Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2008 Version]

XAXA !!!! Είπε να το γιορτάσει..... :D :D

Πάντως εγώ ήμουν σίγουρος οτι θα δούλευε το θεριό..... Τσίμπα τώρα και ένα adaptor κασετόφωνου και σύνδεσέ το με mp3 player... ;)

Καλορίζικο akmaka !!! :thumbup:
 
Εγώ έχω ένα, αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα, γιατί όταν τσίμπισα το 464 την επομενη μέρα παρέλαβα και ένα 6128 οπότε το έβαλα στο ράφι.

http://sbeam.dk/blog/?p=9 ;)
 
Για κάνε κουμάντο με ενδιαφέρει...Υπάρχουν παιχνίδια σε mp3? έχει κανείς πρόγραμμα μετατροπής?
 
Δε χρειάζεται να τα μετατρέψεις. Βάλε το adapter στο Line out τις κάρτας ήχου και παίξτα από εκεί, με το playTZX.
 
Τελευταία παραλαβή από ebay. Η Ισπανική έκδοση του amstrad 464 plus. Kάτασπρος χωρίς ούτε ένα σημάδι χρήσης μαζί με το κουτί του. Το απόκτησα καθαρά για συλλεκτικούς λόγους. Το τι γέλιο έπεσε όταν διάβασα τα mays, copia, intro δεν περιγράφετε.

2003731692902905809_rs.jpg


2003700077592867033_rs.jpg


2003703584425424833_rs.jpg
 
Μαριε όταν τον ανοίγεις σου εμφανίζει Amstrad ή κάτι άλλο; Tο δικό μου απλό 6128 εμφάνιζε Schneider αλλά με κάποιο jumperάκι το άλλαξα σε Amstrad
 
Νίκο amstrad γράφει.
 
Ομορφο μηχανημα Telonio, really nice!

Ελπιζω να μην ειναι καπως ετσι τα πραγματα οταν θα θελησεις να τον χρησιμοποιησεις:

10 Rem (Telonio Number 1 try to program the Spanish CPC!)


20 Cls



30 Localizar (10,10), Letra "Telonio Masters Spanish CPC!"



40 Localizar (11,10), Letra "-------------------------------"


 


listo> dirigido (run)


Γιατι αλλιως σε βλεπω να τρεχεις να μαθεις ισπανικα στα γεραματα!!!

Αντε, καλοριζικος!

..
 
Σοβαρά έχει ισπανική basic; :eek: :eek: :eek: :eek:
 
XAXAXAXAXAXAAXA

Una pistola per Ringo :D :D
 
phil_vr είπε:
Ομορφο μηχανημα Telonio, really nice!
Αντε, καλοριζικος!

..
Σε ευχαριστώ phil_vr να είσαι καλά!

phil_vr είπε:
Ελπιζω να μην ειναι καπως ετσι τα πραγματα οταν θα θελησεις να τον χρησιμοποιησεις:

10 Rem (Telonio Number 1 try to program the Spanish CPC!)


20 Cls



30 Localizar (10,10), Letra "Telonio Masters Spanish CPC!"



40 Localizar (11,10), Letra "-------------------------------"


 


listo> dirigido (run)


Γιατι αλλιως σε βλεπω να τρεχεις να μαθεις ισπανικα στα γεραματα!!!
Λες; :D
 
Ξερω εγω βρε telonio? Εσενα περιμενουμε να μας πεις!!! :biglaugh:

Τον φανταζεσαι με τα χρωματα και τις μπαλες που εχει η ειδικη εκδοση της Amiga? Θα ηταν πολυ super..

..
 
Την κοντινή φωτό με το πληκτρολόγιο, για μένα την έβαλες???? :mad:

Μια χαρά τα κατάφερες !!! Εσκασα από ζήλια, τώρα...... :tsktsk:

Υγ: Να σου ζήσει κοντοχωριανέεεεεεεέ..... :thumbup: Είναι ένα μηχανάκι που πολύ θα γούσταρα και εγώ στη συλλογή μου. Εσύ μάλιστα πέτυχες διαμάντι. :)

Υγ2: Δε μου λες, όμως? Αυτό θέλει τη δικιά του οθόνη για να δουλέψει. Εχεις από δ' αύτη ????
 
Κοντωχωριανέ δεν έχω τέτοια οθόνη. Κάποια στιγμή μπορεί να πάρω και μία τέτοια. Αν και το βλέπω λίγο δύσκολο γιατί και να βρεθεί, χώρος δεν υπάρχει.
 
σκέφεσαι καμιά πατέντα με scart???

Εχω και εγώ ένα 6128+ και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα..... Εδώ που τα λέμε θα γούσταρα να είχα και την οθόνη, αλλά...... :confused:
 
Μάριε!!!Τι όμορφο κομμάτι απέκτησες ρε φίλε....σιγή......Ρε συ είναι ολοκαίνουριος!!!:animeek: καλορίζικος και καλόπαiχτος...
 
Καλα δεν σας ενοχλουν τα ισπανικα στο πληκτρολογιο και εγω 6128+* σαν τρελος θα ηθελα αλλα με ισπανικα. :confused:

*Ο δυνατοτερος 8bit.
 
Με ενοχλεί αλλά επειδή τον είχα βρεί χωρίς κιτρινίσματα και γρατσουνιές και σε καλή τιμή το πήρα.
 
Πίσω
Μπλουζα