Πότε ένα μέλος γίνεται banned;

Συνήθως, οι λόγοι για τους οποίους γίνεται banned ένα μέλος, δεν είναι ασήμαντοι. Σας διαβεβαιώνω ότι έχουμε δώσει πάρα πολλές ευκαιρίες κι έχουμε προειδοποιήσει πάρα πολλές φορές προτού προβούμε σε αυτήν την άχαρη διαδικασία.

Για να διαφυλάξουμε όμως τα υπόλοιπα μέλη, αλλά και την ποιότητα του φόρουμ, χρειάζεται να καταλήξουμε και στο ban. Ναι, μπορεί κάποιο μέλος να ξανασυμμετέχει. Αν όμως ανακαλύψουμε ότι συνδέεται με προηγούμενο μπαναρισμένο λογαριασμό, ακολουθεί την ίδια πορεία.

Παρεπιπτόντως, υπάρχουν μέλη που έχουν μπαναριστεί οριστικά μια φορά κι όμως ξαναγράφτηκαν και νομίζουν ότι δεν το έχουμε καταλάβει. Επειδή όμως συμμετέχουν κανονικά πλέον και δεν προκαλούν προβλήματα, κάνουμε τα στραβά μάτια. Σε καμία περίπτωση όμως, να μη θεωρηθεί ότι δεν ξέρουμε τι μας γίνεται. Συχνά, κάνουμε τους χαζούς - δε σημαίνει ότι είμαστε! :)
 
Μολις ειδα κατι που πραγματικα με στεναχωρησε....:sad:....και επεσα απο τα συννεφα!!!!! :eek:

attachment.php


Η ερωτηση μου ευλογη......Γιατι;;;;!!!!! :eek: o_Oo_O

Συγχωρεστε με που ρωταω δημοσια....

αλλα ηταν κατι που δεν το περιμενα καθολου και πραγματικα σοκαριστικα μολις το ειδα!!!!!!!! :eek: o_Oo_O
 
Μηπως εγινε κανενα λαθος;Το τελευταιο ατομο εδω μεσα που προσωπικα πιστευα πως θα ετρωγε ban ηταν ο Rio ακομα και αν το ban ειναι προσωρινο για καποιες μερες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπιλαρα,πραγματικα δεν ξερω.....τι παιχτηκε!

Ο Βασιλης ειναι -δεν λεω ηταν,γιατι θελω να πιστευω οτι θα γυρισει - απο τα ησυχα μελη και δεν ειχε δωσει αφορμη για κατι.

Πραγματικα σοκαριστικα μολις το ειδα!!! :eek:
 
Παιδιά, έτσι νόμιζα κι εγώ στην αρχή, αλλά δεν έγινε κανένα λάθος. Ο Βασίλης αποχώρησε ο ίδιος για δικούς του λόγους, που αν και τους ξέρω, σέβομαι την επιθυμία του να μην το κάνω θέμα, του το υποσχέθηκα. Καλύτερα να το σεβαστούμε όλοι αυτό. Πάντως έχω κι εγώ την απορία, και σκόπευα να ρωτήσω τους admins, γιατί νόμιζα ότι όταν κάποιος αποχωρεί μόνος του γίνεται closed, όχι ban. Τώρα που ρωτάτε κι εσείς, αν βγει κάποιος admin, ας μας λύσει την απορία. Πάντως λυπάμαι, λυπάμαι πάρα πολύ... :icon_cry: :icon_cry:
 
Μαλιστα.....λυπηρη η ειδηση αυτη.... :(

Το retromaniax δεν θα ειναι πια ιδιο χωρις τον Βασιλη....πραγματικα κριμα...... :(
 
Εγώ πάλι ρώτησα από το μεσημέρι admin αλλά μάλλον όλα έγιναν έτσι ξαφνικά... Σεβαστή η επιλογή του καθενός. Όπως ειπώθηκε πάντως closed δεν υπάρχει. Έμεινα κι εγώ μόλις το είδα αλλά τι να πω...Ίσως το σκεφθεί ξανά και γραφτεί πάλι.
 
κριμα που εφυγε ο βασιλης πραγματικα και οποιοι και αν ειναι οι λογοι ειναι δεικο του θεμα οποτε οκ αν και καποια στιγμη παλαιοτερα ειχε ανοιξη θεμα αν θυμαμαι καλα και ειχε αποχωρησει ξανα απο το forum αλλα μετα απο καποιον καιρο επεστρεψε.Τελως παντων τουλαχιστων ας γραψει καποιος closed και οχι ban για να μη δημιουργουνται εντυπωσεις.
 
Εγώ είμαι της άποψης ότι για να "αποχωρίσεις" από ένα site/forum αρκεί απλά να μην κάνεις posts... μπορεί βρε αδερφέ μετά από κανά χρόνο να θες να ξανά συμμετάσχεις, ή να κάνεις κανά post, να πεις ένα γεια, ξέρω γω? Στην τελική το username δεν είναι σαν το αμάξι που πρέπει να πληρώνεις τέλη για να το κυκλοφορείς...

Τέλος πάντων, κρίμα, δεν ξέρω και τους λόγους οπότε μπορεί να λέω και βλακείες αλλά θα συμφωνήσω με τα παιδιά, το "banned" φαίνεται κάπως σε κάποιον που δεν ξέρει τι τρέχει μοιάζει σαν να μην έφυγε οικειοθελώς από το site.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
perlastar είπε:
Πάντως έχω κι εγώ την απορία, και σκόπευα να ρωτήσω τους admins, γιατί νόμιζα ότι όταν κάποιος αποχωρεί μόνος του γίνεται closed, όχι ban. Τώρα που ρωτάτε κι εσείς, αν βγει κάποιος admin, ας μας λύσει την απορία. Πάντως λυπάμαι, λυπάμαι πάρα πολύ... :icon_cry: :icon_cry:
Και εγω επεσα απο τα συννεφα..παντως και με αλλα μελη υπηρχε το closed παλαιοτερα και ελπιζω να υπαρχει και τωρα ,γιατι σε μελη που εχουν προσφερει τοσο -οπως ο RIO- αυτο το ban χτυπαει ασχημα...
 
Καιραυνος εν αιθρια πραγματικα αλλα για σταθειτε ρε παιδια μπορει να ειναι προσωρινο ban (μιας βδομαδας ή ενος μηνος) .

Οχι οτι αυτο το κανει λιγοτερο απροσμενο ή λιγοτερο δυσαρεστο/ασχημο ....

Imgema είπε:
Θυμάμαι κι εγώ που αναρωτιόμουν "καλά τι έκανε ο paspartoo (που ήταν και στέλεχος αν θυμάμαι καλά) και έφαγε ban?" :p
Δεν εγινε ban (ετσι νομιζω τουλαχιστον) ,απλα αποχωροντας με την ιδιοτητα του Admin ,ηθελε να κλεισει το κεφαλαιο ως ....Paspartoo
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια δεν εχω ενημερωθει ακομα για το τι εγινε διοτι ημουν τρεχατος.

Σεβαστη η αποφαση καθε μελους.

Οντως το banned ειναι ολιγον ακυρο σαν τιτλος στα μελη που αποχωρουν οικειοθελως...

Στεναχωριεμαι για την αποφαση του Rio διοτι αφενος ΕΙΝΑΙ ενα μελος με σταθερη και σοβαρη συμμετοχη και αφετερου ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΜΑΣ ΣΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ!!

Οτι ποσταρει και δεν το εχω δει, το βαζω στη λιστα με τα σιγουρακια.

Rio, take your time και να επιστρεψεις στο ρετρολημερι...ελα και ξεκινησα και το The Last of Sheila εχτες και εχω και ορεξη να θαψω το City of Women που πετυχα ξεκουδουνα την Κυριακη σε ενα "βου" καναλι...
 
Κι εγώ ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω το The Last of Sheila όπως εσύ, Wally. Να σε ρωτήσω, λες ότι ελπίζεις να επιστρέψει, γίνεται όμως να επιστρέψει κάποιος που του έχουν βάλει ban; Nόμιζα όχι. Πάντως χαίρομαι που το παραδέχεσαι ότι είναι άκυρος αυτός ο χαρακτηρισμός για μέλη που αποχωρούν οικειοθελώς, πόσο μάλλον σε μέλη που έχουν προσφέρει τόσα πολλά στο φόρουμ. Κανένας κανονισμός του Retromaniax δεν μου είχε φανεί άδικος εως τώρα, αυστηροί κανονισμοί ναι, αλλά όχι άδικοι. Δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα, και σέβομαι το ότι εσείς βάζετε τους κανονισμούς, απλά λέω την άποψή μου, η οποία είναι η ίδια με αυτό που εξέφρασαν τα άλλα παιδιά. Για μένα λοιπόν αυτό είναι άδικο, το να μπαίνει ένα τέτοιο μέλος στην ίδια κατηγορία με άτομα που μπήκαν απλά για να τρολάρουν ή να δημιουργήσουν πρόβλημα. Όσοι δεν ξέρουν, θα νομίζουν ότι είναι ένας από τους φασαριόζους, κι ότι δημιούργησε κι αυτός πρόβλημα. Μακάρι να μπορούσατε να το αλλάξετε σε closed. Μου είναι ανυπόφορο να γυροφέρνω στο σάιτ και να βλέπω το banned.
 
Τον RIO, τον παρακολουθούσα πολύ στενά....ακολουθούσα κατά γράμμα τις οδηγίες και τις προτροπές του και μου αρέσουν τα review του. Πρέπει να επανέλθει....
 
Wally είπε:
Οντως το banned ειναι ολιγον ακυρο σαν τιτλος στα μελη που αποχωρουν οικειοθελως...


perlastar είπε:
Όσοι δεν ξέρουν, θα νομίζουν ότι είναι ένας από τους φασαριόζους, κι ότι δημιούργησε κι αυτός πρόβλημα. Μακάρι να μπορούσατε να το αλλάξετε σε closed. Μου είναι ανυπόφορο να γυροφέρνω στο σάιτ και να βλέπω το banned.


geoanas είπε:
Τον RIO, τον παρακολουθούσα πολύ στενά....ακολουθούσα κατά γράμμα τις οδηγίες και τις προτροπές του και μου αρέσουν τα review του. Πρέπει να επανέλθει....
Δεν εχω να προσθεσω κατι.....Με καλυψατε και οι τρεις.... :)
 
Ο Rio πριν δυο χρονια ειχε ανοιξη το παρακατω θεμα και την ειχε κανει και τοτε απο το forum για δεικους του λογους και μετα απο λιγο χρονικο διαστημα επεστρεψε ξανα.Οι πλειοψηφια δεν ξερουμε τους λογους που εφυγε αλλα αν ειναι καποιο προσωπικο του θεμα μπορει καποια στιγμη στο μελον να επανελθει και το μονο ευκολο ειναι να πει σε καποιον admin κλπ να ενεργοποιηθη ξανα ο λογαριασμος του.Οποτε τζαμπα το συζηταμαι το πραγμα και ας ελπισουμε καποια στιγμη μελοντικα να ειναι ξανα στην παρεα μας.

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?26294-%BC%EB%E1-%F4%E1-%EA%E1%EB%DC-%EA%DC%F0%EF%F4%E5-%F4%E5%EB%E5%E9%FE%ED%EF%F5%ED
 
Ωραία, έγινε closed. Σας ευχαριστούμε admins, κάνατε το σωστό.
 
perlastar είπε:
Ωραία, έγινε closed. Σας ευχαριστούμε admins, κάνατε το σωστό.
+1 :thumbup:

Και ελπιζουμε οτι καποια στιγμη θα ξαναυποδεχτουμε στην ρετροπαρεα μας τον Βασιλη! :)
 
metalcandyman είπε:
Ο Rio πριν δυο χρονια ειχε ανοιξη το παρακατω θεμα και την ειχε κανει και τοτε απο το forum για δεικους του λογους και μετα απο λιγο χρονικο διαστημα επεστρεψε ξανα.Οι πλειοψηφια δεν ξερουμε τους λογους που εφυγε αλλα αν ειναι καποιο προσωπικο του θεμα μπορει καποια στιγμη στο μελον να επανελθει και το μονο ευκολο ειναι να πει σε καποιον admin κλπ να ενεργοποιηθη ξανα ο λογαριασμος του.Οποτε τζαμπα το συζηταμαι το πραγμα και ας ελπισουμε καποια στιγμη μελοντικα να ειναι ξανα στην παρεα μας.
http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?26294-%BC%EB%E1-%F4%E1-%EA%E1%EB%DC-%EA%DC%F0%EF%F4%E5-%F4%E5%EB%E5%E9%FE%ED%EF%F5%ED

Αν κρίνω από το ποστ αυτό και σε συνδυασμό με το παραπάνω "θέμα" νομίζω ότι για τον ίδιο λόγο είχαμε αποχώρηση. Παρ'όλα αυτά πιστεύω ότι όπως είπε ο metalcandyman, ο RIO θα επιστρέψει. Μάλλον θα ψάχνει τις ταινίες του και θα επανέλθει δριμύτερος :D . Εξάλλου τόσα ποστ και τόση αναφορά του κάνουμε εδώ. Αυτό κάτι σημαίνει... ;) .
 
Πίσω
Μπλουζα