Προβλήματα / δυσλειτουργίες νέου φόρουμ.

Καλησπέρα.

Προσπάθησα να ποστάρω σε ένα θέμα (εφηβικό δωμάτιο) και ενώ τα κείμενα γράφονται κανονικά, πήγα να προσθέσω φωτογραφίες από την επιλογή:

·         Σύρετε αρχεία εδώ για να τα επισυνάψετε ή επιλέξτε αρχεία...http://retromaniax.gr/index.php?/topic/18836-πώς-ήταν-διακοσμημένο-το-εφηβικό-μου-δωμάτιο/

 επέλεξα αυτά που ήθελα (2 φωτογραφίες σε μορφή  jpg,  273 kb) και μου έβγαλε το μήνυμα:

There was a problem processing the uploaded file. Please contact us for assistance.

Είναι κάτι προσωρινό ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?
 
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο προς το παρόν μέχρι να λύσουμε το πρόβλημα. 

Προσωρινά δεν ανεβαίνουν οι εικόνες. 
 

Παιδιά, το πρόβλημα με τις εικόνες αποκαταστάθηκε! Μπορείτε πλέον να ανεβάζετε κανονικά.

1@katerinak[/USER] Δοκίμασα να αναπαράξω το πρόβλημά σου και δεν τα κατάφερα.

Π.χ. μπορώ να γράψω ένα κείμενο εδώ και να βάλω μια εικόνα:

Testing_in_Progress.gif

Να συνεχίσω να γράφω και τώρα να προσθέσω άλλη μια εικόνα:

index.jpg

και όλα αυτά με ένα ποστ, χωρίς να χρειαστεί να κάνω edit...

 
Εχω ξεμεινει απο Εισαι Θεα βιντεακια
 
Και κάτι ακόμα που το ζητούσατε εδώ και τουλάχιστον 2 χρόνια!

Ενεργοποίησα στο κάτω μέρος του κάθε ποστ ποιοι χρήστες το διαβάζουν (ή τουλάχιστον το έχουν ανοιχτό!) την ίδια στιγμή με εσάς.

3.JPG

Να εφιστήσω την προσοχή σας: το γεγονός ότι τους βλέπετε από κάτω, δεν σημαίνει ότι το διαβάζουν κιόλας, ε?! :D
 
Στα πρωτα πρωτα album που ειχα βαλει δεν μπορω να αλλαξω cover photo. Πχ στο album

Παρουσίαση EverDrive-64 v2.5

οταν επιλεγω μια φωτογραφια και παταω "Set as album cover photo"

βγαζει μηνυμα λαθους

Sorry, there is a problem
We could not locate the item you are trying to view.
Error code: 2G188/5

Στα μεταγενεστερα παιζει κανονικα.

Στα album μου που δεν εχω ανεβασει εγω, δεν μπορω να αλλαξω cover photo.

Oταν επιλεγω μια φωτογραφια, δεν υπαρχει επιλογη "Set as album cover photo"
 
και απο μενα το συχαρηκι μου γιια το νεο φορουμ

καθε αρχη και δυσκολη 

και χρονο να το συνηθισουμε καργα

αποτι ειδα ρωτηθηκε αλλα δεν επιασα την απαντηση

με τα θεματα του τελε 24ωρου;
 
και απο μενα το συχαρηκι μου γιια το νεο φορουμ

καθε αρχη και δυσκολη 

και χρονο να το συνηθισουμε καργα

αποτι ειδα ρωτηθηκε αλλα δεν επιασα την απαντηση

με τα θεματα του τελε 24ωρου;
:)

Πας στο tab Δραστηριότητα (κάτω απο το λογότυπο του Retromaniax)  και από κει στο Μη αναγνωσμένο περιεχόμενο. 
 
Mε μια πρώτη ματιά στο τομέα των παιχνιδιών, λείπουν πάάάρα πολλές φωτογραφίες (η πλειοψηφία τους)! Επειδη δε γνωρίζω, η αντικατασταση τους θα γίνει αυτόματα? Ή πιθανόν δεν υπάρχει τρόπος επανάκτησης τους? 
Επίσης τα αρκετά  προσωπικά άλμπουμ με τις φωτογραφίες που είχα στο προφίλ μου, δεν υπαρχουν πια! Υπάρχει περίπτωση να ανακτηθούν? :/
Αλλιώς ξεκινάω επαναφωτογράφησή τους :p   (Όσων τουλάχιστον έχω ακόμη στην συλλογή μου)
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mε μια πρώτη ματιά στο τομέα των παιχνιδιών, λείπουν πάάάρα πολλές φωτογραφίες (η πλειοψηφία τους)! Επειδη δε γνωρίζω, η αντικατασταση τους θα γίνει αυτόματα? Ή πιθανόν δεν υπάρχει τρόπος επανάκτησης τους? 
Επίσης τα αρκετά  προσωπικά άλμπουμ με τις φωτογραφίες που είχα στο προφίλ μου, δεν υπαρχουν πια! Υπάρχει περίπτωση να ανακτηθούν? :/
Αλλιώς ξεκινάω επαναφωτογράφησή τους :p   (Όσων τουλάχιστον έχω ακόμη στην συλλογή μου)
 
Oχι δεν ξεκινάς επαναφωτογράφηση! Εκτός και αν θες να βγάλεις καλύτερες φωτογραφίες :D  
Υπάρχουν όλες στο παλιό retromaniax.gr/vb5 στο προφιλ σου (μπαίνεις κανονικά με τους κωδικούς σου) και τις παίρνεις από κει. 

Ανάκτηση μπορεί να γίνει όλων των φωτογραφιών εκτός και αν έχουν χαθεί ήδη από τότε που είμασταν σε VB. Tώρα για την αποκατάστασή τους το ψάχνουμε...
 
Μπράβο στις admins για την καλή και ομαλή μετάβαση. Ήθελα να ρωτήσω, το παλιό φόρουμ είχε το εξής:έκανα κλικ στο USERID (Uskoke) και μου είχε μια επιλογή, πρόσφατα μηνύματα. Το καινούριο το έχει αυτό, και αν ναι, πού;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο στις admins για την καλή και ομαλή μετάβαση. Ήθελα να ρωτήσω, το παλιό φόρουμ είχε το εξής:έκανα κλικ στο USERID (Uskoke) και μου είχε μια επιλογή, πρόσφατα μηνύματα. Το καινούριο το έχει αυτό, και αν ναι, πού;
Διαβάζεις το παρακάτω ποστ :)
 
1@makisimos[/USER] Τσέκαρε λίγο το προφίλ σου πριν αρχίσεις να ανεβάζεις άλμπουμ γιατί σου ανέβασα μερικά :)

 
Ευχαριστώ πολύ Νάταλι! Μπράβο και πάλι καλορίζικο το καινούριο φόρουμ!
 
Έχουμε μια μεγάλη και συνεχή ροή από image uploads στην Δραστηριότητα μας που μάλλον θα κρατήσει κάποιο καιρό :D
 
Μήπως να μη φτιάχναμε albums εδώ, αλλά να κάναμε κατ' ευθειαν επισύναψη των φωτογραφιών στα posts, προς αποφυγή παρόμοιων προβλημάτων σε μελλοντική αναβάθμιση; (λεω γω τωρα)... :wait2:
 
Τα αλμπουμς γινονται για ευκολοτερη αποκατασταση. Πχ ξερω οτι στο Αλμπουμ μου Majorette [boxed] θα παω να αποκαταστησω ενα thread που αφορα Majorette ;)

Παντως η λειτουργια των αλμπουμ εδω στη παρουσα πλατφορμα ειναι υπεροχη. Η ομαδοποιηση μαλιστα που εχει γινει, τα κανει και χρηστικα γενικοτερα.
 
Τωρα που το λετε κι εγω εχω χασει καποιες παιδικες φωτο που θυμαμαι ειχα ποσταρει στο φορουμ...διευκρινιζω οτι δεν εχω φτιαξει αλμπουμ...

:/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα