Πόσο ρετρό είναι ο σύντροφός σας;

Maddog είπε:
Αν ο/η υποτιθέμενος "σύντροφος" ξεκινάει μια σχέση έχοντας κατά νου να αλλάξει ένα βασικό κομμάτι του εαυτού σου και μάλιστα με χρήση προσβολών, δεν υπάρχει περίπτωση τα πράγματα να βελτιωθούν αργότερα.
Δυσκολα αλλαζουν οι ανθρωποι κι οταν αλλαζουν το κανουν επειδη εκεινοι το θελουν. Επειδη ετσι αισθανονται μεσα τους.

Το να προσπαθει κανεις να αλλαξει τον αλλον με το ετσι θελω ειναι τελειως ανωφελο. Αν μη τι αλλο, χασιμο χρονου.
 
Ακριβώς bambinella. Η δική μου θεωρία είναι ότι περίπου στα 20, άντε λίγο αργότερα, "κλειδώνεις" τον βασικό σου χαρακτήρα και προτιμήσεις. Από εκεί και μετά γίνονται μόνο μικρές αλλαγές, εκτός αν συμβεί αυτό που λένε "life changing event". Και το να σε πρήζει ο όποιος σύντροφος, σαφώς και ΔΕΝ πρόκειται να βγάλει πουθενά.
 
Να πω πως πριν ανακαλύψω την ρετρο και εγω η ιδια δεν ηξερα πόσο ρετρο ήμουν και αν ήμουν ρετρό, οποτε τι θα μπορουσα να αναζητησω από τον αλλον
 
Ο ποιος ?Χχαχα εδώ και κάποια χρόνια είμαι μόνος μου γιατί δε συμβιβάζομαι με την προχειρότητα και θέλω να βρω κάτι αξιόλογο.Αυτό εμπεριέχει και κάποια κοπέλα που να έχει αγάπη ή έστω ενδιαφέρον να μάθει για όλα αυτά τα πράγματα που κουβαλάω μαζί μου από τα παιδικά μου χρόνια μέχρι σήμερα κι εννοώ παλιές μουσικές,video games,ταινίες,σειρές,κόμιξ,γαριδάκια,τα πάντα που κάποιος μπορεί να σκεφτεί από το τότε.Ακόμη κι αν δεν βρω αυτό που θέλω,θα προσπαθήσω να δείξω αυτά τα πράγματα στα παιδιά μου(όπως κάνω σε άτομα που γνωρίζω και είναι ανοιχτά στο να μάθουν και να ψάξουν).
 
johnny19818 είπε:
Προς το παρόν την σύζυγο την έχω μυήσει στη μουσική ντίσκο. Τώρα όσον αφορά τα ρετρό βιντεοπαιχνίδια που πλέον κάνουν παρέλαση στο σπίτι κάποιες φορές δυσανασχετεί αλλά γενικά το ελέγχω. Από μόνη της όμως της αρέσουν περισσότερο οι ταινίες/σειρές δεκαετίας 80 και 90 οπότε κι εκεί συμφωνούμε.
Επίσης λατρεύει τις παλιές διαφημίσεις και τελευταία ψάχνει για ντοκουμέντα για τέλη 70s.
 
johnny19818 είπε:
Επίσης λατρεύει τις παλιές διαφημίσεις και τελευταία ψάχνει για ντοκουμέντα για τέλη 70s.
Ντοκουμεντα απο ολοκληρη τη δεκαετια του '70, αλλα και απο αλλες δεκαετιες θα βρει η συζυγος σου στο ΕΟΑ.
 
Η γυναικα μου με παρατησε γιατι μαζευω "χαρτακια" (aka Panini)!!
 
bambinella 100 είπε:
Ντοκουμεντα απο ολοκληρη τη δεκαετια του '70, αλλα και απο αλλες δεκαετιες θα βρει η συζυγος σου στο ΕΟΑ.
Ήμουν σίγουρος ότι θα είχα απάντηση από σένα bambinella :) . Πιστεύω θα της αρέσει πολύ. Ευχαριστώ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
viking4a είπε:
Η γυναικα μου με παρατησε γιατι μαζευω "χαρτακια" (aka Panini)!!
Πιστευω να κανεις πλακα φιλαρακι οτι σε παρατησε η γυναικα σου γιαυτο το λογο.
 
Τα θέλω κ εγώ αυτά τα χαρτάκια!
 
metalcandyman είπε:
Πιστευω να κανεις πλακα φιλαρακι οτι σε παρατησε η γυναικα σου γιαυτο το λογο.
Φαντάζεσαι να σε παρατήσει η γυναίκα σου επειδή της λείπει ένα χαρτάκι να συμπήρώσει το album και εσύ ενώ το έχεις διπλό δεν της το δίνεις ?? :p
 
metalcandyman είπε:
Πιστευω να κανεις πλακα φιλαρακι οτι σε παρατησε η γυναικα σου γιαυτο το λογο.
Δυστυχως οχι φιλε...

Οπως και που πηρα το arcade cabinet..

Γενικα, που ειμαι... "ανωριμος"
 
viking4a είπε:
Δυστυχως οχι φιλε...Οπως και που πηρα το arcade cabinet..

Γενικα, που ειμαι... "ανωριμος"
Αν και όπως ψυχολογώ την κατάσταση σε χάλασε ο χωρισμός, μάλλον δεν άξιζε τελικά να είστε μαζί...
 
Καμία, μα καμία σχέση με οτιδήποτε ρετρό.

Παρόλα αυτά, δεν απαξιώνει το εν λόγω site, απλά την αφήνει αδιάφορη.

Πάντως στο μαμοκάμπινο κανά pacman το παίζει μία στις τόσες.
 
Ευχαριστω μαγκες..

Δε πειραζει, παμε για καλυτερα τωρα..

Η ζωη συνεχιζεται... ;)
 
Εμένα η σύζυγος παρόλο που μικρή μάζευε τα περιοδικά της Κάντυ Κάντυ και ενίοτε θυμάται πράγματα που της δείχνω από την δεκαετία του 80 δεν είναι ρετροφαν!

Ανέχεται την ενασχόληση μου με αυτό αλλά δεν συμμετέχει. Δίκαιο το βρίσκω! Τώρα βέβαια με τον μπέμπη που έρχεται φαντάζομαι θα έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις από μένα που ίσως περιορίσουν περαιτέρω την ενασχόληση μου με τα χόμπι μου! Χαλάλι της...χαλάλι και του μπεμπακου μας! :)
 
Η γυναίκα μου βρίσκει ρομαντική την ενασχόληση μου αλλά δεν την ενοχλεί. Βέβαια όταν θα κάτσω να κάνω "μαραθώνιο" σε καμιά ρετρό σειρά π.χ Ιππότη της Ασφάλτου μου λέει " ... έλεος πια. Παλιατζούρα ρε παιδί μου" αλλά πάντα χαριτολογώντας . Μετά από τόσα χρόνια μαζί βέβαια ( 21 για την ακρίβεια ) αναπόφευκτα κόλλησε το μικρόβιο του gaming αν και σε σύγχρονες απλές πλατφόρμες μόνο π.χ tablet ( για την ώρα χε,χε,χε :diablotin: ). Μάλιστα μερικές φορές κολλάει και ξενυχτάει. Της αρέσει όμως πολύ η retro συλλογή μηχανημάτων μου και μάλιστα έχει μάθει να τα καθαρίζει με την αρμόζουσα προσοχή και ΠΟΤΕ δεν αγγίζει τα PIXEL μου :supergrin: .
 
Πίσω
Μπλουζα