Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα - Next Generation!

DianaTheSuperstar91 είπε:
Αν και δεν βίωσα τα αθάνατα 80s και παρόλο που έχω δει στο Alter την ταινία ίσα με 50 φορές, χάρηκα για το νέο, αλλά δεν θα πάρω μέρος στην audition έχω εγώ κοτζάμ Πανελλήνιες, χα, θα την δω στο σινεμά την ταινία.... . Θα ξαναζήσουμε retroκαταστάσεις.
Να σε ρωτησω κατι...;;

Αν γραφεις πανελληνιες και μπαινεις εδω... σε ποιο φορουμ θα μπαινεις σε 20 χρονια???

Εμεις μπαινουμε εδω για να θυμομαστε τα χρονια που διναμε πανελληνιες :D :D:D:D:D

Εννοειται πως κανω πλακα. Ειναι ωραιο να μοιραζομαστε πολλοι, ομορφες αναμνησεις.

(Εγω οταν ημουν στο γυμνασιο ειχα κολλημα με τα '60s, μια ζωη ρετρο ημουν...)
 
DoctorGalifrean είπε:
Να σε ρωτησω κατι...;; Αν γραφεις πανελληνιες και μπαινεις εδω... σε ποιο φορουμ θα μπαινεις σε 20 χρονια???

Εμεις μπαινουμε εδω για να θυμομαστε τα χρονια που διναμε πανελληνιες :D :D:D:D:D

Εννοειται πως κανω πλακα. Ειναι ωραιο να μοιραζομαστε πολλοι, ομορφες αναμνησεις.

(Εγω οταν ημουν στο γυμνασιο ειχα κολλημα με τα '60s, μια ζωη ρετρο ημουν...)
retromaniax φυσικά, δέχομαι την πλάκα καλέ...
 
σαν καλτ-ολογος σας λεγω οτι θα ειναι απογοητευτικη..

Μονο ο θεος Μπογρης μπορει να φερει εις περας τετοια εγχειρηματα..

σε 20 χρονια θα φανει η αξια της... :D
 
Κοιτα. ο Ευστρατιαδης εχει το πεπονι, εχει και το μαχαιρι. Εχει την ευκαιρια να κανει τη πρωτη Ελληνικη κωμωδια των τελευταιων 20+ ετων που θα αξιζει να δει καποιος στο σινεμα.

Κουβαλα στο μανικι το γεγονος οτι ολοι ξερουν τα καθεκαστα των πρωτων ταινιων, ηδη οι ταινιες αυτες ειναι hyped και υπαρχει και στροφη μιας μεριδας κοσμου στους "retro-heroes" του 80.

Αν τα σκασουν σωστα στους "παλιους μαθητες", αν καταφερουν να εχουν τον ενθουσιασμο του οριτζιναλε, αν δουλεψουν το σεναριο με μυαλο στα 80s, αν επιτρεψουν αυτοσχεδιασμο και επιτελους προσπαθησουν να κανουν κατι διαφορετικο απο τις σαχλαμαρες της τελευταια 20αετιας...τοτε κατι μπορει να γινει.

Αραγε το RetroManiaX-Interview-Team εχει ακομα κανα "κονε" με τον Στηβ Ντουζο μηπως και μαθαιναμε πραγματα απο πρωτο χερι?

Edit: Ακομα δεν γεννηθηκε Γιαννη τον βαφτισαμε που λεγανε και οι γιαγιαδες αλλα αυτη η ταινια δεν θα ηταν εξαιρετικη ευκαιρια να ξαναβλεπαμε επιτελους τον Ακη Φλωρεντη στον κινηματογραφο???
 
Και εγώ έχω την εντύπωση, οτι δεν θα λειτουργήσει η ταινία. Κάθε πράγμα στον καιρό του. Δύσκολο, να υπάρχει το ανέμελο και χαβαλεδιάρικο στυλάκι των 80ς. Αυτό πιο πολύ για αρπαχτή μου κάνει. Τέλος πάντων, θα δούμε το αποτέλεσμα. Πάντως, θυμάμαι που παλιότερα όταν ξανασκέφτονταν να γυρίσουν το ρόδα τσάντα, είχαν προτείνει ρόλο μαθητή και στον Σεφερλή! :eek:
 
DoctorGalifrean είπε:
Ναι ρε παιδια, καλη ιδεα, αλλα κομπαρσους-παιδια θα θελει ο ανθρωπος, για να κανουν τους μαθητες...Τι να μας κανει εμας τους ρετρομαθητες;;

Εδώ κοτζαμ Θέμης Μάνεσης με την μουστακάρα του, πρωταγωνίστησε στις "Φυλακές Ανηλίκων".

Μια χαρά θα είμασταν για μαθητές (στη γαλαρία πάντα να μην πολυφαινόμαστε)
 
don dokken είπε:
Μονο ο θεος Μπογρης μπορει να φερει εις περας τετοια εγχειρηματα..
Έλα βρε don,ποιος Μπόγρης τώρα,ακόμη και ο Νούσιας,που ο άνθρωπος ΔΕΝ έχει σπουδάσει το αντικείμενο (δε ξέρω αν ο Μπόγρης το έχει σπουδάσει βέβαια,χώρια που αυτό δε λέει πάντα κάτι φυσικά..) έχει κάνει πολύ,μα πολύ,καλύτερες ταινίες από τον Μπόγρη... ;)

Όσο για το νέο,θεωρώ ΣΙΓΟΥΡΗ τη συμμετοχή του Στηβ Ντούζου!

(όσο ΑΠΙΘΑΝΗ θεωρώ και την οποιαδήποτε περίπτωση συμμετοχής του Τάσου Προύσαλη...)
 
Εμένα πάλι, γιατί μου φαίνεται σαν "ξαναζεσταμένο φαγητό" ;

Ποτέ δεν είναι σαν "την πρώτη φορά".

Σε κάθε περίπτωση, έτσι και παιχτεί σε κινηματογράφους,

προτείνω μαζική θέαση από όλους τους συνφορουμίτες !
 
manos426f είπε:
Έλα βρε don,ποιος Μπόγρης τώρα,ακόμη και ο Νούσιας,που ο άνθρωπος ΔΕΝ έχει σπουδάσει το αντικείμενο (δε ξέρω αν ο Μπόγρης το έχει σπουδάσει βέβαια,χώρια που αυτό δε λέει πάντα κάτι φυσικά..) έχει κάνει πολύ,μα πολύ,καλύτερες ταινίες από τον Μπόγρη... ;)
Όσο για το νέο,θεωρώ ΣΙΓΟΥΡΗ τη συμμετοχή του Στηβ Ντούζου!

(όσο ΑΠΙΘΑΝΗ θεωρώ και την οποιαδήποτε περίπτωση συμμετοχής του Τάσου Προύσαλη...)
Το καλτ δε το σπουδαζεις!η το χεις η δεν το χεις.. :D :D και ο Αιζενσταιν εκανε καλυτερες ταινιες απ το Μπογρη..

So what?

τι καταλαβε; :D :D
 
λυπαμαι αλλα πιστευω οτι δεν θα εχει σχεση με τα τοτε απλα και μονο γιατι η 80λα εχει φυγει...μαλλον αρπαχτη μακαρι να βγω ψευτης
 
εδω ,σ αυτη τη φραση του συντροφου περικλειεται το νοημα της ενστασεως μου..

τα 80ς δεν αποδιδωνται απο...80y.o.(τα γυρωφερνει ο ευστρατιαδης)

ΜΑΚΑΡΙ να βγουμε ψευτες οι εχοντες επιφυλαξεις..
 
Μακάρι να πάνε όλα καλά και να ξαναδούμε τον θεό Γαρδέλη να θυμηθούμε τα νιάτα μας
 
Παντως ο Γαρδελης τους εχει λιωσει ολους στο καινουργιο reality του ANT1... :)

Nα πω επισης, χωρις να πω λεξη παραπανω, οτι ο Exetlaios ηδη κινειται παρασκηνιακα για να προσπαθησει να βαλει ενα λιθαρακι στην 80ς-ο-ποιηση του νεου Ροδα Tσαντα και Κοπανα...
 
Σύγουρα θα απέχει απο την πραγματικότητα των 80s η ταινία (δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα) ,αυτο ειναι στα μείον. Χωρίς να συμένει απαρέτητα οτι η ταινία θα αποτύχει.

Κατα τη γνώμη μου νομίζω οτι θα πεξει συμαντικό ρόλο η επιλογη των ηθοποιών(εκτος απο τους αστέρες των 1980s ,ποιοι άλλοι θα συμπεριλαμβάνονται στο κάστ).

1980s -οποιηση δυστιχος δεν θα υπάρξει.Αυτο είναι πρακτικά αδυνατο ,με την ενοια οτι δεν μπορεις να φέρεις ξαφνικα στην Αθήνα τα αυτοκινητα ,τις μηχανές ,τα κτιρια ,το χρήμα(δραχμή) , , ,κτλ,κτλ..εκεινης της εποχής.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι το να ντιθείς (περίπου) με τη μόδα εκεινης της εποχης.

(παρένθεση) είδα τη διαφήμηση του γερμανου : ''gps 1981 -με το χθες δεν σε συνδεει τιποτα'' που ειναι ένας τιπος πανω σε μιχανη και ρωτάει τον περιπτερα για να βρει ένα δρόμο. Εβαλα τα γέλια!

Πως αντιλαμβάνεσε δηλαδη την 1980s -οποιηση ?
 
Ομιλω για το cast
 
Είναι σίγουρο οτι θα διαδραματίζεται στα 80s;
 
Όσο είναι σίγουρο ότι θα γίνει.
 
Πίσω
Μπλουζα