Προϊόντα και Ελληνικές ταινίες

Η συσκευασία AVA είναι όλα τα λεφτά, προσωπικά δεν την θυμάμαι καθόλου.
 
στη βιντεοταινια "η χρυσοδακτυλη"

ixri3.JPG

ixr4.JPG

ixri5.JPG

ixri1.JPG
 
στη βιντεοταινια "γυναικα της νυχτας" ο Σπυρος Μισθος λεει στους "γονεις" του "ολη μου τη ζωη την περασα σε σεντονια Πειραϊκης Πατραϊκης, φτανει πια"

αργοτερα μια κοπελα του μπαρ,οταν αυτος της λεει οτι πινει χυμο σκετο πορτοκαλι,του λεει "γιατι δεν πινεις μια οβομαλτινη"
 
στη βιντεοταινία ''Πώς τη βρίσκουν οι χοντροί/Ο λαχειοπώλης'' στο 9.32 φαίνεται μια συσκευασία πλαστική από αναψυκτικό sprite και στο 1.21.23 φαίνεται συσκευασία απορρυπαντικού ROL
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
στη βιντεοταινία ''Πώς τη βρίσκουν οι χοντροί/Ο λαχειοπώλης'' στο 9.32 φαίνεται μια συσκευασία πλαστική από αναψυκτικό sprite και στο 1.21.23 φαίνεται συσκευασία απορρυπαντικού ROL
ετοιμα κι αυτα :)

pos2.JPG

επισης φαινεται κι ενα σακουλακι με EXTRA τυρογαριδακια

pos.JPG

pos1.JPG
 
στην ταινια "ο Ηλιας του 16ου"

oiliastou16.JPG
 
αν δεν έχει αναφερθεί, στη ταινία ''Κλεφτρόνι και τζέντλεμαν'' φαίνεται ένα μπουκάλι Coca Cola στο 16.37 και σε άλλο σημείο της ταινίας ο Στάθης Ψάλτης ρωτά την Ευαγγελία Σαμιωτάκη πoιο απορρυπαντικό χρησιμοποιεί στο πλυντήριο ρούχων και εκείνη απαντά ''Αυτό που συνιστoυν 29 νοματαίοι'' (δηλαδή το Skip)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
αν δεν έχει αναφερθεί, στη ταινία ''Κλεφτρόνι και τζέντλεμαν'' φαίνεται ένα μπουκάλι Coca Cola στο 16.37 και σε άλλο σημείο της ταινίας ο Στάθης Ψάλτης ρωτά την Ευαγγελία Σαμιωτάκη πoιο απορρυπαντικό χρησιμοποιεί στο πλυντήριο ρούχων και εκείνη απαντά ''Αυτό που συνιστoυν 29 νοματαίοι'' (δηλαδή το Skip)
2.JPG ευχαριστω Χριστινα
 
στην ταινια "καποτε κλαινε και οι δυνατοι"

kapo.JPG

kapote.JPG
 
στη βιντεοταινια "το ρεπορταζ"

toreportaz.JPG
 
katerinak είπε:
εκτός από το πλαστικό μπουκάλι πορτοκαλάδας FANTA (η παλιά συσκευασία με το πλαστικό ''περιτύλιγμα'' στο κάτω μέρος) δίπλα φαίνεται μια συσκευασία φρυγανιές Elite (αν διακρίνω καλά από τα κόκκινα γράμματα)

 


 
κι αλλα αναψυκτικα, πεπσι κολα και σεβεν απ σε γυαλινες φιαλες του ενος λιτρου απο το παρτυ της σοφιας αλιμπερτη στην ταινια οι απεναντι του 81

28utv8o.png


κι απο την ιδια ταινια ο αρης ρετσος με ενα μπουκαλι κοκα κολα κι ενα πηρουνι για ανοιχτηρι

2iiwfh1.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στη βιντεοταινια "παραξενη συναντηση"

para2.JPG

pa1.JPG

pa3.JPG

pa2.JPG

para.JPG
 
katerinak είπε:
σχετικά με την τελευταία εικόνα, παρατήρησα ένα κουτί ''QUIK'', το έχω δει και στην ταινία ''Ο δρόμος προς τη δόξα'', είναι στιγμιαίο ρόφημα κακάο όπως διακρίνεται στη συσκευασία, καμία σχέση με το Nesquik;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στη βιντεοταινια "ο μπαμπας μου ο αναρχας"

ob2.JPG

ob0.JPG

obabasmoanarxas.JPG
 
στη βιντεοταινια "ραδιοπειρατη αγαπη μου"

ra4.JPG

rad0.JPG

ra1.JPG

ra2.JPG
 
ΒΒ εσυ που ξερεις ο,τι εχει σχεση με τη Μπε Μπε υπηρξε παγωτο χωνακι με το ονομα της;

κατι εντοπισα στην ταινια "κλαψε φτωχη μου καρδια" (1962)

klps9.JPGσ αυτο το στιγμιοτυπο νομιζω οτι βλεπω τη φωτογραφια της ενω σ ενα απ τα προηγουμενα σαν να γραφει "Brigitte".. Τι λες κι εσυ;

klps12.JPG

klps0.JPG

klps.JPG

klps3.JPG

klps4.JPG

klps7.JPG

klps10.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στην ταινια "τα παιδια της πιατσας"

taps.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα