Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2008 Version]

teflon

RetroMasteR
Joined
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.219
Αντιδράσεις
26
TA ΤΑρααααααααααάνννννννν........... :D

p1081795rc4.jpg


RetroMarket rulezzz !!! :thumbup:
 
Μεγιά την 600αρα! Ένα λευκό πληκτρολόγιο χρειάζεσαι τώρα για να δείξει η μικρή!
 
Δεν πειράζει !! Μια χαρά είναι και έτσι.... Φτάνει που είναι κοντά μου...:lotsofolove::heart::love:

:D :D

Εξάλου δεν έπεσε μπουγάδα ακόμα.....:loco:
 
Καλώς. Για τα πλήκτρα δεν υπάρχει σωτηρία πάντως.
 
telonio είπε:
Καλώς. Για τα πλήκτρα δεν υπάρχει σωτηρία πάντως.
Δε βαριέσαι.... Μεγάλωσα με βρωμοPC και θα με πειράζει τώρα λίγο "τσιρλόχρωμα"?? ..... ;)
 
Με 22€ παίρνεις νεόδμητο....θελω να πω, κάτασπρο πληκτρολόγιο από Amigakit για την Α600. Πρόσφατα πήρα για Α1200 και αξίζει λεμεεεεε!!!

@Dino, :biglaugh:
 
Καλα DINO,εισαι καλλιτεχνης λεμε..!!
 
ΧΑΧΑΧΑ!!!!! :biglaugh::biglaugh: DINO είσαι κορυφή.... :thumbup: :clap: :clap:

Δε μου λες? Αν την τρίψω ποιό πολύ, λες να γίνει Falcon??? :loco: :D :D
 
Αύριο έρχεται ένα πολύ αγαπημένο μου micro O Amstrad 464.Δεν ξέρω αν δουλεύει τον πήρα από ebay 3 ευρώ +20 μεταφορικά!!!

39b01fc8.jpg


Ανυπομονώ να τον κάνω μπάνιο!!! :D
 
3 ευρώ!!!;!!!;!!!!; Αυτή και αν είναι τύχη! Θέλω και εγώ 464! Κλάψ!
 
Μάλλον δεν θα δουλεύει δεν έγραφε πουθενά πως είναι οκ...Δεν με πειράζει ας τον έχω για μόστρα αφού έχω τον 6128!!!!!
 
ΧΑΧΑΧΑ !!! Μη μασας Akmaka. θα τον επισκευάσουμε... ;)

Εχω spare πράμα για 464....
 
Άντε ρε!!!ωραία...το υποσχέθηκες ε? :D
 
aaaaaaaaaaaa5.jpg


O Amstrad 464 βρίσκετε επιτέλους στα χέρια μου...Το παρέλαβα το απόγευμα σε άθλια κατάσταση..ήταν τόσο άθλιος που σιχάθηκα να τον ακουμπήσω στον καναπέ..δεν περίμενα να δουλεύει διότι τον πήρα τρεις λίρες Αγγλίας και ακουγόταν κάτι σπασμένο στο εσωτερικό του.Πραγματικά δεν με ένοιαζε,είπα πως και να μην δουλεύε δεν θα με χαλούσε αφού έχω ήδη στην κατοχή μου τον 6128 για να ασχοληθώ..Η καθαριότητα έπρεπε να γίνει άμεσα και πράγματι ξεκίνησα διαλύοντας το προσεκτικά μέχρι και την τελευταία βίδα του (λιαξ σιχαμάρα)...Τα πλαστικά στο μπάνιο σε καυτό νερό και απορρυπαντικό το ίδιο και τα κουμπιά....Αφού μαύρισε το μπάνιο δυο και τρεις φορές,σειρά είχε η πλακέτα και το κασετόφωνο..Αζαχ και πανί στην πλακέτα και καθάρισμα με μπαγιονέτα στο κασετόφωνο (δυστυχώς έχασα την ελαστική λάμα από το καπάκι που ανοίγει για την κασέτα θα φτιάξω ένα δικό μου)...Το μοντάρισμα ήταν σχετικά εύκολο και δεν με πήρε η όλη φάση πάνω από 2 ώρες...Μετά τον συνέδεσα με το έγχρωμο μόνιτορ που έχω και ως δια μαγείας ο Amstrad άνοιξε...τέλειο σήμα καθαρή εικόνα...Πραγματικά έμεινα παξιμάδι γιατί περίμενα να είναι νεκρός..συγκινήθηκα μπορώ να πω..Είναι σαν να μου έδειξε την ευγνωμοσύνη του που τον έσωσα από την βέβαιη καταστροφή..

Τέλος θέλω να ευχαριστήσω το μέλος μας Mikez που μεσολάβησε για την παραγγελία από το ebay...
 
Τα πράσινα και κόκκινα πλήκτρα είναι όλα στην θέση τους!!!! Συγχαρητήρια akmaka είναι πολύ όμορφος!! Αυτά εκεί πίσω αριστερά δεν είναι σοκολατάκια έτσι;
 
Σοκαλατάκια είναι...άσχετο να φάω ένα να γλυκαθώ..αφού ο teflon δεν δε δώσει γλυκιέ κρέπε!!!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα