Προσωπική συλλογή παλιών ελληνικών παιχνιδιών!!!

donkix2000

Retro Member
Joined
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
113
Αντιδράσεις
13
Κάθε φορά που περνάω απο το Magic Room και ρίχνω μια ματιά στην συλλογή μου νοιώθω την ίδια χαζοπερηφάνια,την ίδια χαρά και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας με την κρυφή ελπίδα πως βλέποντας τις φωτο,όλο κ κάποιος θα νοιώσει το ίδιο.

Ελπίζω να το ευχαριστηθείτε βλέποντας ένα μέρος των αντικειμένων που μαζεύω με πολύ χαρά κ κόπο αρκετά χρονια τώρα :)

20540.jpg20541.jpg20542.jpg20543.jpg20544.jpg20545.jpg20546.jpg20547.jpg20548.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελεια συλλογη!

Εχεις πολλα διπλα και τριπλα βλεπω. Σα καταστημα ειναι :) ... ποτε θα αρχισεις να

μας πουλας τιποτα;;;; :)
 
:)

Αγόραζα ότι να'ναι,οτι έβρισκα.ελπίζω να είναι λίγες οι φορές πλέον που θα χρειαστεί να πουλήσω απο αυτά τα κομμάτια.

έχει άλλους 2 τοίχους το δωμάτιο φυσικά... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερό!

Και κάτι λίγο off-topic: Στο Λαύριο, υπήρχε ενα μαγαζί που το είχαν 2 γερόντια. Ήταν μεγάλο, ψηλοτάβανο, κρυμμένο απο το κέντρο της πόλης, ΤΙΓΚΑ στα ξεχασμένα παιχνίδια απο τις αρχές του '80. Εγώ επισκεπτόμουν το μαγαζί 1-2 φορές το χρόνο για να αγοράσω δυναμιτάκια, μιας και το ζευγάρι ήξερε τους παππούδες μου, άρα με εμπιστεύονταν. Δυστυχώς έκλεισε πριν ελάχιστα χρόνια και στη θέση του φτιάχτηκε σουβλατζίδικο. Αναρωτιέμαι τί να έγιναν αυτές οι 100άδες πράγματα που είχε μέσα το μαγαζί.

Στερνή μου γνώση...
 
Ανέβασα τα κομμάτια έτσι "χύμα"για να γίνει παιχνίδι μικροανακαλύψεων με τις φωτό.

Καί φυσικά να εβάσω την διάθεση κ την ψυχολογία των μελών του ιστοχώρο :)

λίγο τζέρτζελο!
 
Μια Bibi-bo για τη γυναικα μου που ψοφαει, δεν παιζει να μου δωσεις;;;

Για μενα βλεπω πολλα αλλα δε με πειραζει.

Η καημενη ειναι το μονο πραγμα που ψαχνει απο την παιδικη της ηλικια.

Η μητερα της δουλευε ως νταντα και ολα της τα παιχνιδια τα χαριζε στα πιτσιρικια...
 
τρομερή συλλογή! :bow:

στη παρακάτω φωτογραφία διακρίνω ένα παντογνώστη,μπορείς να του βγάλεις μερικές φωτογραφίες όταν έχεις χρόνο?

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία συλλογή και φροντισμένη . Θέλω να πω , όλα αυτά τα πράγματα θα πρέπει να μαζεύουν πολύ σκόνη ανάμεσα στις εσοχές , θήκες κτλ . Σίγουρα θα χρειάζεται πολύ χρόνος για να διατηρούνται έτσι .
 
Το magic room έιναι αεροστεγός κλεισμένο :)

ναι λιγη σκόνη μαζεύουν αλλα τους "πηγαίνει" ;)
 
Πλάκα μας κάνεις!! :p

πόσες bibibo....!! έχω χαζέψει!

Μπραβο σου!! :)
 
Καταπληκτική συλλογή! Και τόσο καλά οργανωμένη! Συγχαρητήρια!!!
 
πολυ συμαζεμενη η συλλογη σου... μακαρι να ειχα και εγω ραφια να βαλω τα παιχνιδια μου :(

παντως ειδα και ενα Caveman Tabletop μεσα στο σωρο :) μηπως δεν το θες;
 
Ethaniel είπε:
πολυ συμαζεμενη η συλλογη σου... μακαρι να ειχα και εγω ραφια να βαλω τα παιχνιδια μου :( παντως ειδα και ενα Caveman Tabletop μεσα στο σωρο :) μηπως δεν το θες;
:D πού το μπάνισες αυτό ρε θηρίο!?

edit: Το είδα. Προκλητικά στημένο θα έλεγα!
 
Έχω μείνει άφωνη. Φανταστική συλλογή.....

ποιός θέλει να κάνουμε μια επίσκεψη στον donkix2000 όταν θα λείπει από το σπίτι??? :p
 
Φιλε donkix2000 θα σου ημασταν υποχρεοι αν μας εβαζες σε ξεχωριστες φωτογραφιες τις Bibi-bo σου, οταν βρεις λιγο χρονο!!! :flower: :flower: :flower:

Ετσι θα μπορεσουμε να δουμε καλυτερα τα ρουχα της και να καταλαβουμε τις διαφορες στις 2 περιοδους Α και Β.

Το θρεντ της λατρεμενης αυτης μας κουκλας ειναι εδω!





Σε ευχαριστουμε παρα παρα πολυ!!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλα, μόλις είδα τις φωτογραφίες νόμιζα πως ήταν μαγαζί!!!!

Μετά λέω "ουφ, ευτυχώς δεν έχει πόνυ"! Και μετά τα είδααααααα :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Έτσι στιβαγμένα όπως είναι ούτε φαίνονται τα καημένα!

Θα ενώσω τη φωνή με των υπολοίπων και θα πω "πούλα, πούλα, πούλα!!!!"

Σοβαρά τώρα, κανένα πόνυ που δε θέλεις;; Please? Pretty please? #)
 
Πραγματικα "λιποθυμικο" ποστ
 
Πραγματικά "μαγικό δωμάτιο", όπως το λες!! Τι απίστευτη συλλογή είναι αυτή;;;;;;; Μπράβο σου που τα βρήκες, πρέπει να σου πήρε πάρα πολύ χρόνο, ε? Πωπω.... έχω μείνει άφωνη!!

Θα σου ήμουν κι εγώ υπόχρεη αν μας έδειχνες αναλυτικά τις Bibi-bo που έχεις όταν βρεις λίγο χρόνο! :)
 
Ε, καλά....

Οτι θα έβλεπα και ρίνγκ WWF, δεν το περίμενα....

Απίστευτη συλλογή! Ότι και να πω, θα είναι λίγο.... :dribble:
 
Πίσω
Μπλουζα