Ρετρό μπρελόκ !

Ξεχασα επισης αυτα τα δυο τα οποια τα

εχω στα κλειδια του εξοχικου... :)

attachment.php
 
  • Like
Reactions: PT8
υπηρχαν και μπρελοκ-μινι κομπιουτερακια (εκανες κανονικα τις αριθμητικες πραξεις) που ειχαν και θηκη για να μη χαλανε,ειχαμε σιγουρα δυο απ αυτα

Μακαρι να βρισκονται ακομα σε καποιο σημειο του σπιτιου
 
Θυμάστε κάτι μπρελόκ που ήταν διάφανα και μέσα είχαν νερό, χρυσόσκονη, αστερίες, κοχύλια κτλ;

zouzou είπε:
Το παπουτσάκι φοβερό!! Άραγε υπάρχουν ακόμα τέτοια; Τότε δεν μου πολυάρεσαν αλλα τώρα θα ήθελα ένα για την συλλογή μου χιχι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα παπουτσάκια. Στη φωτογραφία πάνω δεξιά η καρδούλα και κάτω αριστερά ένα που είναι σε σελοφαν έχουν νερό και χρυσόσκονη μέσα!

Cococinel είπε:
Το παπουτσάκι φοβερό!! Άραγε υπάρχουν ακόμα τέτοια; Τότε δεν μου πολυάρεσαν αλλα τώρα θα ήθελα ένα για την συλλογή μου χιχι!
 
johnny19818 είπε:
Που το βρήκες, τέλειο!!
Τα 2 απο κάτω ήταν από τη χρονιά που βγήκε το Λοττο (το δεξιά μάλιστα από λίγο πριν αρχίσει το επίσημο παιχνίδι, όταν μας το μάθαιναν ακόμα) και το μπρελόκ από την επόμενη. Είχε πέσει Λοττο-μανία εκείνο τον καιρό, "καινούριο κοσκινάκι μου και πού να σε κρεμάσω".
 
Διαφημιστικο μπρελοκ Siemens

Μαλλον για το μοντελο του τηλεφωνου..μεσα εχει μινι καταλογο...

Και ειχα δυο στο σπιτι!

Τελη '70? Αρχες 80?Δεν ειμαι σιγουρος...Μαλλον '80

SIEMENS OK.jpg
 
Μπρελοκ πιστολια μινιατουρες

Ειχα το Luger

Μπρελοκ πιστολια 2.jpg

Μπρελοκ πιστολια.JPG
 
Πότε μου δεν τα ξέχασα! Είστε έτοιμοι; Πάρε πάρε λέμε!

Χα χα, το πρώτο είναι γνωστό! ECHO KILLER με ήχους από βόμβες που πέφτουν, αυτόματα που γαζώνουν, εκρήξεις κ.τ.λ. Το δεύτερο όμως; ΙΤΑLIA '90 Micro Game! Από το παγκόσμιο κύπελλο ποδοσφαίρου του 1990 προφανώς! Δεν είμαι σίγουρος αν το είχα κερδίσει από συμπλήρωμα album με αυτοκόλλητα. Πατούσες το κουμπί και αναλόγως όπου σταμάταγε το φως θα συνεχιζόταν και το παιγνίδι. Για 1-2 παίκτες παρακαλώ βάζοντας την φαντασία να δουλέψει.

Italia 90 1st.jpg

Δουλεύουν ακόμα αμφότερα! (μου φαίνεται ότι πρέπει να ανεβάσω τους ήχους του ECHO KILLER σε YouTube!) ;)

Υ.Γ. Όλες οι φωτό που έχετε ανεβάσει είναι μια & μια εδώ. Μεγάλη μόδα τα «μπρελόκ» τότε...

DSC07400.jpg
 
Σχετικά με τα μπρελόκ-παπουτσάκια, πρόσφατα αγόρασα ένα από περίπτερο επί της Φωκίωνος Νέγρη. Για όποιον ενδιαφέρεται!

zouzou είπε:
Δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα παπουτσάκια. Στη φωτογραφία πάνω δεξιά η καρδούλα και κάτω αριστερά ένα που είναι σε σελοφαν έχουν νερό και χρυσόσκονη μέσα!
 
Μπρελόκ-παπουτσάκια υπάρχουν σε γνωστό κατάστημα παιχνιδιών...

Μου αρέσουν πολύ τα μπρελόκ.

Θυμάμαι η σχολική μου τσάντα στην Α' τάξη είχε μπρελόκ μια κουκουβάγια.
 
Καμμια φορα εκει που δεν το περιμενεις εμφανιζονται πραγματα απο το παρελθον,το τριτο κατα σειρα αμαξι που προλαβα στα παιδιατα μου ητανε ενα Renault 9.


To παρακατω πρεπει να ειναι κανα 30αρι χρονων.


 


attachment.php


 


 
Να και ένα δικό μου που έχω από τότε:

attachment.php


Ανήκει στην κατηγορία των Echo Killer... Αναρωτιέμαι αν δουλεύει ακόμα...
 
Διαφορα μπρελόκ κ από μενα...

φως με ανοιγομενο καλυμα αλα ΚΙΤ και σουγιαδακι

IMG_7575.JPG

Μικυ Μαους κ κλεψυδρα

IMG_7584.jpg

Κ το κλασσικο αθλητικο παπουτσι με την αγαπημενη ομαδα..

IMG_7880.JPG

IMG_7573.jpg
 
Με αυτά εδώ γινόταν χαμός το 90-92. Τα "μαλλιά" είναι πολύ ελαστικά και τα τραβάγαμε συνέχεια.

attachment.php
 
ενα μπρελοκ-φακος

014.jpg
 
Αυτό που μοιάζει σαν μπισκοτάκι είναι γόμα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
υπηρχε και μπρελοκ με την μπαλιτσα με τις ινες απο πλαστικο

image.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα