Ρετρό Διαφημιστικά TV Spot

Οι διαφημίσεις είναι συνήθως αστείες και βασίζονται στο χιούμορ για να περάσουν το μήνυμά τους. Θυμήθηκα όμως τώρα μια πολύ σοβαρή διαφήμιση για ένα πολύ σοβαρό θέμα, τα ναρκωτικά.

Έδειχνε ένα χάρτινο καραβάκι να το παρασέρνει στον δρόμο ένα μικρό ποταμάκι νερό κι ακουγόταν μια φωνή να τραγουδά το γνωστό "ήταν ένα μικρό καράβι" που μελαγχολικά κατέληγε "...κι ο κλήρος πέφτει στη ζωή." Θυμάται κανείς κάτι παραπάνω; Πολύ όμορφη διαφήμιση για ένα τραγικό πρόβλημα..
 
Starbuck είπε:
- Τραγουδάτε στο μπάνιο;
- Εγώ ποτέ! Ο άντρας μου όμως...


κι αν θυμάμαι καλά ήταν ένας μουστακαλής ( ; ) που του έδινε να καταλάβει στο ντους, γιατί το αφρόλουτρό του ήταν άπαιχτο!..
H τύπισσα τραγουδούσε... Ο μίζερος που είχε παντρευτεί ποτέ...

Μέχρι που άλλαξε το αφρόλουτρο...

Μου φαινόταν γελοία ένας πολλά βαρύς τύπος να τραγουδάει

"φτερό στον άνεμο..." επειδή άλλαξε αφρόλουτρο...

:rofl: :tickle: :rofl: :tickle:
 
Juanita είπε:
H τύπισσα τραγουδούσε... Ο μίζερος που είχε παντρευτεί ποτέ...Μέχρι που άλλαξε το αφρόλουτρο...

Μου φαινόταν γελοία ένας πολλά βαρύς τύπος να τραγουδάει

"φτερό στον άνεμο..." επειδή άλλαξε αφρόλουτρο...

:rofl: :tickle: :rofl: :tickle:
γιατί;! :confused: εμένα εάν το αφρόλουτρό μου είναι καλό δεν μπορώ να αντισταθώ και τραγουδώ μεγαλόφωνα το I am a Woman in Love της Barbra Streisand.. :animrolleyes:
 
Starbuck είπε:
γιατί;! :confused: εμένα εάν το αφρόλουτρό μου είναι καλό δεν μπορώ να αντισταθώ και τραγουδώ μεγαλόφωνα το I am a Woman in Love της Barbra Streisand.. :animrolleyes:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Είσαι άπαιχτος... Φαντάζομαι το σκηνικό...
 
Juanita είπε:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Είσαι άπαιχτος... Φαντάζομαι το σκηνικό...
κάτσε ρε Χουανίτα.. όλο μας περιγελάς.. εσύ δηλαδή δεν τραγουδάς κάποιο αγαπημένο άσμα στο ντους;! :confused:
 
Starbuck είπε:
κάτσε ρε Χουανίτα.. όλο μας περιγελάς.. εσύ δηλαδή δεν τραγουδάς κάποιο αγαπημένο άσμα στο ντους;! :confused:
Ναι βέβαια...

En una noche sin luna


En mediiiiiiiiiiiooooooooooooooooo la oscuridaaaaaad



A la puerta de mi casaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



Viiiiii un gitanico llorararararararara...


Και πάντα αναρωτιέμαι γιατί κατά τη διάρκεια του ντους βαράνε πόρτες

τοίχοι και πατώματα...
 
Juanita είπε:
Και πάντα αναρωτιέμαι γιατί κατά τη διάρκεια του ντους βαράνε πόρτες τοίχοι και πατώματα...
Μπορεί κάποιος να θέλει να σε συνοδέψει δεύτερη φωνή..
 
Starbuck είπε:
Μπορεί κάποιος να θέλει να σε συνοδέψει δεύτερη φωνή..
Λες;;;;

Δεν το είχα σκεφτεί...

δλδ εκτός των υπολοίπων προσόντων μου είμαι

και καλλίφωνη;;;;

:admin: Με λατρεύω!
 
Περίπου στο 1980,1981 (Τραγουδιστά)Δώστε ελπίδα σώστε ζωές....Θα κάνουμε το αύριο καλύτερο απ το χθες!!Και έδειχνε κάποια παιδιά να τρέχουν..Πανελλήνιος αντικαρκινικός έρανος...
 
candy είπε:
3we5.jpg


!
αχ το αρχοντικό μου!!!!!!!!ακόμα το έχω,όπως και το φράχτη και το μεταφορικό αμάξι.στη photo λείπει το μπάνιο καθώς δεν είχε βγει τότε,κυκλοφόρησε το 93-94!
 
έχει κανείς τηλεοπτικές διαφημίσεις με playmobil?το αρχοντικό ψάχνω που λέει "καλωσήρθατε στο μεγάλο αρχοντικό της playmobil,εγώ και η φίλη μου η Άννα φτιάξαμε κομμάτι κομμάτι το αρχοντικό της playmobil..."

αυτά έβλεπα και χάλαγαν οι γονείς μου 30000δρχ εκείνα τα χρόνια
 
Λαχανικά FROZA,με τη Λιάνα Κανέλλη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
thebest20 είπε:
αχ το αρχοντικό μου!!!!!!!!ακόμα το έχω,όπως και το φράχτη και το μεταφορικό αμάξι.στη photo λείπει το μπάνιο καθώς δεν είχε βγει τότε,κυκλοφόρησε το 93-94!
Το είχες όλο αυτό βρε θηρίο;;;Αλλό παιδικό απωθημένο... :icon_cry:
 
Ας κλάψουμε μαζί crimson...:sob:
 
Εγώ θέλω να πάω σπίτι μου και να παίξω για λίγο με το αρχοντικό!!!!!!!!Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ακόμα αυτή η έκδοση του σπιτιού στο Playmobil fan park και έχει κάτω από 100e
 
Γκαρσόν λεκιάστηκα! :p

[ame=

[MEDIA=youtube]WSBva9x4R5Q[/MEDIA]]http://www.youtube.com/watch?v=WSBva9x4R5Q
 
Φίλε gtsamour αυτές οι διαφημίσεις έχουν ανεβεί από την Death2Eliza και τις είχε ποστάρει μάλιστα στο σχετικό θέμα (να δίνουμε και τα credits εκεί που πρέπει ;) ).
 
Πίσω
Μπλουζα