Σαμάνθα Αλεπού

Τινα Σπατουλα.....θα μπορουσε να επαιζε σε σοφτ πορνο των 80'ς
Ναι με το κομμάτι που έβαλε ο Elephadas στους τίτλους τέλους. Πάντως εμένα μ αρεσει και το παρατσούκλι που έχει ο Barry White: ο Σουλτάνος της κρεβατοκάμαρας. Δεν ξερω αλήθεια πότε του κόλλησε και από ποιόν αυτός ο χαρακτηρισμός.
 
Δέκα κυβικά εκατοστά
Μαρμελάδα Μαργαριταριών
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βρε bajar!
Βρε bajar! Ξεσηκωθήκαν όλοι βραδυάτικα από τα γέλια μου. Ιωάννα Πίδακα;
Τα jets νερού ειναι πλέον jets και στα ελληνικά, αφού τζετ υπάρχουν στα λάστιχα ποτίσματος, στα τηλέφωνα των ντους, στη βρύση της κουζίνας, στις υδροστήλες κ.λ.π. Ξέχασα (φρίκη) ότι jet σημαίνει ...πίδακας. Ρε τι πάθαμε.
Ιωάννα Πίδακα.
Καλά λέει ο Rygar. Γράψε το όνομά της στη λίστα με την Τίνα Σπάτουλα και τον Νικ τον Σπηλιά. Γκεστ σταρ ο Δημητράκης ο Σελίδας.
 
Καλά λέει ο Rygar. Γράψε το όνομά της στη λίστα με την Τίνα Σπάτουλα και τον Νικ τον Σπηλιά. Γκεστ σταρ ο Δημητράκης ο Σελίδας.
Τώρα που το ξαναβλέπω, αν θέλουμε να είμαστε σωστοί πρέπει να λέγεται Γιάννα Πίδακα (και προσοχή στα ορθογραφικά). Το Ιωάννα είναι για το Θέατρο Τέχνης κι όχι για να κάνει καριέρα εκεί που θέλουμε να κάνει. Γιάννα λοιπόν και θα βρει αυτή το δρόμο της...
 
Χριστόφορος(ή Χρήστος) Σταυρός
Βιαστική Τζένιφερ
Εννιά ίντσες καρφιά (ισως το'χουμε ξαναβαλει)
ΡΕΟ Ταχυβαγόνι
Ανίτα Αρτοποιού (ή Φούρναρη, αν θέλουμε να την εντάξουμε στην ίδια ομάδα με τη Σπάτουλα και την Πίδακα....και τον Σελίδα.....)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Διαφωνώ με την Bajar. Νομίζω μια μικρή αλλαγή στην ορθογραφία του επιθέτου της Γιάννας Πίδακα θα προωθούσε την καριέρα της. Η επιλογή ένός σωστού καλλιτεχνικού ψευδωνύμου πάντα βοηθάει. Κάτι ήξερε η Ευγενία Καρπούζη.

Σε ανύποτο χρόνο η πραγματική κυρία Πίδακα είχε δώσει συναυλία στην αρένα του Παν/μίου στο οποίο έκανα μεταπτυχιακά. Πρώτη φορά που άκουσα το όνομά της, άλλωστε δεν θα ήταν ακόμη γνωστή για να έρθει σε τόσο μικρό μέρος. Δεν πήγα να την ακούσω, αλλά μού έμεινε στη μνήμη.

Οι REO Speedwagon και η Anita Baker δεν μας καταδέχτηκαν όμως.
 
Kraftwerk. Κελτικός Πάγος.
Ακτίνα Γάμμα.
Ημέρα των Αγίων Παντών.
Ξένος.
Δαίμονας.
(για να σας βοηθήσω όλα είναι βαρύ μέταλλο)
Μαύρος.
Η περιέργεια σκότωσε τη γάτα.
Χωρισμένοι καθρέφτες.
(αυτά είναι ποπ).
Ιωάννα Δέσμη. (αυτό είναι δύσκολο).
Σιωπηλός Κύκλος.
Χωρίς Επιθυμία. (Γαλλίς).
Μιλώντας Μοντέρνα.(ποπ).
Μπλε Σύστημα. (Γερμανός).
Μιχάλης Γέρικο Χωράφι.
Άντρες χωρίς καπέλα. (εύκολο).
Φονιάς. (μέταλλο).
Νέα Τάξη.
Μάρκος Αμύγδαλος.
Οι Στραγγαλιστές.
Χιόνι.
Τα Πιστόλια του Σεξ.
Τρέχοντας Άγριοι. (μέταλλο).
Πρόσωπο. (δύσκολο, γαλλική λέξη)
Celtic Frost
Gamma Ray
Helloween
Foreigner
Demon
Black
Curiosity killed the cat
Split mirrors
Joan Jett (Μάλλον λάθος δέσμη=τζετ;)
Silent Circle
Desireless
Modern Talking
Blue system (group toy Dieter Bohlen)
Mike Oldfield
Men without hats
Slayer
New order
Marc Almond
Stranglers
Snow (Informer)
Sex Pistols
Running Wild
Visage (Fade to grey)
 
Joan Jett (Μάλλον λάθος δέσμη=τζετ;)
Ήταν όντως δύσκολο να το βρούμε ως Ιωάννα Δέσμη γι' αυτό και την ξαναμετέφρασα (αλλάζοντάς της τα φώτα ωστόσο και στέλνοντάς την για ροζ καριέρα...).
Διαφωνώ με την Bajar. Νομίζω μια μικρή αλλαγή στην ορθογραφία του επιθέτου της Γιάννας Πίδακα θα προωθούσε την καριέρα της. Η επιλογή ένός σωστού καλλιτεχνικού ψευδωνύμου πάντα βοηθάει. Κάτι ήξερε η Ευγενία Καρπούζη.
Συνήθως αυτά τα ονόματα κυκλοφορούν κυρίως προφορικά, οπότε ο καθένας κάνει ότι συνειρμούς θέλει...

Χριστόφορος(ή Χρήστος) Σταυρός
Βιαστική Τζένιφερ
Εννιά ίντσες καρφιά (ισως το'χουμε ξαναβαλει)
Chris Cross
Jennifer Rush (φωνάρα!)
nine inch nails (NIИ, πω πω τι θυμήθηκες!)
 
Νομίζω μια μικρή αλλαγή στην ορθογραφία του επιθέτου της Γιάννας Πίδακα θα προωθούσε την καριέρα της.

Πηδακα εννοεις. Βρε μη ντρεπεστε, το σαιτ δεν ανηκει στις αδερφες του ελεους.
 
Αλίκη Βαρελά
Οι Σκουπιδιαραίοι
 
The Garbage είναι οι σκουπιδιαραίοι;

Αλίκη Βαρελά δεν μου 'ρχεται (καμία σχέση, υποθέτω, με την Αγγελική Βαρελλά που είχε γράψει τα αναγνωστικά μας :D)
 
The Garbage είναι οι σκουπιδιαραίοι;

Αλίκη Βαρελά δεν μου 'ρχεται (καμία σχέση, υποθέτω, με την Αγγελική Βαρελλά που είχε γράψει τα αναγνωστικά μας :D)
Όχι, ειναι παλιότερο γκρουπ..:)
Και για να βοηθήσω ,μπορεί να είναι και Αλίκη Βαρελάς..
 
Πίσω
Μπλουζα