Ρετρό καλλιστεία

Πολλές Σταρ Ελλάς ήταν ομορφότερες από την Κορίνα αλλά δεν είχαν τη ζεστασιά, το χαμόγελο και την ακτινοβολία που εξέπεμπε η κυρία Τσοπέη.
 
Ο Οικονομίδης(?) γιατί ζμπρώχνει και προσπαθεί να παρεμβληθεί μεταξύ των καλλονών?
 
Τονυ, εχεις τιποτα απο Καλλιστεια 1967;
 
Πού είναι τα ρομαντικά ψευδώνυμα όταν τα χρειάζεσαι? Η δις Λίτσα Τυρόγαλα (Τυρογαλά?) ξεκινούσε με μειονέκτημα, εκτός αν υπήρχε τίτλος Μις Μυζήθρα.

Και μη μου πείτε ότι κάνω name shaming, διότι μια χαρά όνομα είχε η δις ΤυρογαΛίτσα. Χρυσή κοπέλλα, όμορφη (*), σίγουρα προκομμένη, τυχερός αυτός που θα την πάρει, απλώς δεν είχε όνομα κατάλληλο για καλλιστεία.

(*) Αν και λίγο ξινή λόγω ονόματος
 
Μπράβους δεν είχε το Στορκ να κρατήσουν την τάξη? Με τα λεφτά των φορολογουμένων την τήρησαν? Και το Λιμενικό δεν είχε καλύτερη δουλειά να κάνει? (Να κυνηγήσει κανέναν λαθρέμπορο ας πούμε). Όχι ότι την τήρησε την τάξη, δηλαδή. Για 800 άτομα ήταν το κέντρο, 1400 στριμώχτηκαν, και το γράφει και για καλό ο συντάκτης. Μετά αν γινόταν κάτι, μια πυρκαγίτσα ας πούμε, ή ένα τσαλαπάτημα, θα κατηγορούσαν την κακιά την ώρα. Δεν υπάρχει κράτος, κύριοι.

Τέτοιες θεογκόμενες κι οι μπανιστηρτζήδες είχαν το μακιγιάζ για αντικείμενο θαυμασμού?

Άντε άντε, έτσι εύκολα δημιουργείται η "ατμόσφαιρα Χόλλυγουντ"? Με 4 ψωριάρικα "άρκα"?

Πάντως μας δίνει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για να εκτιμήσουμε την κα. Ζαφειροπούλου η λεζάντα. Μέγεθος σουτιέν, μέσης, μπουτιών. Τι άλλο χρειάζεται να ξέρουμε? Το Ι.Q. της? Τις σπουδές της? Αστείον πράγμα.

Την έχω δει πολλές φορές σε παραστάσεις του Εθνικού, δεν τη θυμάμαι καθόλου στις ταινίες της.
 
Πάντως μας δίνει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για να εκτιμήσουμε την κα. Ζαφειροπούλου η λεζάντα. Μέγεθος σουτιέν, μέσης, μπουτιών. Τι άλλο χρειάζεται να ξέρουμε? Το Ι.Q. της? Τις σπουδές της? Αστείον πράγμα.

Την έχω δει πολλές φορές σε παραστάσεις του Εθνικού, δεν τη θυμάμαι καθόλου στις ταινίες της.
Ούτε στο Μαριχουάνα Στοπ; τέτοια κοστούμια απαστράπτοντα δεν ξεχνιούνται εύκολα (πες κι εσύ Bambi! )
Άσε που το σενάριο την ήθελε να έχει λυσσάξει να φτιάξει ένα "ναό της τέχνης" (ήτοι μπουζουκτσίδικο) για να φυλακίσει εκεί μέσα το θεό της, τον Τόλη το Βοσκόπουλο, να τραγουδάει μόνο για πάρτη της. Αλήθεια τώρα δε θυμάσαι; τέτοια σενάρια είναι αλήστου μνήμης!
 
Ούτε στο Μαριχουάνα Στοπ; τέτοια κοστούμια απαστράπτοντα δεν ξεχνιούνται εύκολα (πες κι εσύ Bambi! )
Εγω καλυτερα να μη μιλησω γιατι θα πω βαρια κουβεντα. :D
 
Πίσω
Μπλουζα