Προβλήματα / δυσλειτουργίες νέου φόρουμ.

Ανεβασα τις φωτογραφιες στις συνεισφορες μου στα forum Ρετρό Τεχνολογία, Ραδιόφωνο και Culture / Lifestyle. Τα κλασσικα caveats για τα κενα απο υλικο που δεν διαθετω πλεον. Κατι λεγαμε για ενα readonly instance του παλιοτερου ipboard... :cool:

Έχουμε κάνει ήδη αρκετές προσπάθειες να 'ανεβάσουμε' ένα λειτουργικό instance του παλιότερου ipboard αλλά μέχρι στιγμής δυστυχώς δεν λειτουργεί όπως πρέπει. Δεν το ξεχάσαμε, ούτε το αμελήσαμε. Οι προσπάθειες συνεχίζονται παρόλα αυτά και δοκιμάζουμε διάφορα 'κόλπα'... Ελπίζω σύντομα να έχουμε καλά νέα...
 
Μην με ξεσυνερίζεστε. Σας πειραζω εντελως καλοπροαίρετα. ;)

Εντελως ασχετο: ολο θελω να το αναφερω αλλα το ξεχνω.

Ποσο καταπληκτικο ειναι το search στο forum; Ειναι απλα το καλυτερο search απο οποιοδηποτε forum software ever.
 
Έχουμε κάνει ήδη αρκετές προσπάθειες να 'ανεβάσουμε' ένα λειτουργικό instance του παλιότερου ipboard αλλά μέχρι στιγμής δυστυχώς δεν λειτουργεί όπως πρέπει. Δεν το ξεχάσαμε, ούτε το αμελήσαμε. Οι προσπάθειες συνεχίζονται παρόλα αυτά και δοκιμάζουμε διάφορα 'κόλπα'... Ελπίζω σύντομα να έχουμε καλά νέα...

Καλησπέρα,

Υπάρχει δυνατότητα να προσπαθήσετε ξανά να ανεβάσετε την παλιά ιστοσελίδα? Τώρα θα ήταν ευκαιρία λόγω ελεύθερου χρόνου να αποκαταστήσουμε τις παλιές μας δημοσιεύσεις.
 
Θελω να ανεβασω μια φωτογραφια που εχω αποθηκευμενη στο pc και να αλαξω αυτη που εχω στην υπογραφη μου που φαινεται κατω απο τα Posts αλλα επιλογη να ανεβασω την φωτογραφια δεν εχει παρα μονο να βαλω διευθηνση.Αν γινετε μονο ετσι που πρεπει να ανεβασω την φωτογραφια μου ωστε μετα να βαλω το Link και τι μεγεθος πρεπει να εχει;
 
Bill ανέβασε το στο https://imgbb.com/ και βάλε το URL που παράγεται.
Αν έχεις πρόβλημα με το επιτρεπτό μέγεθος, πες μου και θα το δούμε.
 
Bill ανέβασε το στο https://imgbb.com/ και βάλε το URL που παράγεται.
Αν έχεις πρόβλημα με το επιτρεπτό μέγεθος, πες μου και θα το δούμε.
Ok φιλος ευχαριστω θα το δοκιμασω και βλεπουμε.

Οτι και να κανω οσο και να κατεβασω την αναλυση με γραφει πως κατι πηγε στραβα και να επικοινωνησω με τους διαχειριστες.Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε.
 
@metalcandyman στείλε μου με pm το link της εικόνας να δοκιμάσω.

Είσαι έτοιμος. Το link δεν ήταν το σωστό για να δείξει μόνο την εικόνα, γι' αυτό δεν στο έβγαζε.

Κατά την γνώμη μου είναι λίγο ψιλοτεράστιο το signature πάντως, ασχέτως του επικού περιεχομένου. :p
 
Μπήκα στο παρακάτω θέμα που είχα ανοίξει παλιά, και διαπίστωσα ότι σε κάθε μήνυμα που υπήρχαν 3 βίντεο με τα σχόλιά τους, τώρα υπάρχει μόνο ένα, και συνήθως με σχόλιο που αντιστοιχεί σε άλλο βίντεο. Μπορούν να αποκατασταθούν τα μηνύματα?

Γνωστά ορχηστρικά που δεν ξέραμε τίτλο / καλλιτέχνη

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να βρεθούν τουλάχιστον τα κείμενα από το παραπάνω θέμα. Τα βίντεο μπορούμε να τα ξαναβρούμε, επειδή τα μηνύματα περιέχουν τίτλους και καλλιτέχνες.

Το πρόβλημα που παρουσιάστηκε σε αυτό το θέμα, όπως και σε άλλα που περιέχουν περισσότερα από 1 βίντεο σε κάθε μήνυμα, είναι ότι μόνο το αρχικό κείμενο και το τελευταίο βίντεο φαίνονται. Από το πρώτο βίντεο μέχρι και το προτελευταίο, και τα ενδιάμεσα κείμενα, έχουν εξαφανιστεί. Οπότε έχουμε κείμενο συνήθως για το 1ο βίντεο, το τελευταίο βίντεο φαίνεται κανονικά, αλλά το 2ο βίντεο λείπει μαζί με το συνοδευτικό κείμενο, οπότε εινα αδύνατον να βρεθεί χωρίς να αποκατασταθούν τα κείμενα.
 
@manos311 σε ποια συγκεκριμένα ποστ αναφέρεσαι?
 
@manos311 σε ποια συγκεκριμένα ποστ αναφέρεσαι?

Τα παρακάτω ποστ είναι δικά μου και είμαι κατά 99% σίγουρος ότι όλα περιείχαν από 3 βίντεο με τις περιγραφές τους, οπότε τώρα φαίνεται μόνο η περιγραφή του 1ου και το τελευταίο βίντεο, ενώ από το 2ο λείπει το ίδιο το βίντεο και η περιγραφή του. Για ποστ άλλων δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν είχαν 3ο βίντεο, αλλά τουλάχιστον έχουμε στοιχεία για 2 (περιγραφή του 1ου, και βίντεο του τελευταίου). Βέβαια αν υπήρχε τρόπος, καλό θα ήταν να βρούμε όλα τα χαμένα κείμενα.

1
11
15
17
20
22
23
24
38
59
60
61
63
64
65
66
68
69
70
72
73
76
77
79
80
 
Θέλω να αναφέρω ότι το log out διαρκεί υπερβολικά μεγάλο χρονικό διάστημα εως και μισό λεπτό. Ενω δεν συμβαίνει το ίδιο στο "αδελφό" site iamretro το οποίο νομίζω βασίζεται στην ίδια μηχανή, όπου το log out είναι στιγμιαίο. Επίσης παρατηρώ κατά το log out μεγάλη δραστηριότητα του σκληρού δίσκου. Γιατί συμβαίνει αυτό;
 
Συγνωμη για το ξεκαρφωτο, αλλα γιατι να κανεις logout;
 
Σε εμένα 5'' διαρκεί το logout και δεν παρατηρώ κάποια περίεργη δραστηριότητα στον σκληρό (σε Chrome πάντα).
 
Να, μόλις τώρα μέτρησα 22 δευτερόλεπτα (και εγώ Chrome χρησιμοποιώ). Για τη δραστηριότητα του σκληρού μπορεί να ήταν σύμπτωση.
 
Να, μόλις τώρα μέτρησα 22 δευτερόλεπτα (και εγώ Chrome χρησιμοποιώ). Για τη δραστηριότητα του σκληρού μπορεί να ήταν σύμπτωση.
Καθάρισε cache του browser καλού κακό Lord! Ακούγεται σαν να έχεις μαζέψει μερικά 'σκουπίδια'. Ίσως και κάποιο extension να σου καθυστερεί τo log out (πχ κάποιος 'απαιτητικός' adblocker) ή ακόμα και το antivirus (αν έχεις)
 
Φίλε nicked, καθαρισα το cache και πράγματι είδα διαφορά. Ευχαριστώ!
 
Πίσω
Μπλουζα