Ρετρό εξαφανισεις

Πιστεύω ότι προηγήθηκε του πολιτισμού της θηρας και την Κρήτης, αν βρεθεί θα βρεθεί τυχαία παιδιά.
Εννοείται! Κι αν βρεθεί! Για αυτό λέω ότι μπορεί στις περιγραφές η Ατλαντίδα να ταιριάζει με τη Σαντορίνη αλλά χρονικά δεν "κουμπώνει". Η Ατλαντίδα (αν υπήρχε) ήταν στα αρχέγονα χρόνια. Όμως πιστεύω ότι το πιθανότερο να ήταν κάπου μέσα στη τότε Μεσόγειο, όχι στη Μεσόγειο όπως είναι σήμερα.
 
Εννοείται! Κι αν βρεθεί! Για αυτό λέω ότι μπορεί στις περιγραφές η Ατλαντίδα να ταιριάζει με τη Σαντορίνη αλλά χρονικά δεν "κουμπώνει". Η Ατλαντίδα (αν υπήρχε) ήταν στα αρχέγονα χρόνια. Όμως πιστεύω ότι το πιθανότερο να ήταν κάπου μέσα στη τότε Μεσόγειο, όχι στη Μεσόγειο όπως είναι σήμερα.
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ+ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.jpgΤΟ+ΝΗΣΙ+ΤΗΣ+ΑΤΛΑΝΤΙΔΑΣ.jpgΓΕΩΓΡΑΦΙΚΗ+ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.jpg
 
Πολύ δίδυμοι, πολλοί παρθένος, ψαράκια, τοξότες, ούτε ένας σκορπιός, ουτε ένας καρκίνος, υδροχοος πω πω απίστευτο
GGJqCr8XUAAtwGJ.jpeg
 
 
Δεν εγινε η τρίχα τριχιά απλως, δημιούργησαν το μεγαλύτερο μυστήριο του 20 αιώνα, βιβλία, ντοκιμαντέρ, ταινίες , μπλοκ και τελικά η απάντηση ήταν τόσο απλή. Λέγανε ότι εκείνη την νύχτα, φώτα περιεργα φάνηκαν στην περιοχή , οτι τα τραυματα ηταν σαν να τα εκανε χειρουργος, τα μαλλιά τους έγιναν ασπρα και τι δεν είπανε ότι εξωγήινοι ήρθαν, ότι το φανταστικό γετι τους σκοτωσε , χίλια δυο. Υπάρχει και βιβλίο Έλληνα συγγραφέα σχετικά με το συμβάν το περασμα του Ιγνάτιου και η ταινία
Προβολή συνημμένου 269323
Αν λέμε το ίδιο The Dyatlov Pass Incident είναι καλό θριλεράκι, το έχω πάνω από 1 φορά.
Sci-Fi, horror, found footage. Από αυτά που μου αρέσουν.

 
Αν λέμε το ίδιο The Dyatlov Pass Incident είναι καλό θριλεράκι, το έχω πάνω από 1 φορά.
Sci-Fi, horror, found footage. Από αυτά που μου αρέσουν.

Ναι αυτό είναι τι λύση δίνει η ταινια στο μυστήριο; Ο ιατροδικαστης που τους εξέτασε ειδικά τους δεύτερους ποτέ δεν το εξηγησε, τώρα στις μέρες μας χωρίς τις τότε ιατροδικαστικες και τα πρώτα, πρώτα στοιχεια, αποτέλεσμα σοβαρό δεν βγαινει
 
Δεν θέλω να κάνω σπόιλερ, άλλωστε η ταινία βασίζεται στην ιστορία και χτίζει πάνω της ένα sci-fi μυστηρίου.
Θα κάνω μια ατασθαλία όμως στην προκειμένη περίπτωση: Πύλη Χωροχρόνου.
Enough Said. :speechless:
 
Δεν θέλω να κάνω σπόιλερ, άλλωστε η ταινία βασίζεται στην ιστορία και χτίζει πάνω της ένα sci-fi μυστηρίου.
Θα κάνω μια ατασθαλία όμως στην προκειμένη περίπτωση: Πύλη Χωροχρόνου.
Enough Said. :speechless:
Κοίτα την αλήθεια την πήραν μαζί τους, η χιονοστιβάδα δεν λύνει όλες τις απορίες που έχουν τεθεί. Τωρα πλέον ο καθένας και δη σε μια ταινία θα πει τα δικά του.
 
Υπάρχει αυτή την στιγμή προϊστορικος, καρχαρίας σε θαλάσσια νησιά που ζουσε και την εποχή των δεινοσαυρων; δηλ.εννοω πως ειναι ιδιος οπως πριν 80 εκατομμύρια χρονια δεν εξελιχθηκε ναι Υπάρχει
 
Τελευταία επεξεργασία:
97 τοις εκατό της ανθρώπινης ιστορίας δεν έχει καταγραφεί το κατάλαβενετε;
GGlwjQFWIAAn9he.png
 
Εφτα μέλη της οικογένειας αυτοκτόνησαν κατά καιρούς, η κατάρα των Χέμινγουεϊ
 
Σαλάχι με ανεμογκαστρι πρώτη φορά ακουω :icon_lol:
 
Σαλάχι με ανεμογκαστρι πρώτη φορά ακουω :icon_lol:

Καρχαριοσαλαχια θα γεννήσει! :alien:

Εντωμεταξύ διάβασα και αυτό:

 
Καρχαριοσαλαχια θα γεννήσει! :alien:

Εντωμεταξύ διάβασα και αυτό:

Στάνταρ, βάλανε θηλυκό σαλάχι με πέντε αρσενικούς καρχαρίες και τώρα λένε παρθενογεννεση. Πω πω τι ψάρια είναι αυτά μετά το Τσερνομπίλ, παναγια μου
 
Εδώ λεει ότι τους επιτέθηκε το γετι, μια θεωρία τραβηγμένη λιγο
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα