Ρετρό μπρελόκ !

Θυμάστε στα μέσα 90ς νομίζω κάτι ηλεκτρονικά κατοικίδια; Γατάκια, σκυλάκια, κοτοπουλάκια, κλπ. Έπρεπε να ξυπνάς να τα ταίζεις, να τα ποτίζεις, να τα παίζεις, να τα κοιμίζεις (μέχρι που έχανες τον δικό σου ύπνο, λολ) και γενικά να τα φροντίζεις ώστε να μη αποδημήσουν εις το υπερπέραν.
Δεν βρήκα αυτό ακριβώς που έχω ως ανάμνηση, αλλά παραθέτω μερικές φωτο ως παράδειγμα.IMG_7095.jpegIMG_7094.jpeg
 
Θυμάστε στα μέσα 90ς νομίζω κάτι ηλεκτρονικά κατοικίδια; Γατάκια, σκυλάκια, κοτοπουλάκια, κλπ. Έπρεπε να ξυπνάς να τα ταίζεις, να τα ποτίζεις, να τα παίζεις, να τα κοιμίζεις (μέχρι που έχανες τον δικό σου ύπνο, λολ) και γενικά να τα φροντίζεις ώστε να μη αποδημήσουν εις το υπερπέραν.
Δεν βρήκα αυτό ακριβώς που έχω ως ανάμνηση, αλλά παραθέτω μερικές φωτο ως παράδειγμα.Προβολή συνημμένου 279668Προβολή συνημμένου 279669
Μου θυμισαν τα ηλεκτρονικά παιχνίδια tamagotchi1000001107.jpg
 
Η Πανδώρα και Πλάτωνας (γνωστή και ως Τα φραουλόπουλα) είναι τίτλος της πρώτης ελληνικής σειράς κινουμένων σχεδίων που σχεδιάστηκε από τον Νίκο Βεργίτση. Η σειρά σχεδιάστηκε το 1998 και είχε 13 ημίωρα επεισόδια.

IMG_7083.jpeg

Δύο σπάνια ερωτευμένα φραουλόπουλα που μπορούν να μιλούν με τους ανθρώπους, εξαφανίζονται και θα βρεθούν σε πολλές περιπέτειες για να ξανασυναντηθούν.

(Πηγή φωτο: vendora.gr/ Πηγή info: Βικιπαίδεια)
 
Πίσω
Μπλουζα