Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2008 Version]

καλα δεν ειχες κατι τετοιο...?αντε καλο πλυσιμο και παιξιμο great escape klp....!

αφηστε τα παλιο pc.. :shake:
 
Wally καλορίζικος!!!

Άντε και με Wii!!!!!! :D :D:cheers: :cheers:
 
καλοριζικο wally....

και μερικά δικά μου που ήρθαν την προηγούμενη εβδομάδα!

 
@Wally : :bow:

:cry: Δλδ, μόνο εγώ εμεινα χωρίς ψύκτρα...... :cry: :cry: :cry: :cry:
 
:cry: Μπουυυυυυυ χου χουυυυυυυυ ....... :cry: :cry:

 





 
Wally είπε:
Μολις ηρθε και παει για ΜΠΟΥΓΑΔΑ
picture.php
ΧΑ! ΧΑ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!! Ήταν κάτι που έπρεπε να γίνει!!!! :cheers:

Πλάκα-πλάκα οι περισσότεροι τώρα από εδώ μέσα έχουν ένα ψύκτρα!!!! :cool:
 
Καλοριζικος ρε! Κουκλος ειναι!!

Δε με λες, πόσο καιρό ζαχάρωνες 128άρη; Θυμάμαι πέρισυ περίπου τέτοιο καιρό που παραπονιόσουν ότι δεν είχες...
 
Εχω "πλαφον" (~80ευρω το κομματι) για ρετρο αγορες για να μην ξεφευγω οταν πορωνομαι.Αυτος, μετα απο περιπετειες, μου κοστισε μαζι με τα ταχυδρομικα 36 λιρες.
 
36 λίρες;;; Ημαρτον ρε!!! Πώς το κατάφερες;;;;
 
Λυγμ... θέλω! Θέλω! ΘΕΛΩ!!!!!

Να πώ ότι έχω έναν (αυτόν που έχω φωτό πιο πάνω) τον οποίο χρησιμοποιώ ώς... μασκώτ στο γραφείο, σε όσες δουλειές έχω αλλάξει! Τον έχω πάνω στο γραφείο μου σε εμφανές σημείο, και σε στιγμές brainstorming ή χαλάρωσης μ'αρέσει να τον παίρνω στα χέρια μου και να πληκτρολογώ στον αέρα (μου αρέσει η αίσθηση των πλήκτρων του)...

Οι αντιδράσεις ποικίλουν - κάποιοι το αναγνωρίζουν (cue δάκρυα χαράς), κάποιοι εκπλήσσονται που αυτό είναι ολόκληρος υπολογιστής! :)
 
Η χαζομαρα ειναι οτι το scart καλωδιο κοστιζει το 1/3 της τιμης του υπολογιστη!

Ειναι λιγο κλεφταρακος ο "καλωδιακιας" στο ebay αλλα τι να κανουμε που ειναι μονοπωλειο και τα ηλεκτρονικα μου skills ειναι αντιστοιχα του Ψαλιδοχερη... :)
 
Gryzor είπε:
Λυγμ... θέλω! Θέλω! ΘΕΛΩ!!!!!
Να πώ ότι έχω έναν (αυτόν που έχω φωτό πιο πάνω) τον οποίο χρησιμοποιώ ώς... μασκώτ στο γραφείο, σε όσες δουλειές έχω αλλάξει! Τον έχω πάνω στο γραφείο μου σε εμφανές σημείο, και σε στιγμές brainstorming ή χαλάρωσης μ'αρέσει να τον παίρνω στα χέρια μου και να πληκτρολογώ στον αέρα (μου αρέσει η αίσθηση των πλήκτρων του)...

Οι αντιδράσεις ποικίλουν - κάποιοι το αναγνωρίζουν (cue δάκρυα χαράς), κάποιοι εκπλήσσονται που αυτό είναι ολόκληρος υπολογιστής! :)
Να το κοιτάξεις πάραυτα. Εγώ χαϊδεύω ένα Dreamcast.......... :D
 
Μεγιες wally! ετσι να "μαυριζει" η συλλογη σου!! (VCSjr.. κλπ!!)
 
Στροφη 360 (οχι XBOX, αλλα μοιρων!) προς την συλλογη υπολογιστων με αρχη εναν 520 STFM (που θα υποστει μεταμοσχευση drive απο τον δωρητη SF354!), και με δυο Tandy Color Computer 2 (εναν 16kb και εναν 64kb με extended basic). Τα Tandy/Radioshack αδερφια εχουν μαζι και προικα απο οτι δινοταν μαζι τους με την αγορα τους. Το εξωτερικο περιβλυμα τους εχει παρει τα σημαδια του χρονου, και αμφιταλαντευομαι στο αν τελικα θα τα βαψω η οχι. Ακομα και σε αυτη την μορφη τους ειναι εμφανισιμα μιας και τα πληκτρολογια τους ειναι σε αριστη κατασταση (ειδικα το "melted" του 16αρη). Εχουν ακομα και ενα μοντεμ αχρησιμοποιητο που δεν θα τους φανει χρησιμο μεν, αλλα εφοσον υπηρχε στο σωρο.. καλοδεχουμενο!!

picture.php


Επομενη κινηση για τον CoCo3 που ειναι το τελειοτερο 8bit τερας!
 
Μεγιες Phil!!Λυπαμαι την μεταφορικη εταιρεια αν αποφασισεις να μετακομισεις. :D

Παντα ειχα περιεργεια γυρω απο τα Tandy.Διαβαζα ποσο δημοφιλη ηταν στις ΗΠΑ.

Ο λαος απαιτει hi res pics απο τα Tandy Mr Phil!!!!
 
Phil...με γειά τα νέα αποκτήματα! :cheers:


Κοιτάξτε όμως και τον δικό μου...ολόδικό μου... ΚΑΤΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ



ATARI 1040 STFM!!!



Eπιτέλους...έγινα STanFroMgreece!!!!
:cheers: :cheers:

picture.php


picture.php


picture.php
 
Καλοδουλευτος STan!!! :) πανεμορφος αν και θα γινει ομορφοτερος οταν ξεφορτωθεις τα ηλιθια αυτοκολητα της ΕΛΚΑΤ με τους ελληνικους χαρακτηρες! Εχει να πεσει πολυ gaming απο οτι καταλαβαινω!!
 
Ευχαριστώ πολύ Phil! Επιτέλους ένα όνειρό μου έγινε πραγματικότητα... :D ... το gaming αρχίζει! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα