Ρετρό καλλιστεία


Ακρως εντυπωσιακο και χορταστικο το σχολιο σου 1@LadyNaty[/USER]

Εχουμε δει πραγματι πολλα ευτραπελα και αφανταστες αδικιες στον διαγωνισμο. Απο ασχημουλες και χαζουλες που κερδισαν μεγαλους τιτλους μεχρι αλλοδαπες που Κυριος οιδε τι δουλεια ειχαν στα ελληνικα καλλιστεια.

Διοργανωτρια το 1981 ηταν η Απογευματινη και το 1983 ανελαβε το Ρομαντσο. Το θυμαμαι κι εγω το τραγουδακι που ελεγαν οι φιναλιστ του '81 και ελεγε "και ποια απ' ολες μας θα ειναι το αστερι."

 
Μπα, και τι ειναι τα 18 για εναν τιτλο σαν αυτον της Σταρ Ελλας; Εγω ξερω μια αλλη που τον κερδισε στα 14 και μισο. :p
 
Αχ καλή μου, το να έχεις φούστα που φουσκώνει και αποκαλύπτει καμπύλες δεν σε κάνει Μαίριλυν.
 

ξέρεις 1@bambinella 100[/USER] τίποτα για αυτό το κοριτσάκι; μπεμπέ καλλιστεία ήταν εκείνη τη χρονιά;;; ¬¬

108.jpg

 

Ναι, 1@tonytony[/USER]

Γινονταν κατι τετοια τοτε, αρχες του '60, αλλα βεβαια δεν επαιρναν τη δημοσιοτητα και δεν ειχαν την αιγλη που ειχαν αυτα των ενηλικων. Η εστω των κοριτσιων που κοντευαν την ενηλικιωση, 18 -20 χρονων, μια που τοτε ενηλικος λεγοσουν μολις συμπληρωνες τα 21.

Ξερω απλως οτι γινονταν καλλιστεια για κοριτσακια 4 - 5 ετων, κατι που διηρκεσε πολυ λιγα χρονια. Αλλα κι εγω δεν ασχοληθηκα με το θεμα αυτο ιδιαιτερα.

 
Και για να εξηγηθώ: επ' ουδενί δεν υπονόησα ότι η Νίνα Γεωργαλά ΔΕΝ ήταν Ελληνίδα. Η Νίνα Γεωργαλά είχε Έλληνα πατέρα και Σουηδέζα μητέρα · ο λόγος που δεν ήξερε καθόλου ελληνικά ήταν ότι το μεγαλύτερο μέρος της ζωής της ως το 1996 το είχε ζήσει στο εξωτερικό και, ως εκ τούτου, μιλούσε σουηδικά και αγγλικά (κυρίως). Αυτή πάντως ήταν από εκείνες που δεν "έμειναν" μετά τη στέψη τους... Πολλά ειπώθηκαν γι' αυτή (αρνητικά κυρίως)… Σήμερα, εργάζεται σε μια πολυεθνική στο Ντουμπάι έχοντας αφήσει πίσω της (εδώ και πολλά χρόνια) όλα όσα έχουν σχέση με τη μόδα και το μόντελινγκ. 
 
Κι ελεγα τι μου θυμιζε το μαγιω της Μαντακη στο ποστ 76....

Βρηκα παρομοιο υφασμα, αλλα σε τσαντα. :D

image.png
 
Πίσω
Μπλουζα