Ρετρό εξαφανισεις

Για πρώτη φορά τα βίντεο τα αναλύουν ειδικοί επιστήμονες πάνω στο θέμα, στο δεύτερο βίντεο με τους ήχους το 71' δεν μπορούν να αναγνωρίσουν ουτε φωνές ανθρώπων, ούτε ζωων αλλά κάτι με άγνωστη ταυτότητα.
 
Ο μεγαλοποδαρος κατά μία έννοια υπήρξε ο προιστορικος πίθηκος που έχουν βρεθεί οστά του , ήταν τρία μέτρα ύψος και πολύ τριχωτός όπως τον βλέπετε στην εικόνα.
rqnh8zqvLLX9LqAmgQEYhL-970-80.jpg~2.jpg
 
Με ελληνικό όνομα " οδυσσεας" παρακαλώ
 
Πολύ εύκολα πλέον ειδικοί μπορούν να δουν αν αυτά τα βιντεο είναι ψεύτικα η όχι βλέποντας την μάζα, τον όγκο η το ύψος του πλασματος, δηλ.ο επιστήμονας ο ανθρωπολόγος δεν πέφτει εξω . Ο μεγαλοποδαρος , φτάνει τα 3 μέτρα άρα καμια σχεση με άνθρωπο. Ακόμα και από τον δρασκελισμο θα καταλάβουν μεταξύ, bigfoot και ανθρώπου με κουστούμι.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τελικά υπήρξε ο κινέζικος δρακος

Ο μόνος κινέζικος δράκος που μου έρχεται στο μυαλό είναι αυτός. ( Enter the Dragon )
 
Ένα από τα μεγαλύτερα μυστήρια ever
Τι θα μπορούσε να έχει συμβεί;;
Κάτι δεν μου "στέκει" καλά με το σενάριο της απαγωγής από τη σικελική μαφία ως αντίποινα για την στάση του πατέρα ενάντια στο Μουσολίνι. Για ποιο λόγο να τον εκδικηθούν το 1945, όταν ο πόλεμος είχε ήδη τελειώσει από το 1944;; Κι πως τα παιδιά δεν βρήκαν τρόπο, όταν μεγάλωσαν, να επικοινωνήσουν με την οικογένεια, αφου υποτίθεται οτι υπήρχαν σοβαρές ενδείξεις πως είναι εν ζωή κι μάλιστα τα έβλεπαν διάφοροι στην ευρύτερη περιοχή;;;
 
Τι θα μπορούσε να έχει συμβεί;;
Κάτι δεν μου "στέκει" καλά με το σενάριο της απαγωγής από τη σικελική μαφία ως αντίποινα για την στάση του πατέρα ενάντια στο Μουσολίνι. Για ποιο λόγο να τον εκδικηθούν το 1945, όταν ο πόλεμος είχε ήδη τελειώσει από το 1944;; Κι πως τα παιδιά δεν βρήκαν τρόπο, όταν μεγάλωσαν, να επικοινωνήσουν με την οικογένεια, αφου υποτίθεται οτι υπήρχαν σοβαρές ενδείξεις πως είναι εν ζωή κι μάλιστα τα έβλεπαν διάφοροι στην ευρύτερη περιοχή;;;
Από που να το πιάσεις πολύ περίεργη υπόθεση, μου θυμίζει τα πέντε χαμένα παιδιά του Καναδά που είπαν πως πνίγηκαν στην λίμνη ( τελευταία φορα εκει τα ειδαν)αλλά ποτέ δεν βρεθηκε τίποτα από σωρό και μετά λέγανε ότι τους βλέπανε γύρω, γύρω
 
Η πρώτη Αμερικανίδα σίριαλ Κιλλερ, ήταν λένε μια εξαιρετικά όμορφη γυναίκα που έφερνε άνδρες στο πανδοχείο του άνδρα της με την γοητεια της και κει τους λήστεψαν και τους σκότωναν αφου τους εριχναν υπνωτικα στο τσαι.
Αυτή εδώ είναι, απαγχονιστηκε μαζί με τον άνδρα της, λένε πως το φάντασμα της εμφανίζεται στο κελί της. Έβαλε το νυφικό της κατά την ώρα του απαγχονισμου, της υπήρχε νόμος στην πολιτεία πως μια παντρεμένη γυναίκα δεν μπορεί να την σκοτωσουν , έτσι σκότωσαν πρώτα τον άνδρα της για να θεωρηθεί χήρα.
119735321_f9c78113-741e-4433-84ad-2d742a80e40b.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βλέπεις @elephadas πως γίνονται τα λεφτά, θέλει τρόπο όχι κόπο, τώρα αληθινό η όχι το βίντεο, οι άνθρωποι αυτοί συνέβαλαν να γίνει η πόλη τους διάσημη με μουσείο του bigfoot, ξενοδοχεία, καφέ, εστιατόρια, μαγαζιά με κονκάρδες, αναμνηστικά, βιβλια κτλ. Έκαναν μεγάλο καλο στην τοπική κοινωνία όσον αφορά την οικονομία. Το μέρος είναι στο Όρεγκον, έξι ποταμοί λέγεται, το έχεις ακουσει; έρχονται συνέχεια να το δουν πολλοί τουριστες
 
Εδώ μόλις που έχω ακουστά το Όρεγκον (κάπου δυτικά είναι αλλά πού ακριβώς θα σε γελάσω) θέλεις να ξέρω τα χωριά του?
 
Εδώ μόλις που έχω ακουστά το Όρεγκον (κάπου δυτικά είναι αλλά πού ακριβώς θα σε γελάσω) θέλεις να ξέρω τα χωριά του?
Ε είπα μην είναι κάτι σε αρτα - αγρινιο η απόσταση από κει που σαι συ και ξέρεις τα μέρη Βρε θα έντυνα εγώ κάποιον ψηλό για μεγαλοποδαρο αλλά και να το ανέβαζα σε βίντεο ποιος θα με πιστέψει; θα έρθουν με ζουρλομανδύα να με παραλαβουν
 
Αυτό το ψάρι ζει ως είδος από την εποχή των δεινοσαυρων, το 1938 το ψάρεψαν, ήταν σοκ για την επιστήμη ότι διασώθηκε το είδος του τόσα χρόνια αναλλοίωτο. Αν το έλεγες αυτό το 1935 η επιστήμη θα σου έλεγε αποκλείεται.
 
Από που να το πιάσεις πολύ περίεργη υπόθεση...
Το κομμάτι της απαγωγής μου ακούγεται ακραίο. Πρακτικά, δεν γίνεται να αρπάξεις 5 παιδιά απο μια σοφίτα χωρίς να σε δει κανείς. Οι γείτονες παρατηρούσαν τα πάντα. Μέχρι κι έναν που έκοβε βόλτες έξω από το σπίτι. Κι όμως δεν είδαν μια ολόκληρη (υποτίθεται) σπείρα, να αρπάζει τα 5 παιδιά, βγάζοντας τα από τα παραθυρα της σοφίτας;;; είναι δυνατόν;;;
Ή εξαυλώθηκαν ή δεν έγινε καλή έρευνα στα συντρίμια (το λένε αυτό, ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να υπήρχαν υπολείμματα οστών τα οποία δεν πρόσεξαν). Εκτός κι αν πάμε σε ένα ακραίο σενάριο, όπου η λύση του μυστηρίου βρίσκεται μέσα στην ίδια την οικογένεια :whistle: ...είχαν πέσει κι σε αντιφάσεις από ότι είχα διαβάσει..
 
Το κομμάτι της απαγωγής μου ακούγεται ακραίο. Πρακτικά, δεν γίνεται να αρπάξεις 5 παιδιά απο μια σοφίτα χωρίς να σε δει κανείς. Οι γείτονες παρατηρούσαν τα πάντα. Μέχρι κι έναν που έκοβε βόλτες έξω από το σπίτι. Κι όμως δεν είδαν μια ολόκληρη (υποτίθεται) σπείρα, να αρπάζει τα 5 παιδιά, βγάζοντας τα από τα παραθυρα της σοφίτας;;; είναι δυνατόν;;;
Ή εξαυλώθηκαν ή δεν έγινε καλή έρευνα στα συντρίμια (το λένε αυτό, ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να υπήρχαν υπολείμματα οστών τα οποία δεν πρόσεξαν). Εκτός κι αν πάμε σε ένα ακραίο σενάριο, όπου η λύση του μυστηρίου βρίσκεται μέσα στην ίδια την οικογένεια :whistle: ...είχαν πέσει κι σε αντιφάσεις από ότι είχα διαβάσει..
Θα καθίσω να το δω και από ξένα κανάλια να δω τι θεωρίες άλλες υπάρχουν
Μοιάζει πολύ με τα έξι χαμένα παιδιά της λίμνης Οντάριο που ποτέ μα ποτέ δεν βρεθηκε τίποτα να πιστοποιεί τι έγιναν ενώ έψαξαν την λίμνη πάρα πολλές φορές και όλη την γύρω περιοχή.
 
Πίσω
Μπλουζα