Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2008 Version]

Σε απίστευτη κατάσταση!!!!!!!!! Κελεπούρι!!! :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Μπράβο Γιάννη!! Δεν το περίμενα έτσι, το περίμενα κιτρινιασμένο, λογικό είναι άλλωστε μετά από 25 χρόνια....
 
telonio είπε:
Σημερινή παραλαβή από ebay. Μόλις την τέσταρα και παίζει άψογα. Για 50 ευρώ δεν είναι άσχημη αγορά. 50 ευρώ είχα αγοράσει και την balls design από ebay. Στις δισκέτες υπάρχουν και τα bubble bobble, new zealand story, rainbow islands(!) και stun runner γνήσια.
2u5g9pg.jpg
τσάμπα την πήρες! #) Μπράβο για την αγορά σου!
 
Μεγεια Telonious #) - απο περιεργεια τα μεταφορικα ποσο πηγαν ?
 
Eυχαριστώ παιδιά.

Telamona 30 ευρώ από γερμανία.
 
Η συνηθισμένη, και κατά τη γνώμη μου, λογική τιμή από Γερμανία. Ειχε και joystick και δισκέτες....Ντάξει, μια χαρά...
 
Γερμανια alla the way (που λεει και ο Rigardie) οσο αφορα τιμες και ταχυδρομικα,αλλα ειναι δυσκολο να βρεις καποιον seller να δεχεται PayPal.
 
Εξαιρετική η Amiga τελώνιε. Μεγειές :cool:

Μου έχει μπεί στο κεφάλι επανειλημένως να τσιμπήσω μια τέτοια, αλλα τώρα μπήκα στην πρίζα άσχημα ....

( θα μας καταστρέψει το GRM :D )
 
Wally είπε:
αλλα ειναι δυσκολο να βρεις καποιον seller να δεχεται PayPal.
Αμα έχεις web banking, του κανεις ενα εμβασματάκι με 0.30 λεπτά :cool: :cool: :cool:

Βλάκες είναι να τους τα παίρνει το PAYPAL;;

Ελα ρε Τάκη, σοβαρά;; :D
 
Πολύ ωραίο κομμάτια telonie και disman,μεγειές ρε παιδιά..!!
 
Να είστε καλά παιδιά.

Και να φανταστείτε πως όταν είχα στείλει μύνημα στον πωλητή πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά μου απάντησε πως είναι παρα πολλά, 30 ευρώ αλλά αν θες κάνε bid. Προφανώς ο άνθρωπος δεν έχει ιδέα για τις χρεώσεις του αγγλίκού ταχυδρομίου (aka κλέφτες).
 
telonio είπε:
Προφανώς ο άνθρωπος δεν έχει ιδέα για τις χρεώσεις του αγγλίκού ταχυδρομίου (aka κλέφτες).
Εεεε, είναι και οι γερμανοί λιγάκι,....περίεργοι. Χτύπησα κάτι EPROMS (25 στο σύνολο) με 6.75?. Πόσο μωρέ να είναι τα μεταφορικά για ένα κουτάκι 250 γραμμάρια, 5 ευρώ; Αντε 7. Κι όμως ηταν 15 ευρώ!! Ο άνθρωπος τα έβγαλε και από εκεί. Στην πλειοψηφία τους όμως, οι γερμανοί είναι σωστοί στις συναλλαγές τους.
 
παιδιά...ακόμα και από Αμερική αν το σκεφτείς...πήρα όλο αυτό τον όγκο...μιλάμε για πολλά κιλά...μόνο το πληκτρολόγιο είναι 4κατι κιλά αν θυμάμαι καλά..και πλήρωσα 225 δολλάρια ήτοι 140 ευρώ...και μου ήρθε...σε 4 μέρες ( και οι δύο όχι εργάσιμες )όχι δεν κάνω πλάκα. Παρασκευή 4 μου το έστειλαν με USPS Express και μου ήρθε δευτέρα στα ΕΛΤΑ της γειτονιάς μου. Είναι ίσως η ταχύτερη παραλαβή που έχω κάνει ποτέ. Μπράβο τους !

Εντάξει από γερμανία το ίδιο φορτίο ( εκείνος ο IBM 5150 που έχασα...ξέρει ο Rygar ... :( ) μου είχανε πεί 32 ευρώ

Καλα από Αγγλία...άστο καλύτερα....ιδιαίτερα αμα στο στείλουνε με ParcelForce..κλάφτα χαράλαμπε !!!
 
Καλορίζικα παιδιά!

teloniooooo πάρε και 1 ST τουλάχιστο, βρε!

Πως μπορείς με τόσα θηλυκά στο σπίτι; :D
 
Αν φέρω αρσενικό Atari στο σπίτι θα πέσουν οι Amiga και θα το "φάνε". Θα περάσει καλά με τόσα θηλυκά! Το Ataromigo υβρίδιο δεν ξέρω πως θα είναι στο τέλος. :D

Σοβαρά τώρα, δεν την παλεύω άλλο με τους υπολογιστές. Not enough space!
 
καλορίζικα !!! ;-)
 
telonio είπε:
Σοβαρά τώρα, δεν την παλεύω άλλο με τους υπολογιστές. Not enough space!
Βρε !!! Πως κάνεις έτσι ????? Εχω εγώ μπόλικο space εδώ πάνω...... :D Ειδικά για την 4χιλιάρα μου περισσεύει και πρίζα...... :D :D :tease:
 
telonio είπε:
Αν φέρω αρσενικό Atari στο σπίτι θα πέσουν οι Amiga και θα το "φάνε". Θα περάσει καλά με τόσα θηλυκά! Το Ataromigo υβρίδιο δεν ξέρω πως θα είναι στο τέλος. :D
Σοβαρά τώρα, δεν την παλεύω άλλο με τους υπολογιστές. Not enough space!
ως..."οπαδός" :sealed: των atari θα σου πω ότι το atari δεν είναι αρσενικό αλλά ...ουδέτερο. :D Αρσενικό ήταν ο αμστραντ και ο σπεκτρουμ #)

(πέρα από πλάκα μακάρι να τα έχεις κανείς όλα αλλά μετά θέλουν δικό τους...δωμάτιο κάτι στο οποίο σίγουρα η νοικοκυρά του σπιτιού δεν θα είναι σύμφωνη)
 
Τα παρακατω μου τα εφερε ο Phil-Santa-Claus_vr τον οποιο ευχαριστω ιδιαιτερως!

Ειναι τα "ασημενια" carts (που οπως εμαθα απο τον Φιλιππο ειναι η μορφη με την οποια κυκλοφορουσε τα παιχνιδια της η Imagic) - τα "κρεμ" carts (εχω λεπτομερεστερη φωτογραφια παρακατω με "κλου") και το modified SuperCharger με τη κασετα του (που παραλιγο να στειλει το Phil στο Γκουανταναμο :D ) το οποιο θα φαει τρελο mp3 ταισμα

pic1dx6.jpg


Για δωστε βαση στη πενια (και ομως ειναι 2600!...εγω παντως πιαστηκα τρελα αδιαβαστος :) )

pic2pc1.jpg


Και για επιδορπιο εχουμε full-extra Κροκοδειλο (τον οποιο γεμιζα παιχνιδια εχτες στις 2 το βραδυ :D )

pic3mr5.jpg
 
Wally είσαι πολύ κακός!!!

:icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:
 
Μπραβο μπραβο ,τα καταφερες να να μας κανεις να ζηλεψουμε. :eviltongue:

:D :D
 
Πίσω
Μπλουζα