Ρετρό του μέλλοντος

Σίγουρα τα πολυαγαπημένα "Εγκλήματα" , και ίσως από τώρα έχουν αρχίσει να είναι ρετρό "Οι τρεις Χάριτες" και το "Ρετιρέ".

Α... :wait2: και το "Ενώπιος Ενωπίω".

Και για να βγάλω το άχτι μου μετά τ΄αποτελέσματα του τεστ σήμερα:

o Mario, o SuperMario και το σόι τους :D
 
Το χαρτί και στυλό ή χαρτί και μολύβι.

(Μήπως είναι ήδη ρετρό; )
 
Μια ματια εδω.Δυσκολα πιστευεις οτι ειναι μοντελα αυτοκινητων του 60-70

bertone2.jpg
 
Σαν το αμαξι του "Ροζ πανθηρα" ειναι. :D

95.jpg
 
Εμένα... μυρμηγκοφάγους σε ύπτια θέση μου θυμίζουν :D :D :D

Αν και το αυτοκίνητο της πρώτης φωτό μου θυμίζει το αντίστοιχο του Jason στην αγαπημένη μου "Μάχη... "

(Μήπως είμαι κολλημένη;;;; :xm: όχι, ε;;;; :D )
 
Τα επιτραπέζια παιχνίδια :cry:

Έχω τόσα πολλά: Risk, Monopoly, Scrabble, Mensa, Trivial κλπ αλλά όποτε οργανώνω βραδιές για cocooning και επιτραπέζια όλοι βαριούνται να παίξουμε...

Όλο στο φαγητό και την πάρλα καταλήγουμε... Σνιφ.. κλαψ...
 
Έτσι καταλήγουν πολλές συναντήσεις τελευταία. (το φαγητό κερδίζει πάντα). Τέλος πάντων.
 
Το μοναστηρακι του μελλοντος

the_retro_of_tomorrow_by_brosa-d4nz6d1.jpg



 
- Τα παιδιά που λένε τα κάλαντα (είναι θέμα χρόνου να εκλείψουν, τουλάχιστον στα σπίτια...)

- Ο στρατός, και κυρίως οι ατέλειωτες εμπειρίες του...Έχοντας κατέβει στο εξάμηνο, οι γυναίκες μπορούν να περηφανεύονται ότι η δική τους εγκυμοσύνη σαφώς και είναι δυσκολότερη εμπειρία...(και πάντα ήταν)

- Οι δημόσιοι υπάλληλοι, και κυρίως το "όνειρο" να γίνεις...

- Οι σόμπες-λέβητες πέλλετ. Ήδη από την πρώτη χρονιά, σχεδόν όλοι καταλαβαίνουν ότι όσο ακριβό κι αν είναι, σαν το πετρέλαιο δεν έχει...Αν δεν υπάρξουν προδιαγραφές και τυποποίηση, μάλλον είναι θέμα χρόνου να ξεχάσουμε όλα τα υπόλοιπα.
 
Το οικιακό ηχοσύστημα με CD, DVD, GVD και ότι άλλο βγει που να τελειώνει σε D. Το ηχοσύστημα του μέλλοντος θα έχει σκληρό δίσκο 10 Zettabyte όπου θα είναι αποθηκευμένα όλα τα τραγούδια της υφηλίου από τότε που οι άνθρωποι κτυπούσαν κόκκαλα στις σπηλιές και ταμπούρλα στα δάση μέχρι το σήμερα. Με μια απλό φωνητικό κάλεσμα θα ακούς το τραγούδι που θες.
 
Τα βιβλία ίσως; :( :(
 
Ασχετο και σχετικο...αλλα μεσα απο την εμπειρια μου στο φορουμ..ηρθε μια ιδεα.

Κατι για τα μελη που εχουν ή θα αποκτησουν παιδια.

Ρετρο του μελλοντος μπορει να ειναι ενα αλμπουμ με ολα αυτα που θυμομαστε ή προσπαθουμε να θυμηθουμε εμεις.

Ενα αλμπουμ με φωτογραφιες του παιδιου σας και οχι μονο, συσκευασιες απο γλυκακια, σοκολατες, γαριδακια, τσιχλες, αυτοκολλητακια

κουτακια απο παιχνιδια ισως και οτι αλλο θελει να θυμαται ενα παιδακι και χωραει σε ενα αλμπουμ. Πως ψαχνωμαστε εμεις τωρα, καπως ετσι :)

Ενα ρετρο-δωρο για τα 18α γενεθλια ας πουμε....ή και αργοτερα...
 
Είναι διασκεδαστικό να βλέπεις τη χαζή και απόλυτη βεβαιότητα κάποιων και το πόσο έξω πέφτουν !

Ας προσθέσω κι εγώ τη δική μου :

- Το playstation 1.

- To λειτουργικό symbian και το καλτ κινητό siemens sx1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα