Ρετρό μανία με "σεμεδάκια" !

Κι εγώ! Είναι στο πίσω και πάνω μέρος μιας ντουλάπας που δεν χρησιμοποιείται ιδιαίτερα σε ένα δωμάτιο που ούτε αυτό χρησιμοποιείται ιδιαίτερα και μπροστά τους έχω βάλει άσχετα ογκώδη πράγματα για να τα κρύβουν και να μην τα βρίσκει η μάνα μου όταν έρχεται Αθήνα και μου κάνει το σπίτι πανηγυρτζίδικο.
Η δική μου τα βρίσκει , τα χαϊδεύει τα βγάζει να πάρουν αέρα αστα
 
Μιλάμε έχω πεθάνει στα γέλια με το μίσος όλων μας για τα σεμέδια.
:lol: :lol: :lol: :lol:
 
Η δική μου τα βρίσκει , τα χαϊδεύει τα βγάζει να πάρουν αέρα αστα
Σαν τον Σκρουτζ με την τυχερή του δεκάρα, ένα πράγμα.
Εννοείται και είναι να μην τα βγάλει αρχίζει αχ και δεν παντρεύτηκες και γω για ποιον τα φιαχνα και άλλα πολλα

Πήγαινε μια μέρα και ρώτα την πόσο κοστίζει το καθένα. Μετά πες της ότι άνοιξες λογαριασμό στο ebay! :p
 
Πήγαινε μια μέρα και ρώτα την πόσο κοστίζει το καθένα. Μετά πες της ότι άνοιξες λογαριασμό στο ebay! :p
Καταπληκτικό αυτό με το ebay! Δεν το είχα σκεφτεί!
Υπάρχουν άραγε σήμερα νέοι λάτρες των σεμεδακίων???
Εμένα πάντως η μάνα μου έχει βάλει μέχρι και πάνω στο πλυντήριο ρούχων!!!! Από την τηλεόραση χρειάστηκε να το βγάλει γιατί σε flat screen πώς να βάλεις! Είχε μάλιστα απογοητευτεί με την flat τηλεόραση, γιατί πού να απλώσει το σεμεδάκι....
 
Σαν τον Σκρουτζ με την τυχερή του δεκάρα, ένα πράγμα.


Πήγαινε μια μέρα και ρώτα την πόσο κοστίζει το καθένα. Μετά πες της ότι άνοιξες λογαριασμό στο ebay! :p
Ζωή δίνεις ιδεες
 
Εγώ δεν έχω ούτε ένα σεμέν στρωμένο. Ποτέ δεν είχα. Ούτε η μαμά μου είναι από τις φανατικές. Μόνο μην της πεις ότι ένα σεμέν είναι μεταξωτό, άμα της το πεις μπούρδα είναι, τσεβρές είναι θα το βάλει στην τραπεζαρία. Έχω μια τεράστια βαλίτσα μέσα στην οποία έχουν παντρευτεί οι δύο προικες, του συζύγου και η δική μου. Χαντ μέιντ από τις γιαγιάδες μας. Αν είχα εξοχικό σε στυλ ινγκλις κοτατζ που λένε, θα έβαζα δαντελένια πετσετάκια πάνω σε ρομαντικά αμπαζούρ, μ αρέσουν οι φωτοσκιάσεις που κάνει η δαντέλα.
 
Τελικά εγώ είμαι ο μόνος που επιδεικνύω σεμεδάκι? Βέβαια είναι μητρικό δημιούργημα άρα οικογενειακό κειμήλιο και είναι πάνω στο coffee table του living room, όχι πάνω από τηλεοράσεις και καταψύξεις και καλοριφέρ. Μου άρεσε πολύ το σχέδιο, και είναι ολοκέντητο (πολλή δουλειά) και με βελούδινη μπορντούρα γύρω-γύρω και από πάνω της δεύτερη μπορντούρα, δεν ξέρω αν ήταν αγοραστή ή χειροποίητη αλλά ηταν πλεκτή με λεπτό χρυσό κορδόνι που έχει αποκτήσει σκούρο μπρούτζινο χρώμα με το χρόνο. Ανεβασμένες καταστάσεις. Οι Βερσαλλίες δεν έχουν να επιδείξουν τίποτε παρόμοιο.
 
Αμ τι νομίζατε, θα γλυτωνε το Φαρ Ουέστ από την αθάνατη ελληνίδα μάνα?
 
Αυτό δεν είναι σωστό σεμεδάκι, διότι δεν έχει τρίγωνο που να του πέφτει μπροστά στα μάτια.
 
Πίσω
Μπλουζα