Προβλήματα / δυσλειτουργίες νέου φόρουμ.

Mα τί όμορφο περιβάλλον! Τον τελευταιο καιρο δεν με προδιέθετε για να μπαίνω... Τωρα οπως το βλέπω, με τοσο ζωηρά χρωματα, ειναι τέλειο!  :d@redevil
Είμαι ακόμη στην εξερεύνηση βεβαια... Με μια πρωτη ματια δεν βλέπω τα άλμπουμ που ειχα με φωτογραφίες παιχνιδιών..  :( Μονο τα συνημμένα βλέπω ότι υπάρχουν!
 
Απλα ενημερωτικα, για οσους τυχον δεν το γνωριζουν. :)

Για να εισαγετε video μεσα στο post σας, απλα κανετε copy paste (αντιγραφη/επικοληση) το link του video που θελετε,

το συστημα αναγνωριζει αμεσως τι "παιζει"  και το εμφανιζει αμεσως μεσα στο post σας. :)
Και επιτέλους εμφανίζονται πια στη watch history του YouTube όταν τα παίζεις, σε σχέση με τη vb5 που μέσω του js previewer που είχε για κάποιο λόγο τα μπλόκαρε και δεν τα έβλεπε το YouTube.
 

Mα τί όμορφο περιβάλλον! Τον τελευταιο καιρο δεν με προδιέθετε για να μπαίνω... Τωρα οπως το βλέπω, με τοσο ζωηρά χρωματα, ειναι τέλειο!  :d@redevil
Είμαι ακόμη στην εξερεύνηση βεβαια... Με μια πρωτη ματια δεν βλέπω τα άλμπουμ που ειχα με φωτογραφίες παιχνιδιών..  :( Μονο τα συνημμένα βλέπω ότι υπάρχουν!
Καλως ηρθες στο φρεσκο RetroManiaX φιλτατε 1@makisimos[/USER] !

Υπαρχουν θεματα με τα αλμπουμ δυστυχως (αυτο ειναι το βασικο προβλημα της μεταβασης) αλλα θα τα λυσουμε. Ριξε μια ματια στις πρωτες σελιδες του thread αυτου να δεις τι παιζει.

Φιλε 1@arpacolla[/USER] δεν το ειχα παρατηρησει! Θανξ

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλή αρχή στο νέο περιβάλλον. Εμφανισιακά είναι σίγουρα καλύτερο από το προηγούμενο, δεν ξέρω τι προβλήματα έχει πίσω από την οθόνη. Θυμάμαι ότι το προηγούμενο είχε άπειρα θέματα, οπότε σας εύχομαι αυτό να είναι πιο διαχειρίσιμο.

Στα προβλήματα τώρα: δεν μπορώ να αλλάξω το άβαταρ μου. Στο προφίλ δεν υπάρχει η επιλογή δίπλα στο άβαταρ (το εικονίδιο με την φωτογραφική μηχανή). Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει αλλαγή άβαταρ?

Image2.jpg
 
Παιδία καλημέρα, χαίρομαι που είμαστε ξανά στον άερα. Πολύ όμορφο και σύγχρονο το νέο interface. Τα θερμά μου συγχαρητήρια για την ομαλή διαδικασία μετάβασης. Όντας καθημερινός επισκέπτης του φόρουμ, δε σας κρύβω οτι μου δημιουργήθηκε ένα κενό το τελευταίο δίμηνο.

Μου λείπουν, τα ενεργά θέματα του τελευταίου 24ώρου σε μια ξέχωρη κατηγορία και τα προσωπικά μηνύματα που είχα ανταλλάξει με τα μέλη. Θα έχουμε καμία εξελίξη επ αυτών;
 
Καλή αρχή στο νέο περιβάλλον. Εμφανισιακά είναι σίγουρα καλύτερο από το προηγούμενο, δεν ξέρω τι προβλήματα έχει πίσω από την οθόνη. Θυμάμαι ότι το προηγούμενο είχε άπειρα θέματα, οπότε σας εύχομαι αυτό να είναι πιο διαχειρίσιμο.

Στα προβλήματα τώρα: δεν μπορώ να αλλάξω το άβαταρ μου. Στο προφίλ δεν υπάρχει η επιλογή δίπλα στο άβαταρ (το εικονίδιο με την φωτογραφική μηχανή). Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει αλλαγή άβαταρ?
Καλημέρα & ευχαριστούμε. Δοκίμασε τώρα κι αν έχεις πρόβλημα, πες μου.

Παιδία καλημέρα, χαίρομαι που είμαστε ξανά στον άερα. Πολύ όμορφο και σύγχρονο το νέο interface. Τα θερμά μου συγχαρητήρια για την ομαλή διαδικασία μετάβασης. Όντας καθημερινός επισκέπτης του φόρουμ, δε σας κρύβω οτι μου δημιουργήθηκε ένα κενό το τελευταίο δίμηνο.

Μου λείπουν, τα ενεργά θέματα του τελευταίου 24ώρου σε μια ξέχωρη κατηγορία και τα προσωπικά μηνύματα που είχα ανταλλάξει με τα μέλη. Θα έχουμε καμία εξελίξη επ αυτών;
Καλημέρα! Θενκς για τα σχόλια! :)

Για τα πμς, το ελέγχουμε και είμαστε σε φάση ανάνηψης. Για τα ενεργά θέματα, είναι άλλη η φιλοσοφία του IPB οπότε δε μπορούμε να κάνουμε κάτι. Αν πας στο μενού "Δραστηριότητα"-> "Μη αναγνωσμένο περιεχόμενο", μπορείς να βάλεις φίλτρα τι θες να βλέπεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Διορθώθηκε το θέμα του άβαταρ :)
 
Ευχαριστούμε! Προς το παρόν, λίγη υπομονή για να δούμε τι ακριβώς έχει χαθεί. Ερώτηση: οι φωτογραφίες που λες ήταν σε άλμπουμ ή συνημμένες?

Έχεις εντοπίσει κάποιο θέμα?
Ομολογώ ότι δεν έχω τσεκάρει όλα τα θέματα όπου είχα ποστάρει εικόνες (ούτε καν τα περισσότερα, ούτε καν πολλά) απλά σε μερικά που είδα οι φωτογραφίες λείπουν (κυρίως φωτογραφίες που είχαν ποσταριστεί στο προ-προηγούμενο φόρουμ, πχ εδώ



για δες... τώρα μόλις το πρόσεξα, ενώ στο νήμα δεν μου βγάζει τις εικόνες, στο λινκ μου τις εμφανίζει...) εδώ όμως όπου είχα ποστάρει στο προηγούμενο μου εμφανίζει κανονικά την εικόνα. Αντίστοιχα κι εδώ στο πρώτο ποστ (του 2012) οι εικόνες έχουν χαθεί. Στο τελευταίο (του 2017) η εικόνα παραμένει.  
 
Έψαξα όλα τα Συνημμένα μου και είδα τις δημοσιεύσεις μου (από το 2012 και μετά), και διαπίστωσα ότι οι φωτογραφίες που επισύναψα σε αρχικά ποστ (όταν άνοιγα θέμα) δεν φαίνονται, και τις ξαναδημοσίευσα σε άλλο μήνυμα παρακάτω, ενώ όσες πόσταρα σε ήδη υπάρχον θέμα φαίνονται κανονικά. Ελπίζω να βοηθάει αυτό για να βρείτε κάποια λύση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
" Sorry, you cannot add any more reactions today. "

Ξαφνικα δεν μ' αφηνει να εκφραστω! :shake:

Απαραδεκτο! :angry: :eviltongue:
 
Nομιζω οτι εχει οριο δεκα. Θα το βρουμε και θα το αυξησουμε μιας και εδω μεσα ειμαστε πολυ αγαπησιαρηδες χαχαχα
 
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά ένα θεματάκι είναι και το ότι μπαίνοντας σε ένα νήμα δεν σε οδηγεί στο πρώτο μη αναγνωσμένο ποστ αλλά στο αρχικό.
 
Eγω παταω στο κυκλωμενο

Clipboard02.jpg
 
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά ένα θεματάκι είναι και το ότι μπαίνοντας σε ένα νήμα δεν σε οδηγεί στο πρώτο μη αναγνωσμένο ποστ αλλά στο αρχικό.
Ή πατάς το παρακάτω 

unread.JPG
 
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά ένα θεματάκι είναι και το ότι μπαίνοντας σε ένα νήμα δεν σε οδηγεί στο πρώτο μη αναγνωσμένο ποστ αλλά στο αρχικό.
Πάτα την κουκίδα αριστερά από τον τίτλο του θέματος.

unread.jpg
 
Θελησα προ ολιγου να βαλω κατι Thanks σε ενα θεμα και μου βγαζει μηνυμα οτι για σημερα δεν εχω δικαιωμα να βαλω αλλα.

Μονο δυο εβαλα σημερα! Χθες ειχα βαλει περισσοτερα. Υπαρχει οριο στα Thanks; :eek:
 
Θελησα προ ολιγου να βαλω κατι Thanks σε ενα θεμα και μου βγαζει μηνυμα οτι για σημερα δεν εχω δικαιωμα να βαλω αλλα.

Μονο δυο εβαλα σημερα! Χθες ειχα βαλει περισσοτερα. Υπαρχει οριο στα Thanks; :eek:
Το ψάχνω asap
 
Ενταξει, ευχαριστω.
 
Λυθηκε! Ευχαριστω πολυ....
 
Πίσω
Μπλουζα