Προβλήματα / δυσλειτουργίες νέου φόρουμ.

E ειναι πολυ απλο Nικολαε το antivirus που εχεις δεν γουσταρει τα χριστουγεννα :fafoutis:
:fafoutis::fafoutis::fafoutis:
 
Μπήκα στο παρακάτω θέμα που είχα ανοίξει παλιά, και διαπίστωσα ότι σε κάθε μήνυμα που υπήρχαν 3 βίντεο με τα σχόλιά τους, τώρα υπάρχει μόνο ένα, και συνήθως με σχόλιο που αντιστοιχεί σε άλλο βίντεο. Μπορούν να αποκατασταθούν τα μηνύματα?

Γνωστά ορχηστρικά που δεν ξέραμε τίτλο / καλλιτέχνη

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνονται ακόμα προσπάθειες να ανέβει κάπου το παλιό forum, έτσι ώστε να βρούμε τα χαμένα κείμενα από παλαιότερα θέματα που είχαμε ανοίξει.

Εγώ συγκεκριμένα θα ήθελα να βρω τα κείμενα για το παραπάνω θέμα που είχα ανοίξει, για να αποκατασταθούν τα χαμένα βίντεο που αναφέρονται.
 
Έγιναν κατά καιρούς διάφορες προσπάθειες, αλλά δυστυχώς δεν στέφθηκαν με επιτυχία λόγω σειράς ασυμβατοτήτων που δεν είχαν προβλεφθεί (χωρίς να μπω σε τεχνικές λεπτομέρειες).

Ίσως επιχειρηθεί στο μέλλον νέα απόπειρα, μόλις ευκαιρήσει λίγο κι ο drWh0.
 
Έγιναν κατά καιρούς διάφορες προσπάθειες, αλλά δυστυχώς δεν στέφθηκαν με επιτυχία λόγω σειράς ασυμβατοτήτων που δεν είχαν προβλεφθεί (χωρίς να μπω σε τεχνικές λεπτομέρειες).

Ίσως επιχειρηθεί στο μέλλον νέα απόπειρα, μόλις ευκαιρήσει λίγο κι ο drWh0.
Πώς θα μπορούσα να αποκαταστήσω κάποια βίντεο / κείμενα που θυμάμαι? Υπάρχει δυνατότητα να τα αλλάξω μόνος μου, ή πρέπει να δημοσιεύω τις αλλαγές και να τις κάνει ο admin?
 
Ορισμένοι σύνδεσμοι YouTube τους οποίους ανάρτησα στο site φαίνεται να μη λειτουργούν σωστά.

Αντί αυτού μου βγαίνει το παρακάτω μύνημα λάθους:

Αυτή η ζωντανή εκδήλωση δεν είναι πια διαθέσιμη.
 
Ειναι προβλημα του youtube. Σε καποιους λογαριασμους δεν δουλευει το embedding σε livestreams.

Περισσοτερες πληροφοριες εδω.
 
Ειναι προβλημα του youtube. Σε καποιους λογαριασμους δεν δουλευει το embedding σε livestreams.

Περισσοτερες πληροφοριες εδω.

Thanks for heading up.

Μέχρι πρότινος τα βίντεο του notisthom δούλευαν κανονικά.
 
Μαλλον ειναι κατι που εγινε τις τελευταιες 1-2 μερες...
 
Μαλλον ειναι κατι που εγινε τις τελευταιες 1-2 μερες...

Σύμφωνα με το Twitter πρόκειται για μια πειραματική λειτουργία του YouTube η οποία βρίσκεται σε δοκιμαστικό στάδιο και ίσως αυτό να είναι η αιτία που ορισμένοι σύνδεσμοι βίντεο παρουσιάζουν δυσλειτουργίες στην ενσωμάτωση.
 
Από mozila δεν μπορείς να μπεις στο foroum. Περίπου 2 ώρες έχει που γίνεται αυτό. Εγώ μπήκα από Microsoft Edge.

Page could not be loaded​


The requested page could not be loaded.
  • Check your internet connection and try again.
  • Certain browser extensions, such as ad blockers, may block pages unexpectedly. Disable these and try again.
  • Retromaniax may be temporarily unavailable. Please check back later.
Reload
 
Ναι έχει ξανασυμβεί αυτό, απλα σε προειδοποιεί ότι έληξε το πιστοποιητικό κρυπτογράφησης για το website για να το ανανεώσει η διαχείριση του φόρουμ.

Εγώ παρέκαμψα την ρύθμιση του browser και μπήκα στο site κανονικά. :)
 
Εεεε, για να φτάσεις όμως στη σελίδα που λέει "Page cannot be loaded" πρέπει να μην πατήσεις τα σωστά κουμπάκια στην πρώτη σελίδα, εκεί που λέει για το πιστοποιητικό. Αυτό έγινε με μένα κατά λάθος, και μετά μου έβγαζε το ίδιο "Page cannot...." συνέχεια, παρακάμπτοντας την αρχική σελίδα. Μόνο όταν σκέφτηκα και πάτησα CTRL-F5 ξαναφόρτωσε τα περί πιστοποιητικού και ευτή τη φορά σιγουρεύτηκα ότι πάτησα τα σωστά και μπήκα.
 
Υπάρχει πρόβλημα με το πιστοποιητικό κρυπτογράφηση το οποίο έληξε σήμερα 21 του μηνός.

Οι περισσότεροι χρήστες αντιμετωπίζουν ζητήματα ασφαλούς συνδεσιμότητας από το πρωί.
 
Ναι έχει ξανασυμβεί αυτό, απλα σε προειδοποιεί ότι έληξε το πιστοποιητικό κρυπτογράφησης για το website για να το ανανεώσει η διαχείριση του φόρουμ.

Εγώ παρέκαμψα την ρύθμιση του browser και μπήκα στο site κανονικά. :)
Σήμερα έληξε το πιστοποιητικό.
 
Υπάρχει πρόβλημα με το πιστοποιητικό κρυπτογράφηση το οποίο έληξε σήμερα 21 του μηνός.

Οι περισσότεροι χρήστες αντιμετωπίζουν ζητήματα ασφαλούς συνδεσιμότητας από το πρωί.

Indeed. Έληξε το Let's Encrypt! Fixed now! Sorry για την ταλαιπωρία!

Cheers,
 
Υπάρχει πρόβλημα με την ανάρτηση βίντεο από το YouTube το οποίο επιρρεάζει παλιότερες εκδόσεις του Firefox και του Chrome.

Αντί για το βίντεο εμφανίζεται το ακόλουθο μήνυμα:

Μη διαθέσιμο βίντεο

Παρακολουθήστε στο YouTube
 
Υπάρχει πρόβλημα με την ανάρτηση βίντεο από το YouTube το οποίο επιρρεάζει παλιότερες εκδόσεις του Firefox και του Chrome.

Αντί για το βίντεο εμφανίζεται το ακόλουθο μήνυμα:

Μη διαθέσιμο βίντεο

Παρακολουθήστε στο YouTube
Δωσε μας περισσοτερες λεπτομερειες (εκδοση Firefox κλπ) και ενα παραδειγμα.
 
Δωσε μας περισσοτερες λεπτομερειες (εκδοση Firefox κλπ) και ενα παραδειγμα.
Firefox 78.0.15esr, macOS 10.11 "El Capitan".

Σημειώνεται πως το μηνυματάκι δεν εμφανίζεται σ' όλα τα βίντεο.
 
Δωσε και ενα link απο το forum που να σου παρουσιαζει το προβλημα.
 
Δωσε και ενα link απο το forum που να σου παρουσιαζει το προβλημα.
 
Πίσω
Μπλουζα