Ρετρό ηθοποιοί που αυτοκτόνησαν

bambinella 100 είπε:
Το εχουμε αναφερει και αλλου, αλλα νομιζω πως πρεπει να αναφερθει και εδω. Η τραγουδιστρια και ηθοποιος Μαριον Σιβα αυτοκτονησε τον Δεκαπενταυγουστο του 1981 πεφτοντας απο το μπαλκονι του σπιτιου της.Ηταν 42 ετων.

http://3.bp.blogspot.com/_KCuHoU9QBUU/S9L-Q0ZTT_I/AAAAAAAAg2c/oA-8G2aAJEo/s1600/grigoriscx1.jpg[/URL]

%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CE%BD+%CF%83%CE%B9%CE%B2%CE%B1.bmp

Oxι δεκαπενταύγουστο, 12 -8-1981. Μια από τις καλύτερες κρυστάλλινες φωνές στο χώρο του ελαφρού τραγουδιού. Μάλλον είχε δυστυχήσει από τους άντρες που γνώρισε ή παντρεύτηκε (Γ. Οικονομίδη - ελληνοαμερικανό).
 
Ο Δημήτρης Μαλαβέτας αυτοκτόνησε;;

Πω πω δεν το ήξερα. Ήξερα δηλαδή ότι είχε πεθάνει,αλλά είχα την εντύπωση πως ήταν από ασθένεια.

Κρίμα, μ'άρεσε ως ηθοποιός.
 
Ο Δημητρης Μαλαβετας αυτοκτονησε το 1988 σε ηλικια 49 ετων. Εκτος απο ηθοποιος, ηταν σκηνοθετης πολλων θεατρικων παραστασεων, παρουσιαστης τηλεπαιχνιδιων, και το 1980 σκηνοθετησε και παρουσιασε ενα πρωτοποριακο υπερθεαμα τη βραδια των ελληνικων Καλλιστειων.
 
phoca_thumb_l_image0099-p80.jpg


αυτό το τεύχος θα είχε ενδιαφέρον...
 
Πρέπει να το έχω, θα πρέπει να ψάξω στα ντουλάπια,αν το βρω θα πέσει σκαννερ
 
snoopy είπε:
Ένα αφιέρωμα σε Κατερίνα Γώγου, Παύλο Σιδηρόπουλο και Νικόλα Άσιμο (και οι 3 αυτοκτόνησαν...) είχε πριν ένα χρόνο περίπου η εκπομπή "Πρωταγωνιστές". Τίτλος του αφιερώματος; Οι Άγιοι των Εξαρχείων
Ο Παυλάκης απ' όσο ξέρω ΟD-ed μεν, αλλά δε θυμάμαι να έχω ακούσει/διαβάσει να το έκανε επι τούτου [μόνο κάτι κάπου πήρε το μάτι μου πως τον τελευταίο του καιρό, είχε ψιλο( ; )-παραλύσει το 'να του χέρι, μάλλον από τις καταχρήσεις, και αυτό του 'χε κοστίσει ψυχολογικά]. Ούτε ξέρω να άφησε σημειώματα κι ιστορίες - οπότε αν ΔΙΑΛΕΞΕ να φύγει, πήρε την πληροφορία μαζί του...
 
Ο Αττίκ επίσης λένε ότι αυτοκτόνησε με χάπια
 
bambinella 100 είπε:
Ο Δημητρης Μαλαβετας αυτοκτονησε το 1988 σε ηλικια 49 ετων. Εκτος απο ηθοποιος, ηταν σκηνοθετης πολλων θεατρικων παραστασεων, παρουσιαστης τηλεπαιχνιδιων, και το 1980 σκηνοθετησε και παρουσιασε ενα πρωτοποριακο υπερθεαμα τη βραδια των ελληνικων Καλλιστειων.
και να προσθεσω οτι αφησε ενα γραμμα στην αλικη βουγιουκλακη που ηταν πολυ φιλοι
 
Νομίζω κιόλας ότι η τελευταία παράσταση του Μαλαβέτα ήταν το ''Λίγο πιο νωρίς, λίγο πιο αργά'';
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
takispapadakis είπε:
νικος σκυλοδημος δημητρης μαλαβετας
Για το Νίκο Σκυλοδήμο, ειλικρινά δεν έχω δει τίποτα άλλο από τη συμμετοχή του στο δίσκο του Κηλαηδόνη "Μικροαστικά", όπου στο κομμάτι "Πρωϊνή γυμναστική" κάνει τον εκφωνητή ραδιοφώνου που δίνει γυμναστικά παραγγέλματα. Η φωνή του είναι ολόιδια με του ηθοποιού Μάκη Ρευματά. Αλήθεια, μέσα από το site υπάρχει κάποια πληροφορία για άλλα πράγματα που είχε κάνει ο συγκεκριμένος ηθοποιός;

 
stakovios είπε:
Έχουμε μήπως άλλα στοιχεία γι΄αυτόν;


Ζει από ό,τι ξέρω. Αυτή η Νίτσα που σίγουρα πέθανε και μάλιστα 100 χρονών, είναι η Νίτσα Τσαγανέα. Η Μαρούδα κατάγεται από την Πάτρα. Γεννήθηκε στη δεκαετία του 1930 (μάλλον 1938;). Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα ιστολόγιο με βιογραφικό της, αλλά τώρα δεν μπορώ να το βρω. Την Μαρούδα την είχα δει σε μία εκπομπή στην ΕΤ-3 για τους ηθοποιούς που αγαπήσαμε και είχε παύλα μετά τη χρονολογία γέννησής της. Παρεμπιπτόντως, επειδή έχει χαθεί μάλλον από το προσκήνιο, πίστευα το ίδιο με σένα. Ευτυχώς, ισχύει το αντίθετο. :)
Είναι πεθερά του Βαγγέλη Μειμαράκη.
 
Επίσης η Ελευθερία Βιδάκη αυτοκτόνησε από επιλόχειο κατάθλιψη. 'Επεσε από το μπαλκόνι του σπιτιού της. 'Επαιξε στις Αέρινες Σιωπές, Λάμψη και στο Κάτι τρέχει με τους Δίπλα. 'Ηταν μόνο 37 ετών.
 
Τραγικός θάνατος. Πρώτα έκοψε τις φλέβες του και μετά έπεσε από το μπαλκόνι του σπιτιού του. Επίσης ο θάνατος του Βάσου Αδριανού (Ο Αλέξης του Μεθοριακού Σταθμού). 'Επεσε από το μπαλκόνι του σπιτιού του. Αντιμετώπιζε σοβαρά οικονομικά προβλήματα...

Επίσης η Ελευθερία Βιδάκη αυτοκτόνησε από επιλόχειο κατάθλιψη. 'Επεσε από το μπαλκόνι του σπιτιού της. 'Επαιξε στις Αέρινες Σιωπές, Λάμψη και στο Κάτι τρέχει με τους Δίπλα. 'Ηταν μόνο 37 ετών.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Κατερίνα Γώγου είναι, για μένα, η πιο τραγική περίπτωση από όσες αναφέρθηκαν. Διάβασα το βιβλίο της Σπυράτου για εκείνη, "Έρωτας θανάτου" και συγκλονίστηκα. Μερικοί άνθρωποι γεννιούνται άτυχοι...και πόσο πια να αντέξει κανείς;
 
Πίσω
Μπλουζα