιόν...
 
Για να καθαρισω τις σκεψεις μου lol η παραπανω φωτογραφηση δεν πρεπει να εχει καμμια σχεση με το Μινιον,απλως επειτα απο την συνεργασια που ειχε με το πολυκαταστημα ο εκδοτης χρησιμοποιησε και την κουκλα,στολη,ηθοποιο και για την φωτογραφηση των περιοδικων του.

Το δασος κτημα χωραφι φαινεται αληθινο.
 
Λοιπον...

Ποπαϋ δεν εχω πολλα,εχω ομως το παρακατω. :)

Μικρα Κλασικα #214

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214.jpg

Και περιεχει τα εξης τευχη...

#969

Ποπαυ Μικρα Κλασικα 2 #214 τευχος 969.jpg

#970

Ποπαυ Μικρα Κλασικα 2 #214 τευχος 970.jpg

#971

Ποπαυ Μικρα Κλασικα 2 #214 τευχος 971.jpg

Στα οποια περιεχονται οι εξης ιστοριες...

Με τις δυο να εχουν το ιδιο τιτλο ( :eek: ) αλλα διαφορετικη εισαγωγη...

(οποιος γνωριζει ας δωσει ενα χερι βοηθειας.... :help: :please: )

Ο Αρπαγας της Ολιβ

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 1.jpg

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 4.jpg

Μυστικη συνταγη

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 2.jpg

Σπανακοπιτα

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 3.jpg

Αισθητικη χειρουργικη

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 5.jpg

Η εποχη του τρυγου

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 6.jpg

Η βαλιτσα εκπληξη

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 7.jpg

Ευγενικες γροθοκοπανιες

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 8.jpg

Οι γεροι του οικου ευγηριας

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 9.jpg

Ο τελικος του πρωταθληματος

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 10.jpg

Οι εξωγηινοι

Ποπαυ Μικρα Κλασικα #214 Ιστορια 11.jpg

Και για το τελος, 2 φωτο με το λογοτυπο και τα λοιπα προιοντα του Δραγουνη... ;)

Ποπαυ Μικρα Κλασικα οπισθοφυλλο 2.jpg

Ποπαυ Μικρα Κλασικα οπισθοφυλλο.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σταύρο έτσι όπως είδα τις εικόνες με έκανες να μετανιώσω πικρά τους 14 τόμους που πρόσφατα πούλησα (ένεκα η ανάγκη). Επίσης πως μπορείς να επισυνάπτεις τόσες φωτογραφίες όταν εγώ μπορώ μόνο μέχρι 6?
 
Λοιπόν, κάποια τα είχα κι εγώ! Αναγνώρισα τις ιστορίες από το πρώτο φύλλο! :D

Κατά τ' άλλα, απίστευτη συλλογή και συμφωνώ με το Johny! :thumbup:

@Johny: τις βάζεις σε άλμπουμ και μετά επικολλάς το link της κάθε φωτό. Έτσι μπορείς να βάλεις όσες φωτός θες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι μας έκανες τώρα...από την μια τα εξώφυλλα του Ποπάυ από την άλλη οι διαφημίσεις των Κράνος, Έφοδος και Τάνκς... :cry:
 
Εδω και χρονια εχω απορια: ποια ηταν η τυπισσα στο εξωφυλλο του ΚΟΥΙΖ στη διαφημιση-κολλαζ με το μεγαλο D; :p
 
Έννοείς αυτή που χαϊδεύει τα μαλλιά της; Λίγο τη Ντόρα (όχι την εξερευνήτρια) στα νιάτα της δε μοιάζει;
 
Να και τα ''ποπαυ'' μου, που εχουν διασωθει...

Ποπαυ 1 post #107 geotsi.jpg

Ποπαυ 2 post #107 geotsi.jpg

Ποπαυ 3 post #107 geotsi.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία συλλογή Geotsi.Ζήλεψα τα αυτοκινητάκια Burago και Nobel στα οπισθόφυλλα των περιοδικών.
 
Τα Ποπαϋ που ειχα υποσχεθει!

Ποπαυ  post #109 Ajax .jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα είχα όλα αυτά! Από τα 2,3 μεγάλα Ποπάυ που είχα το ένα ήταν το παραπάνω. Τα άλλα τα διάβασα πρόσφατα. Ωραία συλλογή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξέρει κανείς πότε ακριβώς σταμάτησαν τα Ποπάυ; Μιλάω για την έκδοση του Δραγούνη γιατί κάποια στιγμή συνεχίστηκε η κυκλοφορία τους από άλλο εκδότη για ένα διάστημα. Ποιο ήταν το τελευταίο τεύχος;
 
Mits είπε:
Ξέρει κανείς πότε ακριβώς σταμάτησαν τα Ποπάυ; Μιλάω για την έκδοση του Δραγούνη γιατί κάποια στιγμή συνεχίστηκε η κυκλοφορία τους από άλλο εκδότη για ένα διάστημα. Ποιο ήταν το τελευταίο τεύχος;
Κάπου στο 1994 σταμάτησε η έκδοση καθώς πέθανε ο δημιουργός του Πόπαϋ Bud Sagendorf το Σεπτέμβριο του ίδιου έτους.
 
Ο Ποπαυ ηταν το αγαπημενο μου περιδικο.Δυστυχως λιγα εχω κρατησει αλλα μια μερα θα ανεβασω καμια φωτογραφια κι εγω...
 
Πρόσφατα αγόρασα τα παρακάτω Πόπαϋ.

Ποπαυ 1 post #114 Johnny1981.jpg

Διαβάζοντας τα όλα παρατήρησα τα παρακάτω.

Ιστορία όπου γνωστοί ήρωες όπως Φέλιξ ο γάτος, Μπάτμαν και Ρόμπιν, Μαντράκε ο μάγος με το Λόθαρ (δεν είναι στη φώτο) και Ταρζάν έχουν μαγευτεί από την κακιά μαγίσσα και κάνουν κακές πράξεις

Ποπαυ 2 post #114 Johnny1981.jpg

Ποπαυ 3 post #114 Johnny1981.jpg

Ιστορία με τίτλο Η εκδίκηση του Μοντεζούμα. Βιντεοπαιχνίδι δεν ήταν αυτό;

Ποπαυ 4 post #114 Johnny1981.jpg

Ιστορία που εμφανίζονται οι Ζίππι και Ζάππε από τη βαβούρα.

Ποπαυ 5 post #114 Johnny1981.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμ εχω το τευχος το κανονικο,ενα απο τα αγαπημενα μου.

Τρομερη εντυπωση μου ειχε κανει πιτσιρικα να βλεπω τοσους ηρωες μαζεμενους στο αγαπημενο σου περιοδικο!!

Κανε εναν κοπο να δεις αν το τευχος που βαζω παρακατω ειναι αυτο που εχεις μεσα στον τομο σου,βλεπω οτι η αρχικη εικονα ειναι διαφορετικη.

 1)Μπατμαν!!!

2)Μπατγουμαν!!

3)Ταρζαν (Δραγουνης,τυχαιο; )

4)Τσιτα (σιγα μην ελειπε)

5)Φελιξ ο Γατος)(Δραγουνης,τυχαιο; )

6)Φιουρια αλογο(αυτο αληθεια δεν το ηξερα,ισως καποιος απο εσας)

7)Μαντρακ (θα τον δειτε στην φωτο ,ο κυριος με το καπελο και τον νεγρο,more info please),(επισης ειχε και δικη του εκδοση νομιζω απο τον Δραγουνη τοτε,τυχαιο; )

8)Α και ο Ρομπιν!!

Υπαρχει και ενας Μεγαλος Ποπαυ ,παλι με crossover "Batman VS Ποπαϋ" "Batwoman VS Ολιβ" απο τα λιγα!!!

Ποπαυ #498 post #115 Aardvark.jpg

Ποπαυ #498 post #115b Aardvark.jpg

Ποπαυ #498 post #115c Aardvark.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είναι αυτό το τεύχος. Είναι το τεύχος Νο 967 1 Ιανουαρίου 1992. Όπως είδες η αρχική εικόνα είναι διαφορετική αλλά η ασπρόμαυρη με το Φέλιξ να δίνει διαταγές στους υπόλοιπους υπάρχει αυτούσια και στο δικό μου. Η Φούρια υπάρχει, όχι όμως και Τσίτα, Μπατγούμαν. Να σου πω, εδώ ο Πόπαϋ δελεάζει τη Φούρια με ένα τσουβάλι Σούπερ Βρώμη. Κονταίνει τον Λόθαρ με μια μπουνιά και ο Μπάτμαν πετάει στον Πόπαϋ το batarang (το λέω σωστά) για να τον αιχμαλωτίσει. Λένε κάτι αυτά;
 
ΟΚ το λυσαμε νομιζω το μυστηριο,η δικια σου αρχικη σελιδα ειναι η αρχικη σελιδα του Part 2 του δικο μου,στο δικο μου τευχος εχει και τα δυο parts,στο δικο σου ειναι το 2ο μισο μονο,αφου βγαινει νοημα εχει καλως για μιση ιστορια....


Στην φωτου του δικου μου γραφει Μερος 1ο.



Οντως στο 2ο μερος δεν εμφανιζεται ουτε η Μπατγουμαν ουτε το κοριτσι του Φελιξ ουτε μια Ναντια αγνωστων λοιπων στοιχειων.
 
Πίσω
Μπλουζα