Πού γυρίστηκαν οι ελληνικές ταινίες ; (2ο μέρος)

Για το σπίτι του Τσαγανέα

βοηθά το πλάνο με την βουνοκορφή από τα 5000 ψεμματα.

Τα τουρκοβούνια ειναί;



makism είπε:
ΦΤΩΧΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙΜΙΟΣ 1965

Αυτή τη Βίλα που μένει ο Τσαγανέας σε αυτό το έργο αλλά και στο 5000 ψέματα θα τη βρει κανείς;( Μήπως έμενε εκεί στα αληθινά ;)


Screenshot 2016-01-19 08.49.24.jpg
 

"Τα 4 σκαλοπάτια " συνέχεια

Μου φαινόταν αδιανόητο να να βρισκουμε διάφορα μέρη απο κάτι "καλυβες" και κατι γκρεμισμένους τοίχους και να μην μπορούμε να βρουμε που ειναι αυτό το καταπληκτικό αρχοντικό που φαίνεται στα "4 σκαλοπάτια". Τελικά μετα απο "τρελλό" ψαξιμο νομίζω οτι βρεθηκε κάτι που κατα την γνώμη μου είναι καταπληκτικό και αποδεικνύει για αλλη μια φορά οτι στον Ελληνικό κινηματογραφο εχουν αποτυπωθεί ιστορικά πραγματα.

Το "ανακτορο" που φαινεται στα 4 σκαλοπατια είναι η περιβόητη "Βίλα Ζωγράφου" στο 37°58'32.30" B 23°46'23.04" E που βρισκοταν σε μια έκταση 20 στρεμάτων στην περιοχή Ζωγραφου-Ανω Ιλισίων η για να μαστε πιο σωστοι οπως ειχε επισημανει και ο elephadas σε καποιο post στο παλιο "Που γυρισθηκαν" στα Κουπόνια οπως ονομαζόταν τότε η περιοχή.

Το σπιτι ειναι διατηρητέο, κουβαλάει πολύ ιστορια και αν googlarete "βιλα Ζωγράφου" θα βρειτε αρκετα πραγματα για αυτό.

Φυσικά αυτή η ανακάλυψη ανατρεπει πολλά πραγματα για διάφορα μέρη που εμφανίζονται στην ταινία που υποτιθεται οτι ηταν στην περιοχή Ψυχικού Φιλοθεης( εκτός απο το σπιτι που εχουμε αναφέρει στο τελος της ταινίας και μάλλον είναι πανω-κατω εκει περιπου που το εχουμε προσδιορίσει) και ανοιγει την ορεξη για περαιτερω ψάξιμο γιατι μαλλον θα βρουμε και αλλα καταπληκτικά πραγματα.

Αυτα προς το παρόν ........γιατι εχει πολυ "ψωμί" ακόμα.

1@xortiani[/USER] Επειδή την "Βιλα με τα νουφαρα" δεν μπορω να την βρώ σαν ταινία μηπως εχεις καμμία φωτό απο την βιλα της ταινίας.

New Movie (54).Movie_Snapshot.jpg

΢ωγραφου.jpg

zografou2.jpg

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
antonovar πωσ το ξετρύπωσες ρε θηρίο; Μπράβο!!!

Για το σπίτι με τα 4 σκαλοπάτια, συμφωνείς με τον Teacher για Αλεξάνδρου Παπαναστασίου 67 Ψυχικό 154 52;

Για το σπίτι του Τσαγανέα στα 5000 ψέμματα;

antonovar είπε:
"Τα 4 σκαλοπάτια " συνέχεια
Το "ανακτορο" που φαινεται στα 4 σκαλοπατια είναι η περιβόητη "Βίλα Ζωγράφου" στο 37°58'32.30" B 23°46'23.04" E που βρισκοταν σε μια έκταση 20 στρεμάτων στην περιοχή Ζωγραφου-Ανω Ιλισίων η για να μαστε πιο σωστοι οπως ειχε επισημανει και ο elephadas σε καποιο post στο παλιο "Που γυρισθηκαν" στα Κουπόνια οπως ονομαζόταν τότε η περιοχή.

Το σπιτι ειναι διατηρητέο, κουβαλάει πολύ ιστορια και αν googlarete "βιλα Ζωγράφου" θα βρειτε αρκετα πραγματα για αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
antonovar, μπράβο για την ανακάλυψη της Βίλας! Μήπως κατά την αναζήτησή σου, είδες πουθενά τη βίλα που εμφανίζεται στην ταινία "Ο γιος μου ο Στέφανος" (1975)?



stefanos.JPG
 
makism είπε:
antonovar πωσ το ξετρύπωσες ρε θηρίο; Μπράβο!!!Για το σπίτι με τα 4 σκαλοπάτια, συμφωνείς με τον Teacher για Αλεξάνδρου Παπαναστασίου 67 Ψυχικό 154 52;

Για το σπίτι του Τσαγανέα στα 5000 ψέμματα;
το σπίτι το ξετρυπωσα ...... ψαχνοντας σε ενα αρχείο με παλιες φωτογραφίες της Αθήνας που είχα

Για το σπίτι στην Παπαναστασίου το εγραψα και σε προηγούμενο post .... νομίζω οτι ειναι λιγο πιο κοντα στην πλατεία.Δηλαδή είναι μεν σε αυτό το οικοδομικο τετραγωνο που σχηματιζεται απο τους δρομους Αλ.Παπαναστασίου Μαλακαση και Παπαρηγοπουλου αλλα οχι στην γωνία Αλ.Παπαναστασίου και Μαλακαση.....ισως λίγο πιο μπροστά. Θελω να πάω απο εκεί γιατι απο το street view δεν φαινονται καποιες λεπτομερειες....Ασε που οσο κοιτάζω

αυτό το πλάνο εχω αρχίσει να πιστευω οτι στο βάθος φαίνεται ο Υμηττος και οχι τα Τουρκοβούνια.

Για το σπίτι του Τσαγανέα στα 5000 ψέματα το ψάχνω makism αλλα και αυτό τελικά μας βγήκε δυσκολη ασκηση.Το ψαχνω πιθανολογώντας οτι είναι Ψυχικό-Φιλοθεη και με δύο σεναρια οτι το βουνό είναι η ο Υμηττος η τα Τουρκοβούνια ,οπως επισήμανες και εσύ. και ψάχνοντας ενα σπίτι που βρισκεται στον αριθμό 56 οπως φαινεται στην ταινία κοντα μάλλον σε μία πλατεία.........αλλα δεν βγαινει με τιποτε.......Εσύ σε ποιά περιοχή το προσδιορίζεις

@ΝΙΟΒΗ.

Νιόβη δεν το εχω συναντήσει αυτό το σπίτι και για να μαι ειλικρινής ουτε και την ταινία την ηξερα.Αλλά νομίζω οτι με λιγο ψαξιμο μπορεί να βρεθεί.

2 (22-1-2016 2-59 ΞΌΞΌ).png
 
antonovar είσαι Θεός :bow:

το σπίτι με τα τέσσερα σκαλοπάτια καθώς και το τετράγωνο όσο το κοιτάζω δεν είναι καθόλου σίγουρο

...........συνεχίζουμε να το ψάχνουμε.............

Παράνομοι Πόθοι - 1965

Νέγκας - Προκοπίου - Σειληνός

Επανεμφάνιση της Χίου και της Σφακίων

Η Προκοπίου βγαίνει από το σπίτι του Σειληνού (Χίου 50), δίπλα στο σπίτι του "στρατηγάκου" (Χίου 52)

και απένενατι από τα γραφεία του Φίνου (Χίου 53)

http://oi67.tinypic.com/30ax9bo.jpg

Το σπίτι είναι Χίου 52 (και όχι 53 όπως το αναγράφω στην εικόνα)

Επίσης μάλλον για πρώτη φορά βλέπουμε το σπίτι στη Χίου 54

Το Σκηνικό Γνώριμο - "Φωνάζει ο Κλέφτης" (οι τρεις χαμηλότερες φωτο)

(Όλγα αγάπη μου, Κλωτσοσκούφι, 5000 ψέματα, κλπ κλπ)

new.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
antonovar, Teacher, makism, minos

είστε Θεοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:bow: :bow: :bow: :bow:

Επιτέλους, καταφέρνω και εγω να ανεβασω φωτο (γιατί ειχα προβλημα με το upload) και βρηκα ένα μερος που το εψαχνε ο φίλος antonovar στην ταινία

<<Δυο μάγγες του Πειραιά>>

Βλέπουμε τον Πέτρο Γιαννακό (Κοκκοβιό) να κλεβει περιοδικο απο περιπτερο και πισω του ειναι το ζαχαροπλαστείο Διεθνές.



Το σημειο που βρισκόταν το περιπτερο ήταν τελικά στην γωνία των οδών Ηρώων Πολυτεχνείου και Δραγάτση στο κέντρο του Πειραιά.

Πως το ξερουμε αυτό????

Στο blog http://mlp-blo-g-spot.blogspot.gr/2015/04/DiethnesVougiala.html αναφέρεται όλο το ιστορικο του ζαχαροπλαστείου Διεθνές οπου υπάρχει και φωτογραφία και αναφέρει "το Ζαχαροπλαστείο Διεθνές αναμεσα στο κτιριακό συγκρότημα της Ραλλείου και του καταστήματος του Ντάβαρη, στη γωνία των σημερινων οδών Ηρώων Πολυτεχνείου και Ιακώβου Δραγάτση".

Δυστυχώς η google view δεν εχει προσβαση στην Δραγατση...





Απεναντι απο το περιπτερο, βλεπουμε το ναό του Αγ. Κωνσταντίνου (με το κοκκινο βελάκι η Δραγάτση)





c.JPG

d.JPG

e.JPG

a.JPG

f.JPG
 
Κάτι κουρασμένα παλικάρια

Ξεκινώντας από μία τυχαία παρατήρηση, διαπίστωσα πως το "καλοκαιρινό" κέντρο όπου τραγουδά ο Πουλόπουλος για Κωνσταντάρα, Βαλσάμη, Εξαρχάκο

fetch


είναι το ίδιο (σκηνικό) - πάλι με τον Πουλόπουλο - και για την πανάθλια (ίσως τη χειρότερη) ταινία του Φίνου "Τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι"
fetch


Σ΄αυτήν όμως, ξεκλέβεται ένα πλάνο με τα γνωστά παράθυρα
fetch


Οπότε μάλλον, πρόκειται για σκηνικό στημένο στον πραύλιο χώρο των στούντιο στους Αγ.Αναργύρους.

Αλλο ένα σημάδι είναι αυτό το δένδρο που βλέπουμε πίσω από τη Μέλπω Ζαρόκωστα
fetch


και το οποίο μάλλον είναι αυτό που διακρίνεται στο πλάνο του Βέγγου, από το "διακοπές στο Βιετνάμ"

fetch


palikaria3.jpg

palikaria2.png

palikaria1.png

palikaria5.jpg

palikaria4.png
 
Η βίλα των οργίων μηπωσ είναι στην τατοίου 18 στην Κηφισιά;



Screenshot 2016-01-23 07.54.30.jpg
 
Συμπληρωματικά στο παραπάνω post του minos .....που μας ξαναγύρισε στους Αγιους Αναργύρους...νομίζω τώρα που εχουμε εξοικιωθεί, και με την παραμικρή λεπτομερεια που φαινεται λιγο η πολύ καταλαβαίνουμε τους αγιους Αναργυρους, πρεπει να ξαναπιάσει δουλειά ο teacher και φτιάξει ενα καινουργιο "πανόραμα" των Αγίων Αναργυρων οπως αυτό που είχε κανει στην 200 σελιδα.

Είναι φανερό για να μην πώ οτι ηταν ο κανόνας ολα τα " κεντρα διασκεδάσεως " απο το 63-64 και μετα στις ταινίες της φινος φιλμ να είναι εκει στους Αγ.Αναργυρους μπροστα στο τυράδικο.... Συμπληρωνω στα παραπάνω του minos "το ενα κορίτσι για δύο" το μια τρελλη οικογενεια στο μια κυρία στα μπουζουκια .Αλλα και στην δεκαετία του 70 οταν πλεον είχαν φτιαχτεί τα νέα studio της φίνος φιλμ οι Αγ.Αναργυροι ζουσαν και βασιλευαν.Είχαμε δει το πρώτο μερος του Που γυρισθηκαν τον μαγκα με το τρικυκλο και χθες το βραδυ βλεποντας στο MEGA την "Μαρία της Σιωπής" του 1973 νατος παλι ο ιδιος χωρος με καποιες αλλαγες να ειναι το υποτιθεμενο club του Καλογήρου στο νησί

Επίσης και το δενδρο που ανεφερε ο minos εχει μεγαλη καριερα .Υπαρχει σε απειρες ταινίες της Φίνος και αν δεν κάνω λαθος εχει ξεκινήσει την καριερα του απο το "ταξιδι" ......που ειχε κανει μια βόλτα στο Κερατσινι.

AGAN5.jpg

AGAN3.jpg

image_131422.jpg

AGAN 9.jpg

AGAN45.jpg

AGAN 7.jpg

AGAN 8.jpg

AGAN 5654.jpg

4 σκαλοπατια (4).Movie_Snapshot.jpg

AGAN2.jpg

AGAN.jpg

AGAN 4.jpg

AGAN MAGK.jpg

AGAN444.jpg

aganmaria .jpg

AGAN 4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
antonovar είπε:
Επίσης και το δενδρο που ανεφερε ο minos εχει μεγαλη καριερα .Υπαρχει σε απειρες ταινίες της Φίνος και αν δεν κάνω λαθος εχει ξεκινήσει την καριερα του απο το "ταξιδι" ......που ειχε κανει μια βόλτα στο Κερατσινι.
Τι λες τωρα!!!! :eek: o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O

Ντεκόρ το δέντρο???? καλά πως το διατηρούσε?? σε κουβά?? :2beers:
 
hannele είπε:
Τι λες τωρα!!!! :eek: o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O

Ντεκόρ το δέντρο???? καλά πως το διατηρούσε?? σε κουβά?? :2beers:
Το δεντρο θέλει κανονικό αφιέρωμα μαζί με την κλασσικη σερβάντα-μπουφέ ,τον all time classic καλόγερο για τα ρουχα που υπαρχουν σε ολα τα εσωτερικά της Φ.Φιλμ και φυσικά την αγαπημενη μας υπερυψωμένη εξέδρα.!!!!!!......Για το δένδρο καποια στιγμη σκεφτόμουνα να μαζεψω ολες τις ταινίες και να κάνω ενα post αλλα μάλλον ειναι λίγο "of topic"......για το "που γυρισθηκαν" και το παράτησα αλλά με το ωραίο post του minos το ξαναθυμήθηκα.
 
Οι θαλασσιές οι χάντρες

Επίσης, ήταν πάγια τακτική της Φίνος Φιλμς, όταν στήνει ένα περίτεχνο ντεκόρ για κάποια ταινία, να το χρησιμοποιεί και σε κάποια άλλη ταινία που γυριζόταν παράλληλα, το ίδιο ή λεπτομέρειές του. Εχουμε το παράδειγμα της Λόλας και των Κληρονόμων.

Αλλο ένα παράδειγμα είναι το ντεκόρ που χρησιμοποιείται για το γλέντι στο φινάλε του "θαλασσιές οι χάντρες" Στο ίδιο ντεκόρ κατεβαίνει η Καρέζη στην ταινία "Κονσέρτο για πολυβόλα"





Βλέπουμε και το μπαλκόνι με τον Πουλόπουλο και την ταμπέλα "ταβέρνα ο Αποστόλης" αντίστοιχα και στις δύο ταινίες.



Αυτή τη λεπτομέρεια την είχα επισημάνει πολλά χρόνια πριν. Ωστόσο, προχτές παρατήρησα το εξής: Ολα τα χρόνια που έβλεπα τις "χάντρες" κι επειδή τα πλάνα είναι βραδυνά, πίστευα πως πρόκειται για κλειστό πλατό/στούντιο. Στον κοσέρτο όμως, κι όπως κατεβαίνει η Καρέζη (Φωτο 2 και 4) βλέπουμε ότι υπάρχει γαλάζιος ουρανός, πλάνα ημέρας, άρα στημένο ανοιχτό ντεκόρ και όχι κλειστό. Να υποθέσω λοιπόν, πως πρόκειται για το προαύλιο; Γιατί όχι; Δεν έχω εντοπίσει κάποιο πειστήριο.

karezi2.jpg

karezi2.jpg

karezi2.jpg

karezi2.jpg

karezi2.jpg

karezi1.jpg

karezi3.jpg

karezi3.jpg

karezi5.png

karezi4.png

karezi6.jpg

karezi6.jpg
 
Ο κατήφορος

Μιας και μου κολλήσατε το μικρόβιο της ανίχνευσης, ας ολοκληρώσουμε τον "κατηφορο" που έχει μείνει ακόμη μισός. Να συνοψίσουμε, ό,τι εγώ γνωρίζω μέχρι στιγμής:

Ο Κούρκουλος περιμένει την Καλατζοπούλου στην Πλατεία Μαβίλη, δίπλα στην Αμερικάνικη πρεσβεία

Η γκαρσονιέρα του βρίσκεται στο σκαλάκια της Βουκουρεστίου στη γωνία με Φωκυλίδου

Το δέμα στη λάσκαρη με την παρέα του βουτσά, το στέλνουν πάλι από τη Φωκυλίδου, λίγο πιο πάνω στα σκαλάκια της δεξαμενής



Η Λάσκαρη για να φτάσει στη γκαρσονιέρα για το φόνο διασχίζει το τέλος της Σπευσίπου στρίβοντας την Ηρακλείτου, κάτω από τη δεξαμενή

Τη βλέπουμε να ανεβαίνει τα σκαλιά της βουκουρεστίου, έπειτα να εμφανίζεται από πάνω και να στρίβει προς βουκουρεστίου από τη Φωκιλύδου κ.λπ.

Υπάρχουν όμως τρεις δρόμοι που δεν κατάφερα να τους εντοπίσω όσο κι αν προσπάθησα - μάλλον δεν προσπάθησα αρκετά.

Ο Πρώτος είναι ο περιβόητος δρόμος όπου στην αρχή κλέβουν το αυτοκίνητο για τη βόλτα.



Ο δεύτερος είναι αυτό το καρέ με τη Λάσκαρη που με έχει εκνευρίσει. Δε μου βγαίνει με τίποτα. (Στο βάθος φαίνεται -μάλλον- ο λυκαβηττός).

Και τέλος η διασταύρωση που φαίνεται στο τέλος με το Βουλγαρίδη να αποχαιρετά τον αδικοχαμένο Θάνο Σουγιούλ



Βοηθάτε καλοί μου, άνθρωποι.

katiforos10.png

katiforos6.jpg

katiforos5.png

katiforos2.jpg

katiforos1.png

katiforos3.jpg

katiforos8.png

katiforos8.png

katiforos2.jpg

katiforos4.png

katiforos9.png

katiforos7.png
 
minos είπε:
Ο κατήφορος
Ο δεύτερος είναι αυτό το καρέ με τη Λάσκαρη που με έχει εκνευρίσει. Δε μου βγαίνει με τίποτα. (Στο βάθος φαίνεται -μάλλον- ο λυκαβηττός).

Βοηθάτε καλοί μου, άνθρωποι.
Η Λεωφόρος που περπαταει η Λασκαρη είναι η Βασ Σοφίας και πισω της φαινεται το Ιπποκρατειο νοσοκομείο....

ippokrateio 1.jpg
 
antonovar είπε:
Το δεντρο θέλει κανονικό αφιέρωμα μαζί με την κλασσικη σερβάντα-μπουφέ ,τον all time classic καλόγερο για τα ρουχα που υπαρχουν σε ολα τα εσωτερικά της Φ.Φιλμ και φυσικά την αγαπημενη μας υπερυψωμένη εξέδρα.!!!!!!......Για το δένδρο καποια στιγμη σκεφτόμουνα να μαζεψω ολες τις ταινίες και να κάνω ενα post αλλα μάλλον ειναι λίγο "of topic"......για το "που γυρισθηκαν" και το παράτησα αλλά με το ωραίο post του minos το ξαναθυμήθηκα.
Μέσα σε αυτά και το θρυλικό πηγάδι, η ασπρη φοντανιέρα ( έλεος! σε όλες τις ταινίες την βλεπω!), η μπετονιέρα...τελικά νομιζω χρειάζεται ένα ξεχωριστό thread για τα αντικείμενα της Finos films :p

images.jpg
 
Ο άγνωστος εκείνης της νύχτας (1972)

Μια πρόσφατη βόλτα στη Γλυφάδα, ήταν και η αφορμή να θυμηθώ την ταινία. :)

- Βοσκόπουλος και Βαλσάμη στην Πλατεία Βεργωτή στη Γλυφάδα, δίπλα στο άγαλμα με τα δελφίνια. Στο βάθος φαίνεται ένα αεροπλάνο έτοιμο να προσγειωθεί στο παλιό δυτικό αεροδρόμιο (~55΄).

dolphins-1.JPG

dolphins-1n.jpgdolphins-2n.JPG

dolphins-2-.JPG

- Σκηνή γυρισμένη μέσα στο σπίτι της Άννας Φόνσου όπως μας ενημερώνει ο

tonytony στο Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους



AF.JPGAF2.JPG

- Στον Ιππόδρομο στο Δέλτα του Παλαιού Φαλήρου (~1.18΄), που σταμάτησε να λειτουργεί το 2003. Στην έκταση αυτή χτίζεται τώρα το Κέντρο Πολιτισμού του ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος.

ipp-1.JPG

ipp-2.JPG

- Μπροστά στο Καλλιμάρμαρο (~1.45΄).

kal.JPG

kal-2.JPG

Η ταινία έχει και αρκετές περιοχές στον Πειραιά που νομίζω η hannele θα μπορέσει να αναγνωρίσει. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο γιος μου ο Στέφανος (1974)

Είδα την ταινία χάρη στην katerinak



για τις αγαπημένες κουκλίτσες Κεχαγιά που συμπρωταγωνιστούν, και εντόπισα τις πιο κάτω τοποθεσίες.

- Το υπαίθριο θέατρο του Λυκαβηττού (~ 40΄)

-1.JPG-2.JPG

-n.JPG

- Το εκκλησάκι του Αγίου Νικολάου στο Καβούρι, απέναντι από το ξενοδοχείο Απόλλων Παλλάς. Το πεύκο σταθερά στην θέση του στη μέση του δρόμου! (~25.40΄)

kav-1.JPG

kav-1n.JPGkav-2.JPGkav-2n.JPG

- Στη πιο κάτω σκηνή, το εκκλησάκι νομίζω είναι ο Άγιος Γεώργιος στο Καβούρι, πριν την επέκτασή του προς τα ανατολικά που άρχισε την ίδια χρονιά.

Kav-3.JPG

- Επίσης η πολυκατοικία της Δανδουλάκη νομίζω υπάρχει ακόμα κάπου στην παραλιακή αλλά θα σιγουρευτώ στην επόμενη βόλτα προς εκείνα τα μέρη.

pol-1.JPG

pol-2.JPG

- Και η βίλα 



vila.JPG

Έξω από την πολυκατοικία και τh βίλα, είναι παρκαρισμένο το Peugeot 204 που οδηγούσε στην ταινία η Δανδουλάκη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, είχα δει κι εγώ ότι αυτή η ταινία (Στέφανος) έχει αξιόλογο repairage, κι αξίζει ν' αναζητηθεί. Υπάρχει επίσης κι ένα κατάστημα με κοσμήματα, όπως και μια παραλία. Συνδυάζοντας με το εκκλησάκι, που είναι σίγουρα ο Άγιος Νικόλαος, (http://www.2steps.gr/themes/photos/0...attica_002.jpg ) η παραλία πρέπει να είναι στο λιμάνι της Ραφήνας, αλλά πριν όλος εκείνος ο χώρος να μετατραπεί σε αλιευτικό καταφύγιο (=θάλασσα). Ήταν πιο επίπεδος προς τη θάλασσα, τώρα είναι λίγο πιο απόκρημνος.

https://www.instantstreetview.com/@3....4h,-12.46p,1z

2steps_churches_agios_nikolaos_rafina_attica_002.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω νομίζω ότι είναι μέσα από το ξενοδοχείο Divani.

Screenshot 2016-01-29 20.02.02.jpg

image_131733.jpg

NIOBH είπε:
Ο γιος μου ο Στέφανος (1974)

- Επίσης η πολυκατοικία της Δανδουλάκη νομίζω υπάρχει ακόμα κάπου στην παραλιακή αλλά θα σιγουρευτώ στην επόμενη βόλτα προς εκείνα τα μέρη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα