Ρετρό Απορίες

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.199
Επειδή, έχουμε "κάτσει" λίγο, τώρα τελευταία...

Η Θεία Όλγα (από τη διαφήμιση του γνωστού (?) απορρυπαντικού), ποιανού θεία ήταν;

Ο ΚΙΤΤ (από τον Ιππότη της Ασφάλτου), εκτός από τα service του, είχε και άλλες ανάγκες (Μια ΚΑΤΤ ας πούμε) ή ήταν αμφί; (Καμία σχέση με το ΚΙΤ ΚΑΤ)

Το παιδάκι που του έλεγαν στη διαφήμιση "τρέξε τρέξε μικρούλη, γίνε άντρας μικρούλη", μήπως τώρα έχει μετανιώσει και βρίζει τον εαυτό του που τότε έτρεχε και μεγάλωσε;

Ο Zoltar ήταν γυναίκα ή γυναικάς; (BATTLE OF THE PLANETS)

Το AVA, πήρε το όνομά του απ'τους ΑΒΒΑ ή οι ΑΒΒΑ απ'το AVA;

Αυτά για αρχή...

Γιατί το DONKEY KONG, λέγεται Donkey, εφόσον δεν υπάρχει ούτε ένα γαϊδουράκι μέσα στο παιχνίδι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1) Του Μπαρμπα Μπεν.

2)Την ζημια στον Κ.Ι.Τ του την εκανε ο G.O.L.I.A.T.H σε ερημο παρκινγκ και νυχτα.

3)Πολυ πιθανο για αυτο οι πιτσιρικαδες που μας διαβαζουν να προσεχουν.

4)Ο Ζoltar ηταν ειναι και θα ειναι straight.(Bρε με το ζορι να μας χαλασουν το cartoon :mad:).

5) :confused:

6)Donkey φωναζε ο Luigi τον Mario.
 
I saw the LIGHT!!!



Χα χα χα χα χα χα χα χα!!!!!! Καταπληκτικές απαντήσεις Aardvark!

Απ'ότι βλέπω όμως, μόνο εγώ έχω ρετρο-απορίες...

Έχω κι άλλα...

Ποιός έριξε τον PACMAN, στο λαβύρινθο; Κάποια στιγμή συναντάει το Μινώταυρο και αλλάζει η μυθολογία;

Το πρώτο τεύχος του PIXEL που αγοράσατε, το ζητήσατε στον περιπτερά, πίξελ, πιξέλ ή ρίχελ;;;

Τι γινόταν στο Αιγαίο τελικά; (Από τη διαφήμιση με τη Μαριάννα Τόλη)

Το Ακάκιος, υπάρχει και σήμερα σαν όνομα μοναχού;
 
DINO είπε:
Ποιός έριξε τον PACMAN, στο λαβύρινθο; Κάποια στιγμή συναντάει το Μινώταυρο και αλλάζει η μυθολογία;
Ο Μινώταυρος είχε άδεια και κάποιος έπρεπε να τον αντικαταστήσει...

DINO είπε:
Το πρώτο τεύχος του PIXEL που αγοράσατε, το ζητήσατε στον περιπτερά, πίξελ, πιξέλ ή ρίχελ;;;
Πήγα γεμάτος ντροπές στον περιπτερά και του είπα:"ένα κουτί προφυλακτικά, τσίχλες και... ένα Pixel(ψιθυριστά, μη μας ακούσει και κανένας!)

DINO είπε:
Τι γινόταν στο Αιγαίο τελικά; (Από τη διαφήμιση με τη Μαριάννα Τόλη)
:confused:

DINO είπε:
Το Ακάκιος, υπάρχει και σήμερα σαν όνομα μοναχού;
Όχι , το copyright® του ονόματος το έχει η ΜΙΣΚΟ®...
 
DINO είπε:
Το πρώτο τεύχος του PIXEL που αγοράσατε, το ζητήσατε στον περιπτερά, πίξελ, πιξέλ ή ρίχελ;;;
Δυστυχώς το είπα ΡΙΧΕΛ !!!

Δικαιολογούμαι μερικώς, καθώς δεν είχα προλάβει να δω καλά τον τίτλο, όταν το είχα πρωτοδιαβάσει από φίλο.

Πάντως όταν έμαθα τον κανονικό τίτλο, αισθάνθηκα σαν μπαστουνόβλαχος που το είπα ΡΙΧΕΛ !

DINO είπε:
Τι γινόταν στο Αιγαίο τελικά; (Από τη διαφήμιση με τη Μαριάννα Τόλη)
Δεν ξέρω τι γινόταν τότε, πάντως σίγουρα δε θα γίνονταν τα αίσχη που γίνονται σήμερα ! (
flame2.gif
ahead )
 
Don't worry... Εγώ το ζήταγα Πιξέλ για κάμποσα τεύχη!!! (shame)
 
Φύγαμε απ το θέμα αλλά θα το πώ :) .

Πάω γύρω στο 1990 να πάρω PC-MASTER, δεν είχα υπολογιστή εγώ, αλλά ένας ξάδελφος.

Λέω στην γριά Κρητικιά ψιλικατζού: Γειά σας, ένα PC MASTER.

Και με ρωτά ΜΙΤΣΙ ΜΑΣΤΕΡ; (προφανώς νόμιζε Μίκυ μάους)

:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Και για να λέω και τα δικά μου, την πρώτη φορά που πήγα να ζητήσω PC MASTER ζήτησα PC VIEWER. Δεν θυμόμουν πως το λέγανε.
 
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ !!!!!!!!!!

Γελάω σαν παλαβός μπροστά στην οθόνη!!!!! Η συνάδελφος στη δουλειά, με ρωτάει "Τι έπαθες ρε;"...... Αντε να της εξηγήσεις!!!

Καλά έκανες και το πες maxouli.... Το θέμα είναι ελεύθερο... :D
 
Ο ΠΟΠΑΫ (POP-EYE), γιατί έχει το ένα μάτι κλειστό;

Ο Ταρζάν, γνώρισε πρώτα τη Τζέην ή τον Γκαούρ;

Αληθεύει οτι μόλις η Υβέτ είπε το χαρακτηριστκό "Νοου, Μεϊντισον με proteines opos Αμερική", όλοι οι body builders της εποχής, άρχισαν να βάφουν τα νύχια τους;

Ο Αργύρης Καμπούρης, στο EUROBASKET '87, όταν έριχνε τις τελευταίες βολές και μας έδωσε τη νίκη, ήταν όντως τίμιος, κατα τα λεγόμενα του Φ. Συρίγου; "Η μπάλα στα χέρια, αυτού του τίμιου γίγαντα"

Όλα αυτά τα οποία τα βλέπουμε σαν ρετρό σήμερα, μετά από 30 χρόνια, πως θα τα βλέπουμε; Και τα σημερινά; Τι θα είναι τότε;

Ποιό ήταν πιο ντέρτι... το Dirty Dancing ή το Lambada;

Πω πω..... έχει ανοίξει το κουτάκι μεσημεριάτικα...
 
Έχω μια απορία που ξεφέυγει λίγο από το καλαμπούρι.

Πως είναι δυνατόν, μαγαζιά σαν τον ΘΩΜΑΣ-ΜΑΛΑΚΟ να λειτουργούν 20 χρόνια (έχει κλείσει τώρα) και να μην έχουν κανένα πρόβλημα. Και φυσικά δεν είναι μόνο ο ΘΩΜΑΣ. Εδώ την πέσανε η σδοε σε γνωστό μου που είχε φροντιστήριο για να δούν αν έχει γνήσιο λογισμικό στους υπολογιστές. Καρφωτή θα μου πείτε.

Α! έχω να πώ κάτι στον DINO:

ΜΙΤΣΙ ΜΑΣΤΕΡ
 
Για τον Thomas είχα ακούσει ότι μέχρι και φυλακή είχε μπεί. Τον είχαν μπαγλαρώσει μερικές φορές. Τώρα το πόσο λάδωσε ποιός ξέρει...
 
DINO είπε:
Ο ΠΟΠΑΫ (POP-EYE), γιατί έχει το ένα μάτι κλειστό;
Ο Ταρζάν, γνώρισε πρώτα τη Τζέην ή τον Γκαούρ;

Αληθεύει οτι μόλις η Υβέτ είπε το χαρακτηριστκό "Νοου, Μεϊντισον με proteines opos Αμερική", όλοι οι body builders της εποχής, άρχισαν να βάφουν τα νύχια τους;

Ο Αργύρης Καμπούρης, στο EUROBASKET '87, όταν έριχνε τις τελευταίες βολές και μας έδωσε τη νίκη, ήταν όντως τίμιος, κατα τα λεγόμενα του Φ. Συρίγου; "Η μπάλα στα χέρια, αυτού του τίμιου γίγαντα"

Όλα αυτά τα οποία τα βλέπουμε σαν ρετρό σήμερα, μετά από 30 χρόνια, πως θα τα βλέπουμε; Και τα σημερινά; Τι θα είναι τότε;

Ποιό ήταν πιο ντέρτι... το Dirty Dancing ή το Lambada;

Πω πω..... έχει ανοίξει το κουτάκι μεσημεριάτικα...
1. υπάρχουν δύο εκδοχές: α)γιατί πάντα ήθελε να γίνει πειρατής, αλλά κόπηκε στις εξετάσεις και κατέληξε μούτσος. το μάτι το κρατάει κλειστό ως ένδειξη διαμαρτυρίας αλλά και γιατί η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

β) κι εσύ αν είχες αρραβωνιαστικιά την olive θα κρατούσες κλειστό το ένα μάτι τουλάχιστον.

2. ποιος είναι ο γκαούρ;

3. ακόμα ερευνάται η παραπάνω εικασία

4. ως γνωστόν, όλοι οι γίγαντες είναι τίμιοι

5. τα σημερινά θα είναι ρετρό και τα ρετρό ρετρότερα

6. το dirty dancing. το έχεις χορέψει εσύ ποτέ σε παιδικά παρτυ;; ενώ lambada...
 
maxouli είπε:
Έχω μια απορία που ξεφέυγει λίγο από το καλαμπούρι.Πως είναι δυνατόν, μαγαζιά σαν τον ΘΩΜΑΣ-ΜΑΛΑΚΟ να λειτουργούν 20 χρόνια (έχει κλείσει τώρα) και να μην έχουν κανένα πρόβλημα. Και φυσικά δεν είναι μόνο ο ΘΩΜΑΣ. Εδώ την πέσανε η σδοε σε γνωστό μου που είχε φροντιστήριο για να δούν αν έχει γνήσιο λογισμικό στους υπολογιστές. Καρφωτή θα μου πείτε.

Α! έχω να πώ κάτι στον DINO:

ΜΙΤΣΙ ΜΑΣΤΕΡ
Δεν τα ήξερα αυτά για το THOMAS....

Όσο για το Μήτσι Μάστερ...........Χα χα χα χα χα!!! Σταμάτα, δεν μπορώ άλλο!!! Ωχ! Η κοιλιά μου!!!!!

crimson είπε:
β) κι εσύ αν είχες αρραβωνιαστικιά την olive θα κρατούσες κλειστό το ένα μάτι τουλάχιστον.
ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!!

crimson είπε:
2. ποιος είναι ο γκαούρ;


Είσαι πολύ μικρή για να θυμάσαι τον Γκαούρ!

crimson είπε:
5. τα σημερινά θα είναι ρετρό και τα ρετρό ρετρότερα
LoL!!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρετρό απορία

Μια απορία που πάντα είχα είναι πώς μπορεί κάποιος να κρατά το ακουστικό του τηλεφώνου στερεωμένο ανάμεσα στο αυτί και τον ώμο για να έχει ελεύθερα τα χέρια. Πάντως όσες φορές προσπάθησα να το κάνω , το ακουστικό πήγαινε περίπατο...
 
Για περισσότερες ρετρό απορίες ( και με υπερβολική δόση χιούμορ :D ), δες εδώ!
 
BETTY BOOP είπε:
Μια απορία που πάντα είχα είναι πώς μπορεί κάποιος να κρατά το ακουστικό του τηλεφώνου στερεωμένο ανάμεσα στο αυτί και τον ώμο για να έχει ελεύθερα τα χέρια. Πάντως όσες φορές προσπάθησα να το κάνω , το ακουστικό πήγαινε περίπατο...

κάτι απορίες που έχει ο κόσμος όμως....

ή έχεις μικρό κεφάλι ή μικρούς ώμους... :p
 
Στο Βιλαμπάχο ακοοόμα τρίβουν;

 
BETTY BOOP είπε:
Μια απορία που πάντα είχα είναι πώς μπορεί κάποιος να κρατά το ακουστικό του τηλεφώνου στερεωμένο ανάμεσα στο αυτί και τον ώμο για να έχει ελεύθερα τα χέρια. Πάντως όσες φορές προσπάθησα να το κάνω , το ακουστικό πήγαινε περίπατο...
Καλέ ποιο ακουστικό; εδώ ακόμη και το πιο μικροσκοπικό κινητό κρατώ ανάμεσα σε αυτί και ώμο (όταν είναι αφόρτιστο το μπλουτούθι :p ).

Το γεγονός πως μετά θέλω τουλάχιστον μισή ώρα δυνατό μασάζ στο σημείο εκείνο για να συνέλθω απλά το ...προσπερνώ. #)
 
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί στη διαφήμιση για τα έντοκα γραμμάτια ελληνικού δημοσίου ο Χάρης Σώζος έδωσε μόνο 816.327δρχ για να αγοράσει 1.000.000 δρχ
 
Πίσω
Μπλουζα