Ρετρό φήμες για συμμαθητές

Στο σπίτι της ίσως :D
 
Εγω παλι ημουν μια ζωη το "αγοροκοριτσο" και η προστατης των "αδυνατων" και "εξωριστων" της ταξης.

Δεν ειχα σταθερη παρεα και ημουν πολυ κλειστη στον εαυτο μου. Βασικο μου προβλημα ηταν οτι δεν ειχα τιποτα κοινο για συζητηση με τα παιδια της ταξης μου. Ποτε δεν πηγαινα σε παρτυ (ασε που συνηθως δεν με καλουσαν).

Γινοταν πολεμος για το ατομο μου στην ωρα της γυμναστικης για το ποια ομαδα θα με παρει. Και με παρακαλουσαν να ανοιγω συζητηση με τον θρησκευτικο για να χασουμε μαθημα. Βλεπετε διαβαζα απο μικρη τη σολωμωνικη και αλλα τετοια...
 
Kambia είπε:
Βλεπετε διαβαζα απο μικρη τη σολωμωνικη και αλλα τετοια...
Πω πω τι μου θύμισες τώρα! Είχε πέσει στα χέρια μου αυτό το βιβλίο κάποτε και τι γέλιο είχα ρίξει δεν περιγράφεται!
 
telonio είπε:
Πω πω τι μου θύμισες τώρα! Είχε πέσει στα χέρια μου αυτό το βιβλίο κάποτε και τι γέλιο είχα ρίξει δεν περιγράφεται!
Τι είναι αυτά που λές ρε.

Πάρτο πίσω το NOMAD :biglaugh:
 
Μην μου πεις πως είχες και εσύ την έκδοση v782.44 της σολομωνικής; (καρα off topic χαλαρά)!

ps Το ότι ο maxouli από χτές έγινε ένας ευτυχής κάτοχος ενός NOMAD το ξέρατε; :D (καρα off topic δις) !
 
Kambia είπε:
Δεν ειχα σταθερη παρεα και ημουν πολυ κλειστη στον εαυτο μου. Βασικο μου προβλημα ηταν οτι δεν ειχα τιποτα κοινο για συζητηση με τα παιδια της ταξης μου. Ποτε δεν πηγαινα σε παρτυ (ασε που συνηθως δεν με καλουσαν).
Γινοταν πολεμος για το ατομο μου στην ωρα της γυμναστικης για το ποια ομαδα θα με παρει.
Αχ τι μου θυμισες.. κι εγω... στο σχολειο Weird-o ημουν εγω ο ιδιος :(

Παντως στο πολυ κραξιμο ειχαμε τους 'κουνιστους' τους οποιους τους δουλευαμε βεβαια, αλλα τους κανανε κανονικα παρεα

(μιλαω στο 3ο προσωπο γιατι εγω δεν ειχα την επιλογη να κανω παρεα με καποιον η οχι :p )
 
Mariadelmar είπε:
Ο σπασίκλας της τάξης;;;
Αναρωτιέμαι, γιατί ήταν σπασίκλας; Επειδή διάβαζε πολύ; Επειδή δεν ντυνόταν όπως οι υπόλοιποι; Τι ήταν αυτό το οποίο τον έκανε σπασίκλα;

Και επειδή εσύ προφανώς έκανες τελικά κάποια παρέα μαζί του αμέσως φυσικά σε έκαναν πέρα και όλοι οι υπόλοιποι.

Το θέμα είναι γιατί;;; Ποιος είναι ο κανόνας που καθορίζει τους καλούς από τους κακούς, τους έξυπνους από τους χαζούς;

Και πίστεψε με δεν το λέω αυτό για σένα αλλά επειδή τα έχω ζήσει στο πετσί μου σε πάρα πολύ άσχημο βαθμό και θα το πω ανοιχτά και δεν ντρέπομαι.

Ήμουν πολύ ιδιόρρυθμο και μοναχικό παιδί. Στις συμμαθήτριες μου (στο δημοτικό κυρίως αναφέρομαι) δεν άρεσα και ακόμα και μέχρι και σήμερα ψάχνω να βρω τον λόγο. Απ' όσο ξέρω χαζή δεν είμαι, εμφανισιακά δεν υστερούσα (άλλο λάθος που γίνεται να μπαίνουν στη γωνία παιδιά με άσχημη εξωτερική εμφάνιση - παχύσαρκα κτλ λες και δεν έχουν εσωτερικό κόσμο :mad: ) ούτε κάποιο άλλο ελάττωμα διανοητικής καθυστέρησης είχα ούτε ήμουν το φυτό της τάξης.

Απλά ήταν δύο τρεις που κινούσαν τα νήματα. Αυτές διάλεγαν, αυτές έκαναν παιχνίδι και όποιες δεν τους άρεσαν τις έβγαζαν στην απ' έξω.

Τι να καθίσω να πω; Το τι τράβηξα σε εκείνο το βασανηστήριο που ήθελε να λέγεται σχολείο; Το τι εξυπναδίστικες χαζομάρες έστηναν τα αγόρια για να με τρομάξουν συνεργαζόμενα φυσικά με τα αγγελικά κοριτσάκια;

Δεν έχει σημασία ούτε και νόημα. Ευτυχώς τα χρόνια πέρασα, πήγαμε γυμνάσιο και τα πράγματα άλλαξαν πάρα πολύ. Φυσικά ποτέ δεν μπήκα στο κλαμπ των σούπερ σταρ κοριτσιών. Αλλά δεν πειράζει.

Είμαι ευχαριστημένη με τον εαυτό μου για αυτό που είμαι σήμερα.

Πραγματικά όμως είναι δύσκολο να βγάζεις εσύ τη ρετσινιά που σου κόλλησαν οι άλλοι από μόνοι τους χωρίς να υπάρχει κανένας απολύτως λόγος.

Και ξέρετε κάτι; Ε κανέναν από αυτούς ούτε να τους συναντήσω θέλω ούτε να τους ξαναδώ.

Μετά από πολλά χρόνια εργαζόμουν σε ένα πολύ γνωστό πολυκατάστημα (και σήμερα στην ίδια εταιρεία εργάζομαι αλλά όχι πια στο κατάστημα).

Ένας από τους τότε συμμαθητές μου είχε έρθει να ψωνίσει. Εγώ η ίδια του έφτιαξα τα χαρτιά κτλ. Σε κάποια φάση μου λέει λοιπόν, νομίζω πως ήμασταν συμμαθητές στο δημοτικό, δεν ήμασταν;

Ναι του λέω, το θυμάμαι πολύ καλά...

Και συνέχισα φυσικά να κάνω τη δουλειά μου.

Πείτε το κακία, πείτε το όπως θέλετε.

Συγνώμη παρασύρθηκα...
Γι' αυτό το "σπασίκλας" το έβαλα σε εισαγωγικά!! Μερικοί "μάγκες" μοίραζαν ταμπέλες και οι άλλοι ακολουθούσαν!!!
 
Μεχρι στιγμης ολοι Weird-o ημασταν??? :confused:

Κανενας δημοφιλης δεν υπαρχει??? :wavey:
 
Kambia είπε:
Μεχρι στιγμης ολοι Weird-o ημασταν??? :confused: Κανενας δημοφιλης δεν υπαρχει??? :wavey:
Ναι εγώ!Σας θυμίζουν κάτι οι φωτογραφίες μου από το σχολείο;

E.jpg
zack.jpg


:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Kambia είπε:
Μεχρι στιγμης ολοι Weird-o ημασταν??? :confused: Κανενας δημοφιλης δεν υπαρχει??? :wavey:
Ήμουν πρόεδρος της τάξης, στη Γ' Γυμνασίου και στην Α' Λυκείου.

Μετράει ; :animrolleyes:
 
Kambia είπε:
Μεχρι στιγμης ολοι Weird-o ημασταν??? :confused: Κανενας δημοφιλης δεν υπαρχει??? :wavey:
να πω την αλήθεια, εγώ είχα αναρχική εμφάνιση, μακρύ μαλλί κτλ. αλλά ήμουν δημοφιλής.. στο Λύκειο ήμουν πρόεδρος στο δεκαπενταμελές κτλ. και με τα κοριτσάκια είχα κάποια επιτυχία.. (ελπίζω να μην αρχίσετε να με αποφεύγετε.. :nervous:)
 
Αλλος αναρχικός. Τελικά η αναρχία ήταν ανέκαθεν στην εξουσία...... :D

exetlaios είπε:
Ήμουν πρόεδρος της τάξης, στη Γ' Γυμνασίου και στην Α' Λυκείου.
Σε φαντάζομαι να απειλείς τους συμμαθητές σου με φωτογραφίες που δείχνουν ζόμπι και σπλατεριές του Ρομέρο, εάν δε σε ψηφίσουν :biglaugh:
 
3734949_std.jpg



VOTE EXETLAIOS



FOR PRESIDENT


(OR ELSE...)
 
miko63 είπε:
όντως σε ποιό σχολείο πηγαινες;;;:eek:
μια χαρά σχολείο ήταν βρε... απλά η (νοσηρή) φαντασία μας οργίαζε και τα περισσότερα ήταν καθαρά αποκυήματα του διεστραμμένου μυαλού μας...
090.gif


Πάντως και εγώ, αν και απουσιολόγος, ήμουν δημοφιλής ανάμεσα στους συμμαθητές μου. Πάντοτε συμμετείχα στα "κοινωνικά δρώμενα" της τάξης/σχολείου (κοπάνες, καταλήψεις, καζούρα, φάρσες, κουτσομπολιά, μίση και πάθη) ενώ παράλληλα κάλυπτα όσο μπορούσα τις απουσίες όσων μου το ζητούσαν. ;)
 
@ TallMan & Rygar :

Χα χα ! Κάπως έτσι !

Όποιος δε με ψήφιζε,

θα τον ανάγκαζα να δει όλη τη συλλογή μου,

από απαράδεκτες ταινίες !
 
!

βασικά και γω ψιλοδημοφιλής ήμουν..Στο πενταμελές και στο δεκαπενταμελές πάντα προτιμούσα τον ρόλο του Γραμματέα και του Ταμία γιατί πάντα ήμουν διακριτικός και low profile...και με τα κοριτσάκια καλά τα πήγαινα :cool: No complaints there!!
 
thamonas είπε:
βασικά και γω ψιλοδημοφιλής ήμουν..Στο πενταμελές και στο δεκαπενταμελές πάντα προτιμούσα τον ρόλο του Γραμματέα και του Ταμία γιατί πάντα ήμουν διακριτικός και low profile...και με τα κοριτσάκια καλά τα πήγαινα :cool: No complaints there!!


μια απ τα ίδια (αλλά εγώ τα πήγαινα καλά με τ αγοράκια -στην 3η λυκείου δε, έκλεψα την καρδιά μίας γκέι-σας)

:cool:
 
Εγώ δεν ήμουν ούτε nerd ούτε ιδιαίτερα δημοφιλής, περισσότερο από επιλογή μου θα έλεγα.

Όλα αυτά τα "μέλος 15 μελούς", γραμματέας, ταμίας, απουσιολόγος, σημαιοφόρος κλπ. με άφηναν παγερά αδιάφορο ενώ μπορούσα κάλιστα να έχω τέτοιους ρόλους.

Ήμουν όμως πολύ σνομπαρία και το κράξ.... εεε η κοινωνική κριτική στα άλλα παιδιά έπεφτε σύννεφο :D
 
Πίσω
Μπλουζα