Ρετρό καλλιστεία

Η Θεωνη Παπαργυριου (τριτη ξεκινωντας απο δεξια) και η Μπετυ Μουλινου (πεμπτη απο δεξια) δεν ελαβαν τιτλο και λιγες μερες αργοτερα εβαλαν δικηγορο για να καταγγειλουν τις αδικιες των καλλιστειων. Μαλιστα, οργανωσαν και συνεντευξη Τυπου η οποια ομως δεν πηγε καθολου καλα λογω διαφορων εμποδιων για τα οποια εχουμε μιλησει αλλη φορα.
 
Απο ότι κατάλαβα πάντα γινόταν πόλεμος στα καλλιστεία.. :unsure:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σε όλα μας αντιγράφουν οι ξένοι βαρβαροι. Από τις Ελληνίδες καλλονές εμπνεύστηκε ο Βραζιλιάνος πρόεδρος που δήλωσε ότι αν χάσει θα έχει γίνει νοθεία.
 
Και Σταρ Ελλας 1979 η Κατια Κουκιδου (πεμπτη απο αριστερα) με το αλα Μπο Ντερεκ μαλλι.
 
Η αίθουσα για την περίσταση μετονομάστηκε σε "Τερψιμάτι"
 
Σχετικά με τα Καλλιστεία 1979 βρήκα το παρακάτω
 
Επειδη παρακολουθουσα καλλιστεια απο παιδακι (εχω σταματησει πανω απο δεκα χρονια τωρα) ενα εχω να πω:
Ηταν η ωραιοτερη παρουσιαση ελληνικων καλλιστειων απο οσα μπορω να θυμηθω. Και με πολλα αφιερωματα σε αυτα πολλες μερες πριν την μεγαλη βραδια.
 
Ωραίο θέμα, δεν το είχα προσέξει.

Μου θύμησε την έναρξη τίτλων στα ''Καλύτερά μας χρόνια'' που δείχνει βίντεο από καλλιστεία 70ς (μάλλον).
 
Λάθος μάγουλο φιλάει η Β' Μις Γιαγκ? Ή αυτό βρήκε μπροστά της αυτό φίλησε, με τη σκέψη ότι αν έσκυβε περισσότερο για να φτάσει την σταρ θα έπεφτε και θα τσακιζότανε από το ύψος των τακουνιών της? Κι η Α' Μις Γιαγκ τι παριστάνει? Την τραγουδίστρια όπερας?
 
Πίσω
Μπλουζα