Πρόβλημα με vlc player

jimijoop είπε:
3ο Ειναι 2.0 δεν το αγορασα απλα μου το εδωσε ενας γνωστος μου που ειναι ειδικος στους υπολογιστες
Problem solved!

Ρωτα τό "ειδικό"!
 
Ψάχνουμε να βρούμε, αν κάποια διαδικασία που τρέχει "παρασκηνιακά" στο pc σου, ρουφάει πόρους κάποιες στιγμές και δε σου αφήνει τίποτα για να εκτελεστεί σωστά η εγγραφή! ;)

 


Λοιπόν, τι θα έλεγχα / προσπαθούσα να θυμηθώ:


 


α) Από πότε ξεκίνησε το πρόβλημα?



β) Συνέπεσε χρονικά με κάποια αλλαγή σε software / hardware?



γ) Αν ναι, τι έκανα? Μπορώ να το "ξε-κάνω" και να δοκιμάσω?



δ) Μήπως όσες φορές μου έκανε το pixelιασμα, προσπάθησε να ενεργοποιηθεί κανένα screensaver ή αδράνεια υπολογιστή?


 


Επιπρόσθετα, θα δοκίμαζα:


 


α) Δοκιμή εγγραφής με όλα τα προγράμματα κλειστά (π.χ. να μην τρέχει ο Firefox & παράλληλα να κάνει εγγραφή)



β) Ξήλωμα του VLC & επανεγκατάσταση



γ) Ξήλωμα των codecs & επανεγκατάσταση.


 


Πάντως, αυτά που ρωτάνε τα παιδιά είναι πολύ σωστά - για να βοηθήσουμε, καλό θα ήταν να μας δώσεις και αυτές τις πληροφορίες.





Saulot είπε:
Problem solved!
Ρωτα τό "ειδικό"!



Καλά βρε! :D

Εμ κάνουμε μαύρα μάτια να σε δούμε, εμ ποστάρεις για Windows Prob? :p

Και τι τον λες βρε, τον άνθρωπο! Τον καταβοήθησες! :p
 
ChrisTOS είπε:
Το "Υπολογιστές IBM συμβατοί που φέρουν την εμπορική ονομασία Turbo-X και πωλούνται αποκλειστικά από το Πλαίσιο υπάρχουν εδώ και 30 χρόνια" σε ικανοποιεί περισσότερο Rygar? :p
Καλουτσικα. :D

jimijoop είπε:
2ο Ναι τα γραφω εκει
Μαλιστα. Για κανε την ιδια εγγραφη στον εσωτερικο σκληρο δισκο. Μη γραψεις πολυ, κανα 2 λεπτα μονο. Και πες μας αν γράφει σωστά.

Μια ακομα ερωτηση. Αυτο το παρουσιαζει αμεσως μολις ξεκινησει η εγγραφη η μετα απο λιγο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
λοιπον εχω να σας πω ευχαριστα νεα

το προβλημα λυθηκε μονο του

κι ετσι δ3ν παραμορφωνεται η εικονα

αν υπαρξει αλλο προβλημα με το vlc η και καποιος που εχει προβλημα με το vlc θα το ποσταρει εδω
 
Παντως επειδη χρησιμοποιω μονο vlc,εχω να παρατηρησω οτι η τελευταια εκδοση του μαλλον δεν ειναι πολυ stable.

Και στο desktop(32bit) και στο laptop(64bit) κρασαρει σχετικα συχνα,παντα σε σχεση με την αμεσως προηγουμενη εκδοση του, ενω και τα 2 μηχανηματα τρεχουν win 7.

Ισως κατι να παιζει και με αυτο.
 
ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!

καλημερα σας εδω και λιγα λεπτα εχω ενα προβλήμα,πριν απο μερικα λεπτΑ εχω μπει σε ενα καναλι που εκπεμπει στο διαδυκτιο μετα ανοιξα το VLC kai ηθελα να γραψω κατι αλλα εγω μετα σταματησα την εγγραφη και εκλεισα το προγραμμα αλλα ο ηχος μενει και να μην πατησα play.

Ti na κανω;;;;;;;;;;;;;;
 
Δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς έκανες αλλά το συμπέρασμα είναι ότι έχεις ήχο από το stream παρόλο που έκλεισες το vlc. Τρέξε task manager και κλείσε όλα τα instances του vlc.
 
ChrisTOS είπε:
Δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς έκανες αλλά το συμπέρασμα είναι ότι έχεις ήχο από το stream παρόλο που έκλεισες το vlc. Τρέξε task manager και κλείσε όλα τα instances του vlc.
το προβλημα ξεκινησε απο το vlc γιατι οταν το αναπαραγα ο ηχος ακουγοταν διπλος σαν να περνεις τηλεφωνο και να εχεις δυνατα την τηλεοραση

loιπον το προβλημα λύθηκε απλα εκανα επανεκκινιση τον υπολογιστη και ο ηχος σταματησε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
jimijoop είπε:
καλημερα σας εδω και λιγα λεπτα εχω ενα προβλήμα,πριν απο μερικα λεπτΑ εχω μπει σε ενα καναλι που εκπεμπει στο διαδυκτιο μετα ανοιξα το VLC kai ηθελα να γραψω κατι αλλα εγω μετα σταματησα την εγγραφη και εκλεισα το προγραμμα αλλα ο ηχος μενει και να μην πατησα play.Ti na κανω;;;;;;;;;;;;;;
Παίρνεις βραβείο του καλύτερου άσχετου με το site θέματος. Την επόμενη φορά θα ανεβάσω κι εγώ, αν το πλυντήριο δε μου καθαρίσει καλά τα ρούχα...
 
panp είπε:
Παίρνεις βραβείο του καλύτερου άσχετου με το site θέματος. Την επόμενη φορά θα ανεβάσω κι εγώ, αν το πλυντήριο δε μου καθαρίσει καλά τα ρούχα...
θα σε μαλωσω γιατι σε σωστο μερος το εστειλα το θεμα Software
 
A, OK, δίκιο. Δε φανταζόμουν ότι το site έχει κατηγορία "Τεχνολογία του σήμερα" !
 
Δεν ειναι ασχετο με τo site,το forum διαθετει section για συγχρονα pc,ως εκ τουτου ενιοτε βαζουμε και τα μικροπροβληματακια μας,μικρα για τους γνωστες,μεγαλα για τους μη.


Be nice!
 
Ε τελικα δεν ηταν και τοσο ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!! ;-)
 
Μετά τις απαραίτητες συγχωνεύσεις & μετακινήσεις, ενημερωτικά - τα offtopic θα διαγραφούν! :)

Ευχαριστώ! :)
 
Πίσω
Μπλουζα