Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2008 Version]

Ο.κ Τωρα καταλαβα, γιατι ειναι σαν βλεπεις την αγαπημενη σου ταινια στην tv με ισπανικη μεταγλωτιση.

Με γειες. :thumbup:
 
να τος και ο 464 με τις κασετουλες του σε αριστη κατασταση,kαλυματα ,μονιτορ κλπ ολα 50 ευρω απο ebay de.!! :D :D

picture036ua2.jpg
 
κουτακι :D :D

picture044ol1.jpg


picture102fk1.jpg


picture038pw3.jpg


picture050ya4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μεγιες simonkey! Kαι με Schneider καταβολες στα πληκτρα! Φανταζομαι εχει αγγλικο rom αν κρινω απο την QWERTY διαταξη, ετσι?
 
Τέλειος Σπύρο!!!!

Αυριο θα βάλω φωτό από το 800XL να σας φύγει το καφάσι....
 
ναι ειναι μετα το σταματημα της παραγωγης απο schneider..kαλα το φορτωμα απο deck αλλο πραγμα ρε παιδια..!!!
 
Μεγειά τον amstradako φίλε μου! Αντε και στα δικά μου. Δεν έχω 464.
 
Κουκλίιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!

Με γειές μαν! #)
 
Pits ειναι TurboR?

Που πας και τα ξετρυπωνεις...
 
Πιθανον λιγοι να γνωριζουν οτι τα αρχικα MSX, βγαινουν απο το MicroSoft X! Απο τοτε ειχε βλεψεις η Microsoft για την κυριαρχια στα videogames (με τις τρομερες δυνατοτητες που πειραματιστηκε και χαρισε στα MSX - ασχετως δυσμενων marketing και πορειας του μηχανηματος εκτος Ιαπωνιας), και μπορει τα χρονια να περασαν, ομως το Χ καλα το κρατησε (ΧBOX, XBOX360)!!

Nice find pitsunami...
 
japan κάργα! :D Υπαρχουν πάντως δεκάδες υλοποιήσεις του msx στην ιαπωνία, περιμένω 5-6 διαφορετικά ακόμα!
 
Το νεοαποκτηθέν Atari 800XL. Ευτυχώς το MyIDE με την compact flash δουλεύει λουκούμι. Κάποια στιγμή θα κάνουμε και ενα μικρό review του cartridge αυτού για να ξέρει όποιος θέλει να κάνει κάτι παραπάνω με το 8bit Atari του.

Είναι "κάτασπρος", εννοώντας ότι τα κομμάτια του έχουν το χρώμα που πρέπει, π.χ. το επάνω μέρος είναι μπεζ χωρίς σημάδια και κιτρινίλες/φθορές



Και το κουτί του περικαλώ. Σε υπεράριστη κατάσταση!



Το ορίτζιναλ κασετόφωνο Atari XC12, επίσης στο κουτί του και κάτασπρο.



Και τα φελιζόλια του. Ο τύπος με έκανε δώρο το κάλυμά του...



Κι εδώ το Atari Basic manual. Αγγλικό ε; Υπάρχει και το User Manual.



Ολα αυτά τα ωραία, μόνον 26.75€ εκ Γερμανίας. + 23€ τα μεταφορικά βεβαίως, αλλά η τιμή του συστήματος στο ΕΒΑΥ, από τα στατιστικά που κρατάω στο μυαλό μου, θα έπρεπε να ήταν τουλάχιστον η διπλάσια, για boxed και σ'αυτή την κατάσταση. A, ο τύπος εντελώς τυχαία το πουλάει. Συνήθως πουλάει σορτσάκια και από τα feedback του κάπου είδα παλιά δημοπρασία με στρινγκάκια. Εμ, αμα ήξερε τί πούλαγε!!! Σαν εκείνη την τύπισσα πέρισυ το καλοκαίρι που πούλαγε πινακες και βιβλία και της χτύπησα το Atari 7800 για 25 ευρώ με 13 cartridges :headbangdude: .Το'χω ο αλήτης!!! Το'χω!! :diablotin:

Αλλά Κροκόδειλο δεν έχω!!! :icon_cry:
 
Αυτός φαίνεται πιο καινούργιος και απ'τον δικό μου Rygar!!!

:headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: Καλορίζικος!!!!!!!!! :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Σημερινή παραλαβή από ebay. Μόλις την τέσταρα και παίζει άψογα. Για 50 ευρώ δεν είναι άσχημη αγορά. 50 ευρώ είχα αγοράσει και την balls design από ebay. Στις δισκέτες υπάρχουν και τα bubble bobble, new zealand story, rainbow islands(!) και stun runner γνήσια.

2u5g9pg.jpg
 
Να τις εκατοστησεις :tease:

Το μεσαιο χειρηστηριο ειναι το Cobra?
 
Πολύ ζόρικη είναι!!! Δε με λες, αυτή υποθέτω είναι ειδική έκδοση. Για ποιό λόγο είχε βγει; Προφανώς είναι και limited.
 
Ωραίο κομμάτι, μεγειές :)
 
Ορίστε και οι φωτογραφίες του ΙΒΜ 5150 μου....κουκλί δεν είναι...???

στη δεύτερη φώτο το IBM logo δεν έχει γρατζουνιές..απλά έχει ακόμα το διαφανές προστατευτικό ( όπως αυτο που έχουν οι οθόνες στα καινούργια κινητά. pda's κτλ ) το οποίο έχει σπάσει από τα χρόνια....αλλα δεν το βγάζω, έτσι για να φαίνεται πόσο like new είναι.

2d97pd2.jpg


vg0t8l.jpg


bgcrq1.jpg


2yov1jb.jpg


20796yh.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα