Ρετρό καλλιστεία

Πολυ επεισοδιακα τα καλλιστεια του 1985, αλλα εχω γραψει αλλου για το τι εγινε, οποτε δεν επεκτεινομαι.
 
Η Μαρια Μαργαρη συμμετειχε σε τηλεοπτικες εκπομπες ως μανεκεν. Την ειχα δει σε πολλες. Η Ευγενια Πασχαλιδη παλι, ελεγε τον καιρο στον Αντ1.
Η Ευγενία Πασχαλίδη πολύ νωρίς στράφηκε στη δημοσιογραφία. Τελευταία εμφάνισή της σε μεγάλο τηλεοπτικό κανάλι  ήταν στο πάνελ της περιβόητης (ή μήπως διαβόητης) "Ζούγκλας" του Τριανταφυλλόπουλου, ως δημοσιογράφος πια, κάπου στο τέλος της δεκαετίας του 90. Μετά, αν δεν μ' απατά η μνήμη μου, επέστρεψε μόνιμα στη γενέτειρά της, την Κρήτη, όπου εργάζεται σε τοπικό κανάλι, ενώ για πολλά χρόνια είχε αντιμετωπίσει και ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας, καθότι προσβλήθηκε από μυασθένεια. Ανεβάζω το απόσπασμα από την εκπομπή του Τριανταφυλλόπουλου (που αφορούσε μια αμαρτωλή γκαρσονιέρα στο Άργος): 

 
Στη μεση η Σταρ Ελλας 1995, Ελενη Παπαϊωαννου, η οποια εκανε το ονειρο της αληθινο και βγηκε και αυτη στην τηλεοραση παρουσιαζοντας την προγνωση του καιρου.
 
Τινα Ρουσου: Μια γυναικα σπανιας ομορφιας που καταφερε να κατακτησει τον τιτλο της Γ' αναπληρωματικης Μις Υφηλιος, αναμεσα σε 77 υποψηφιες.

Miss Universe 1982. Η ωρα λιγο πριν τη στεψη και η Τινα μας πιο ομορφη απο ολες:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποια ειναι αυτη η κουκλα; Δεν την ξερω. Μου θυμισε λιγο Ελενη Προκοπιου.
 
Το "Μαμά μου γύρισες!" είναι ένα παρατημένο παιδάκι που υποδέχεται την άσωτη μαμά του ή κάποιος που πανικόβλητος διαπιστώνει ότι η τερατώδης μαμά του γύρισε, όπως θα λέγαμε "Μαμά μου ο δράκουλας!"???
 
Πίσω
Μπλουζα