Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2008 Version]

φίλε σταν καλορίζικος o atari st!

Μετά τον άμστραντ πέρασες στα 16μπιτ...σειρά έχει η ναυαρχίδα της εποχής...η μεγάλη κυρία των υπολογιστών...εκεί θα λιώσεις στο gaming
 
Για Amiga λες? έχω ήδη 2...μία 500 και μία 600! χεχε...με την 600 έχω λιώσει, καθώς έχω και το transfer kit από pc! αλλά ο ST ήταν το αποθημένο μου μία ζωή!!! ;)
 
Stanfromgreece είπε:
Για Amiga λες? έχω ήδη 2...μία 500 και μία 600! χεχε...με την 600 έχω λιώσει, καθώς έχω και το transfer kit από pc! αλλά ο ST ήταν το αποθημένο μου μία ζωή!!! ;)
ρε γαμώτο δεν πιάνουν τα χέρια μου και το θέλω και εγώ αυτό. Έχω μια 1200 με ενσωματωμένο σκληρό 20mb και θέλω να κάνω κάτι ανάλογο με εξτρα μνήμη και σκληρό μερικά γκίγκα ώστε να έχω την αμίγκα "μάχιμη"

ΘΑ.. παρακαλέσω στο μέλλον κάποιον από το φόρουμ να με φτιάξει διότι από μόνος δεν το βλέπω
 
Πανέμορφο το μηχάνημα και σε πολύ καλή κατάσταση!

ΑΞΙΟΣ STanFroMgreece!!! ΑΞΙΟΣ!!!!!!

:cheers: :cheers: :cheers:
 
δείτε και άλλη μία φωτογραφία... με πιό ωραίο φόντο!

(βασιλικό χρώμα ;) )

picture.php
 
Darth 2600 NTSC + FB2 controller

picture.php


picture.php


Timex 1000 + 16k expansion

picture.php


Χορηγος:phil_vr :) Thanx man!
 
Wally είπε:
Darth 2600 NTSC + FB2 controller
picture.php


picture.php


Χορηγος:phil_vr :) Thanx man!
Έτσι :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: μπράβο Wally

supercharger και Krokodile παρέα :) αυτά είναι τα ωραία!!!!

αν κατάφερνα να κάνω και το video mod θα ήταν σούπερ
 
Κύριοι... Τα σέβη μου! :boss:
 
Μπράβο Γουόλη! :headbangdude:

Ηλία για το composite hack μιλας;
 
Τα χάπια μου! :precry:

Άψογος! :ccool:
 
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν λειτουργεί το LED του Power, αλλά δεν τον άνοιξα ακόμα να δω τι παίζει μέσα!! Αύριο θα περάσει μια καλή μπουγάδα!!!
 
Pure darkness! :)

Δενουν πανεμορφα wally (ισως και μια μινι 2600 αφισα στο πισω μερος του επιπλου αν αφησει η κα wally!) και αυτο που με κανει να χαιρομαι περισσοτερο ειναι οτι ξερω οτι θα πιασουν τοπο! :)

Aντε τωρα να σε στολισω με τιποτα Sears (αν και πολυ το φοβαμαι οτι η κα wally θα στειλει κανενα hitman να με παρει μια και καλη!!)

Και μου εδωσες και μια ιδεα με το vader που το ειδα τοσο κρυσταλλο στην φωτογραφια.. FB2 vader ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν λειτουργεί το LED του Power, αλλά δεν τον άνοιξα ακόμα να δω τι παίζει μέσα!! Αύριο θα περάσει μια καλή μπουγάδα!!!
Πολύ καλό μηχάνημα. :thumbup: . Μόνο πρόσεχε την μπουγάδα, γιατί έτσι χάλασα ένα σκληρό δίσκο στον Mega ST2 μου. :cry: :D
 
Captain Kal είπε:
Πολύ καλό μηχάνημα. :thumbup: . Μόνο πρόσεχε την μπουγάδα, γιατί έτσι χάλασα ένα σκληρό δίσκο στον Mega ST2 μου. :cry: :D
Το έκανα φύλλοκαι φτερό. Το βράδυ θα δούμε το αποτέλεσμα. Το LED τελικά δεν δούλευε, γιατί απλούστατα είχε φύγει από τη θέση του!!! :thumbup:
 
να σας παραθεσω και τα 3 δικα μου ρετρο αντικειμενα του ποθου :D





τα οποια εχω αποκτησει απο φιλους (δεν τα θελαν οι ιεροσυλοι!) εντελως δωρεαν!επισης εχω και μια amiga 500 και ενα atari 2600 clone που αφου ατ επισκευασω θα επανερθω με νεωτερες photo.Tα κουτια που διακρινονται περιεχουν pc αρχαιολογιες οπως celeron 400 cyrix στα 133 pentium 166mmx.
 
noobsaibot είπε:
να σας παραθεσω και τα 3 δικα μου ρετρο αντικειμενα του ποθου :D

τα οποια εχω αποκτησει απο φιλους (δεν τα θελαν οι ιεροσυλοι!) εντελως δωρεαν!επισης εχω και μια amiga 500 και ενα atari 2600 clone που αφου ατ επισκευασω θα επανερθω με νεωτερες photo.Tα κουτια που διακρινονται περιεχουν pc αρχαιολογιες οπως celeron 400 cyrix στα 133 pentium 166mmx.
Πω πω... ο Atarάκος πρέπει να ήταν παρατημένος στον ήλιο...

Δε ζητάς τη βοήθεια του Rygar; Είναι ειδικός στα Banιαρίσματα υπολογιστών! :D
 
Πίσω
Μπλουζα