Προβλήματα / δυσλειτουργίες νέου φόρουμ.

Παντως ακομα δεν λυθηκε το προβλημα με τις εικονες στα albums. Καποιες παρατηρησεις. Μολις ανεβασω μια εικονα σε ενα album φαινεται ετσι:

Image1.jpg

Εχουμε 6 κουμπια στο πανω δεξια μερος της εικονας, και το σωστο EXIF στο κατω δεξια. Οταν ειναι ετσι μπορω να αλλαξω album cover.

Σε φωτογραφιες που ειχα βαλει παλιοτερα:

Image2.jpg

Εχουμε 4 εικονιδια στο πανω μερος. Η πληροφορια EXIF εχει αλλαξει:

Image3.jpg

Σε φωτογραφιες που ανεβασε η Καμπια για μενα φαινεται ετσι:

Image4.jpg

3 κουμπια και μονο η επιλογη να γινει φωτογραφια προφιλ. Σωστη πληροφορια EXIF

Να κανω και μια αλλη ερωτηση. Οταν θελω να εισαγω μια φωτογραφια σε ενα post, μου βγαζει μια λιστα με ολες τις εικονες απο ολα τα galleries χυμα. Υπαρχει τροπος να μας βγαζει μια λιστα με τα galleries και να διαλεγουμε απο που θα παρουμε  τις φωτογραφιες;
 
Freaktmp και σε μένα το ίδιο πρόβλημα εμφανίζει σε άλμπουμ δικά μου αλλά και σε αυτά που λες παραπάνω! Δε βρήκα κάποια άκρη ακόμα... 
 
Μπήκα στο inbox και δεν βρηκα κανενα μηνυμα. Διαγραφηκαν ή υπάρχουν καπου αλλού;
 
Μπήκα στο inbox και δεν βρηκα κανενα μηνυμα. Διαγραφηκαν ή υπάρχουν καπου αλλού;
Πήγαινε στο παλιό φόρουμ www.retromaniax.gr/vb5 με τους ίδιους κωδικούς και δες τα πμ σου προσωρινά από κει. Επίσης έχετε τη δυνατότητα να τα κατεβάσετε σε ένα txt αρχείο για να τα έχετε στον υπολογιστή σας.
Το θέμα των Pms το έχει αναλάβει το support και περιμένουμε... 
 
Σε αυτό τo Θέμα λείπουν αρκετά posts, αλλά ο αριθμός απο τις σελίδες είναι σωστός...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο θέμα "Κασσετόφωνα" που ξεκίνησε ο Uskoke (υπάρχει και άλλο θέμα με ίδιο τίτλο από άλλο χρήστη), στο παλιό φόρουμ η 1η σελίδα φαίνεται κανονικά, η 2η είναι κενή, η 3η έχει μόνο 5 ποστς και η 4η φαίνεται κανονικά, ενώ στο καινούριο φόρουμ φαίνονται μόνο οι σελίδες 1-2 και καθόλου οι 3-4.

Παλιό φόρουμ https://www.retromaniax.gr/vb5/forum/η-ζωή-στα-80s/ρετρό-τεχνολογία/1031857-Κασσετόφωνα

Νέο φόρουμ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παρατηρησα οτι δεν μου εμφανιζει ''ειδοποιηση'' οταν απαντα καποιο μελος σε θεμα που εχω ανοιξει ή σε καποιο μήνυμα που εχω αφησει στο φορουμ...

μηπως πρεπει να τσεκαρω το πεδιο '' Ειδοποίησέ με για απαντήσεις '' κατω από καθε μηνυμα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παραδίπλα από τον τίτλο του θέματος υπάρχει ένα κουτάκι που λέει "Follow" . 

Δες εκεί τις επιλογές που έχει. 
 
Τωρα που καταλαγιασαν τα πραγματα να κανω μια ερωτηση :p

 Οταν διαβαζω καποιο ποστ μερικες φορες εχω το συνηθειο να επιλεγω το κειμενο για να γινεται μπλε γιατι μου φαινεται οτι διαβαζεται πιο ξεκουραστα. Αλλα τωρα με την αλλαγη πλατφορμας, οταν επιλεξω ενα κειμενο μου βγαζει ενα κουμπακι μεσα στην μεση "Quote this"  και με νευριαζει... γινεται να το απενεργοποιησω ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δείτε λιγάκι στο Inbox σας. Λογικά πρέπει να έχετε πίσω τα παλιά σας πμ. 

Δυστυχώς για να γίνει αυτό έπρεπε να θυσιαστούν τα πμ που αποκτήσατε στο νέο φόρουμ. 
 
Καλημέρα. Δυστυχώς οι αναρτήσεις είναι πολλές και δεν μπορώ να ψάξω μήπως τυχόν έχει σχολιασθεί ήδη το θέμα. Η απορία μου:Αναζητώ στις παλιές αναρτήσεις μου τις συνημμένες φωτογραφίες και δεν εμφανίζονται. Υπάρχει μόνο μια ένδειξη με τον όρο attacment...κλπ. Δεν μπορώ πια να τις δω;;;
 

 Η απορία μου:Αναζητώ στις παλιές αναρτήσεις μου τις συνημμένες φωτογραφίες και δεν εμφανίζονται. Υπάρχει μόνο μια ένδειξη με τον όρο attacment...κλπ. Δεν μπορώ πια να τις δω;;;
1@Ευπαλίνος[/USER] Γινεται αποκατασταση των φωτογραφιων :) αλλα επειδη η ολη διαδικασια γινεται χειροκινητα, χρειαζεται λιγο υπομονη και κατανοηση. :)

 
Καλή σας μέρα.

Ηθελα να ρωτήσω τι γίνεται  με τον αριθμό του καθε post.Μετά την αλλαγή δεν υπαρχει αριθμος post. Ειναι κάτι προσωρινό η απο εδώ και πέρα δεν θα υπάρχει??
 
Καλή σας μέρα.

Ηθελα να ρωτήσω τι γίνεται  με τον αριθμό του καθε post.Μετά την αλλαγή δεν υπαρχει αριθμος post. Ειναι κάτι προσωρινό η απο εδώ και πέρα δεν θα υπάρχει??
Καλή μέρα και σε σένα Antonovar. 

Προς το παρόν δε θα υπάρξει αρίθμηση των posts. Είναι κάτι που η Invision δεν το παρέχει. Τώρα αν βρούμε ένα add on που να είναι οκ από όλες τις απόψεις θα το προσθέσουμε. 
Εξυπηρετείστε με το share this post Untitled.jpg

(αν και για θέματα όπου απαριθμούνται αρκετά ποστ όπως στο "Που γυρίστηκαν οι Ελληνικές ταινίες" είναι κάπως άβολο) 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλή μέρα και σε σένα Antonovar. 

Προς το παρόν δε θα υπάρξει αρίθμηση των posts. Είναι κάτι που η Invision δεν το παρέχει. Τώρα αν βρούμε ένα add on που να είναι οκ από όλες τις απόψεις θα το προσθέσουμε. 
Εξυπηρετείστε με το share this post Προβολή συνημμένου 173544

(αν και για θέματα όπου απαριθμούνται αρκετά ποστ όπως στο "Που γυρίστηκαν οι Ελληνικές ταινίες" είναι κάπως άβολο) 
 Προσωπικά δεν έχω προβλημα .... γιατί στο περίπου  μπορώ να βρω κάτι που ψάχνω στο που γυρίσθηκαν  αλλά για κάποιον μη εξοικιωμένο , που ψάχνει  απο τα τα ευρετήρια(οπως για παραδειγμα ενα καινουργιο μέλος που το ανεφερε στο thread) ....νομίζω οτι πρέπει να σκεφτούμε κάτι..

Ευχαριστώ πολύ 
 
Καλήμερα, μπήκα σήμερα σε ένα thread όπου συμμετείχα στη συζήτηση κ διαπίστωσα ότι δεν εμφανίζεται ένα post μου που ήταν κ το τελευταίο post του thread, ενώ στο profil μου το βλέπω οτι το έχω γράψει ωστόσο στο thread δεν υπάρχει, το ποστ δεν είχε εικόνες. Το θέμα για το οποίο λέω είναι το παρακάτω. Παρακαλώ πολύ αν θα μπορούσε να διορθωθεί το πρόβλημα κ να εμφανιστεί ξανά το ποστ μου. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το πολύτιμο χρόνο που διαθέτεται για να λυθεί το πρόβλημα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλήμερα, μπήκα σήμερα σε ένα thread όπου συμμετείχα στη συζήτηση κ διαπίστωσα ότι δεν εμφανίζεται ένα post μου που ήταν κ το τελευταίο post του thread, ενώ στο profil μου το βλέπω οτι το έχω γράψει ωστόσο στο thread δεν υπάρχει, το ποστ δεν είχε εικόνες. Το θέμα για το οποίο λέω είναι το παρακάτω. Παρακαλώ πολύ αν θα μπορούσε να διορθωθεί το πρόβλημα κ να εμφανιστεί ξανά το ποστ μου. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το πολύτιμο χρόνο που διαθέτεται για να λυθεί το πρόβλημα.
Σε πρώτη φάση πες μου αν τώρα βλέπεις το ποστ σου στην τελευταία σελίδα. 
Τις εικόνες θα τις αποκαταστήσω 
 
Κατερίνα όταν βάζεις μια εικόνα σου εμφανίζεται στην αρχή κάτω από το ποστ που γράφεις σε ένα πλαίσιο. Αν δεις πάνω στην εικόνα έχει ένα +  . Αν το πατήσεις την εικόνα μπορείς να την τοποθετήσεις όπου θες μέσα στο κείμενο. 
ευχαριστω θα το δοκιμασω προσεχως
κι εδω εξακολουθουν να μη φαινονται οι τελευταιες σελιδες, ειχα γραψει σε προηγουμενη σελιδα για το συγκεκριμενο προβλημα.

μαλλον βρηκα τη λυση : με το που εκανα νεο ποστ εμφανιστηκαν και παλι οι "εξαφανισμενες" σελιδες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε πρώτη φάση πες μου αν τώρα βλέπεις το ποστ σου στην τελευταία σελίδα. 
Τις εικόνες θα τις αποκαταστήσω 
Σε ευχαριστώ πολύ, ναι λύθηκε το πρόβλημα, βλέπω το ποστ που δε φαινόταν, καλή συνέχεια να έχουμε  :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα