Προτάσεις ταινιών για αγορά (εφημερίδες και όχι μόνο)

Πάντως εγώ σήμερα προτίμησα τα παραμύθια του Άντερσεν που έδινε η Μακεδονία
 
Kambia είπε:
Πάντως εγώ σήμερα προτίμησα τα παραμύθια του Άντερσεν που έδινε η Μακεδονία
ΤΙ?? μην μου πεις οτί είναι τα ίδια που έπαιζε κάποτε η κρατική τηλεόραση???
 
thamonas είπε:
ΤΙ?? μην μου πεις οτί είναι τα ίδια που έπαιζε κάποτε η κρατική τηλεόραση???

Δεν ειμαι 100 % σιγουρη γιατι δεν τα θυμαμαι καλα αυτα που επαιζε η κρατικη τηλεοραση.
 
!!

είναι κάτι σαν μικρά ξωτικά-νεράιδες και παρακολουθούν το παραμύθι και προσπαθούν κάθε φορά ανεπιτυχώς να βοηθήσουν τον ήρωα/ηρωιδά σε κάθε επεισόδιο..είναι χαρακτηριστικο καρτούν
 
thamonas είπε:
είναι κάτι σαν μικρά ξωτικά-νεράιδες και παρακολουθούν το παραμύθι και προσπαθούν κάθε φορά ανεπιτυχώς να βοηθήσουν τον ήρωα/ηρωιδά σε κάθε επεισόδιο..είναι χαρακτηριστικο καρτούν
Ναι αυτα ειναι...
 
Εγινε update η πρωτη σελιδα.

Εθνος-Θεμα και Ελευθερο Τυπο για μενα,αν και ο ΑLEXANDER εχει ξαναδωθει το εξτρα υλικο του 3,50 ωρων του revisited ισως το αξιζει. :thumbup:
 
Πάντως το Εθνος πρέπει να έχει χρόνια να δεί τέτοιες πωλήσεις!!!!

Πραγματικά σήμερα περίμενα τον Aardvaark να ποστάρει, πάρα πολύ χρήσιμο θέμα.
 
Συστηνονται ανεπιφυλακτα και οι δυο τριλογιες:

trilogies.jpg
trilogies.jpg

Ο Chuck Norris δεν θελει συστασεις, και αλοιμονο σε οποιον ζητησει (θα φυγει αμεσως η διευθυνση του στα headquarters του Chuck, και τον βλεπω να πλακωνει με το αλεξισφαιρο raft οταν πλακωσουν οι πλυμηρες παλι αναζητωντας τον!)

Τα Bandit, ειναι ολα τα λεφτα (ειδικα η σκηνη με τα φορτηγα στην ερημο στο δευτερο μερος) και ο Bart Reynolds στα καλυτερα του (αν και στο τριτο μερος εχει ενα μικρο ρολο μολις 3 λεπτων).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Update η πρωτη σελιδα.

Αν εξαιρεσεις τον Κιουμπρικ δεν βλεπω πολλα πραγματα αυτην την εβδομαδα. :xm:
 
Τα ίδια απο εδώ Aardvark , αν και με φοβίζει το προαιρετικά για την Οδύσσεια του Διαστήματος.
 
Τι εννοεις με το προαιρετικα..... :confused:
 
Aardvark είπε:
Τι εννοεις με το προαιρετικα..... :confused:
Οτι για να πάρεις το 2001 Οδύσσεια του Διαστήματος θα πρέπει να δώσεις κάτι παραπάνω προφανώς.
 
Ετσι δεν γινεται καθε εβδομαδα; :xm:
 
Μια και το "Τελευταία Έξοδος:Ρίτα Χέιγουορθ" το έχω ήδη,σήμερα δεν ψωνίζω....
 
Ρε παιδια απο οτι διαβαζω τοσα χρονια στο Internet (μιας και δεν διαβαζω εφημεριδες ωστε να εχω ιδία αποψη) σχεδον ολα τα DVD που προσφερονται, ειναι Ελληνικα αισχρα re-encοdings ή ακομα και VHS/VCD rips...
 
Οπως και καθε καινουργια αγορα ,ετσι και αυτη των εφημεριδων ωριμασε.

Περασε απο την ασχημη φαση των 4:3 VHS/VCD rips ,μετα ο κοσμος ξυπνησε σιγα σιγα ,κατι το νετ κατι οι LCD τηλεορασεις και φτασαμε στο σημειο σημερα να προσφερονται απο τις 3-4 μεγαλες εφημεριδες ,αυθεντικες εκδοσεις σε dual-layers DVD και τις περισσοτερες φορες με φουλ εξτρα.

Τωρα για την επομενη εβδομαδα εχουμε......

Θεμα-Proof και

"Friends"-6 επεισοδια του 1ου κυκλου.

Βημα-The Last Temptation of Christ και

Invasions barbares, Les

Eθνος-Keeping Mum και Blue Velvet
 
Update.

Tιποτα για αυτην την εβδομαδα,ο Ελευθερος τυπος της Κυριακης ειναι καλο αλλα τον εχω ηδη.

Και το Εθνος του Σαββατου ειναι ενδιαφερον-εξυπνο. :xm:
 
Πρωτη σελιδα update.

Θυμιζω αυριο του Σαββατου και το Σαββατο της Κυριακης.
 
!!

Η ελευθεροτυπία τα σπάει!!! ταινιάρες όλες και δεν έχω καμία ταινία απο τις τρεις...

Το Time Bandits θεωρείται από τις 25 καλύτερες ταινίες φαντασίας ever!!
 
Το bandits και το terminator τα εχει ξαναβαλει το βημα,το lola το εθνος.

Επαναληψεις......

Ειναι οκ αν δεν τα εχεις ηδη. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα