Σατυρικό κουίζ

Οπότε μπορέσεις στείλε τις ενέσεις... Όχι ότι τις χρειάζομαι αλλά διάβολε, θα τις χρειαστώ... 
 
Οπότε μπορέσεις στείλε τις ενέσεις... Όχι ότι τις χρειάζομαι αλλά διάβολε, θα τις χρειαστώ... 
Εμενα μου ερχονται σε αμεση αποστολη απο το υπερπεραν. Εκανε το κουμαντο της η μακαριτισσα και πηρε μαζι της και στον αλλο κοσμο για να δειχνει φρεσκια και ομορφη παντου. Ηταν το.....ιρτζι της.
 
Δε χρειάζεται αιτιολόγηση, άλλωστε το κουιζ είναι για να γνωρίσετε καλύτερα τον εσωτερικό σας κόσμο. Εμπεριστατωμένα κι επιστημονικά πάντα. 
 
Σατυρικό απαντήσεις: 1-β, 2-γ, 3-β, 4-γ, 5-β, 6-α, 7-γ, 8-γ, 9-γ, 10-β

Οριακά κέρδισαν τα γ...  για πείτε οι γνωστικοί... πάω καλά ή πάω περίπατο? 

Με τη babina πάντως είχα κοινές απαντήσεις στα 4 από τα 10. Καλά είναι για αρχή, θα προσπαθήσω να συντονιστώ καλύτερα στη συνέχεια  :flower:
 
Ελπιζω στα επομενα να πιασεις και 10 στα 10 για να σε εκτιμησω ακομη περισσοτερο.
 
Εγώ ζω στην USA και με προστατεύει η 5 τροποποίηση του Αμερικανικού Συντάγματος (" No person ... shall be compelled in any criminal case to be a witness against himself...") την οποία επικαλούμαι.
 
" No person ... shall be compelled in any criminal case to be a witness against himself...") την οποία επικαλούμαι.
Με τα ολίγα αγγλικά που ξέρω, του ελέφαντα του βγήκε το β.
 
 



Σε πιάνουν οι ευαισθησίες σου;
 
1. Στον Εφιάλτη ο Νικολινάκος:
 
α. Τα έφτιαξε με την κουκλάρα την πρώην σύζυγό του Μυλωνά
β. Συνέχισε κανονικά τη ζωή του
γ. Κλείστηκε στον εαυτό του μετά τον εγκλεισμό της Χαριλάου
 
2. Ο Βουρνάς στους εραστές του ονείρου:
 
α. Στη μισή ταινία κυκλοφορεί με μαγιό κ στην άλλη μισή με το σωβρακο
β. Είναι συμφεροντολογος
γ. Είναι κρυφά ερωτευμένος με την Τιτίκα Στασινοπούλου
 
3. Γιατί αυτοκτόνησε η Λιβυκού στο Ντελικανη; 
 
α. Για να τα βρει έτοιμα ο Γιαννακας να μην κουράζεται
β. Από αξιοπρέπεια
γ. Δεν αντέχουν όλοι τα δυνατά αισθήματα. 
 
4. Πιο συμπαθής Μακρής:
 
α. Στη μαμή
β. Στη θεία απ το Σικάγο
γ. Στο αμαξάκι
 
5. Πολιτεύτηκε ξανά μετά την ήττα ο Γκορτσος; 
 
α. Ναι, δεν κόβεται το χούι
β. Πέθανε, ήταν γέρος
γ. Όχι, κατάλαβε πως το μέλλον ανήκει στη νέα γενιά. 
 
6. Η Λίζα ή η Άλλη;
 
α. Καμία
β. Η Άλλη
γ. Η Λίζα
 
7. Ποιόν συμπονας απ τον Ηλία του 16ου; 
 
α. Την Κυβέλη Θεοχάρη. Τόση γκινια... 
β. Την Αλίκη Γεωργούλη, τόση ταλαιπωρία..
γ. Τον Σταυρό Ξενιδη. Τι να απέγινε η έρμη η Φωτω;;;
 
8. Έμεινε πιστός ο Σαμιωτακης στη Βασιλείου; 
 
α. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ
β. Τα πρώτα δύο χρόνια
γ. Εννοείται, αφού την αγαπούσε. 
 
9. Τον συμπάθησε ποτέ τον γαμπρό του ο Φωτόπουλος στο Έλα στο θείο; 
 
α. Γιατί ποιος τον συμπάθησε; 
β. Ίσως με τον καιρό
γ. Αδέρφια αχώριστα
 
10. Σας φαίνεται λογικό ο Ντούζος να παντρεύτηκε τη Λινάρδου μετά από μια σύντομη γνωριμία κι ένα καράβι ψέματα στο Όταν λείπει η γάτα; 
 
α. Γυναίκα του σκηνοθέτη ήταν, εννοείται πως παντρεύτηκε
β. Όχι, αλλά συμβαίνουν κι αυτά
γ. Δεν υπάρχει λογική στον έρωτα
 
Περισσότερα α. 
 
Είναι πιθανό να έχεις κάποιες ευαισθησίες πχ στον ήλιο ή στη λακτόζη. Αυτά βέβαια δε σε κάνουν ευαίσθητο. Αν δε μπορείς καθόλου να αλλάξεις, δοκίμασε να προσποιηθεις, τουλάχιστον να μη σε λένε αναίσθητο γαϊδούρι. 
 
Περισσότερα β 
 
 Κοίταξε να δεις...  Έχεις κάποιες ευαισθησίες αλλά μάλλον επιλεκτικές. Εντάξει, θα συμπονεσεις αλλά δε θα σκάσεις κιόλας. .. Έχεις και δουλειές στο κάτω κάτω.. 
 
Περισσότερα γ.
 
Μικρέ μου καλοκαρδουλη δεν δυναμαι να σχολιάσω κάτι για την περίπτωση σου. Φοβάμαι μην το πάρεις κατάκαρδα και δε μπορώ να σε πάρω στο λαιμό μου και να ζω με αυτό το βάρος... 




 


 
 
1 α. Τα εφτιαξε με την κουκλαρα την πρωη συζυγο του Μυλωνα. Και ποιος δε θα τα' φτιαχνε;

2 γ. Ειναι κρυφα ερωτευμενος με την Τιτικα Στασινοπουλου. Γι' αυτο ολο της κολλαει και την τσιγκλαει, για να εχει την ευκαιρια να κανει κουβεντα μαζι της. Καλα!

3 γ. Δεν αντεχουν ολοι τα δυνατα αισθηματα και μια αυτοκτονια σωζει την κατασταση.

4 α. Στην Κυρα μαμμη, ιδιως εκει που την αποκαλει πυραμιδα του Χεοπος.

5 α. Ναι, δεν κοβεται το χουι και μαλιστα κερδισε με τεραστια διαφορα απο τον Μαντα που αποδειχτηκε αχρηστος.

6 β. Η αλλη. Δεν ξερω καμια Λιζα.

7 α. Την Κυβελη Θεοχαρη. Τοση γκινια στα χαρτια, γυρισε και η Κρεβατα απο την Αιδηψο εκει που δεν την περιμενε, εγινε ρεζιλι στο τμημα και το χειροτερο ολων, εχασε και την υπηρετρια και θα' πρεπε να κανει κανει ολη τη λατρα μονη της. Την καημενη!

8 α. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Πρωτα βγαινει η ψυχη και υστερα το χουι.

9 α. Γιατι, ποιος τον συμπαθησε; Εγω παντως οχι.

10 α. Γυναικα του σκηνοθετη ηταν, εννοειται πως την παντρευτηκε. Το λεει και ο ιδιος ο Ντουζος αλλωστε, στην τελευταια ατακα του εργου: Μονο στον κινηματογραφο γινονται αυτα.

Περισσοτερα α. Εχω πραγματι ευαισθησια στις ακτινες UVA, UVB, UVC, UVO, UVR, UVS, UVU (μα ολα τα βρισκετε σ' αυτο κουιζ;) και γι' αυτο, υστερα απο συσταση του γιατρου μου, αποφευγω να βλεπω το Κοριτσια στον ηλιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1. Στον Εφιάλτη ο Νικολινάκος: 
β. Συνέχισε κανονικά τη ζωή του. Δεν ξέρω περί τίνος πρόκειται, αλλά αυτή η απάντηση μου αρέσει περισσότερο.
 
2. Ο Βουρνάς στους Εραστές του Ονείρου: 
γ. Είναι κρυφά ερωτευμένος με την Τιτίκα Στασινοπούλου. Φαίνεται ξεκάθαρα, εξάλλου γι' αυτό τριγυρνάει συνέχεια με το μαγιώ και το σώβρακο. Για να την προκαλεί.... 
 
3. Γιατί αυτοκτόνησε η Λιβυκού στο Ντελικανή; 
α. Για να τα βρει έτοιμα ο Γιαννακάς να μην κουράζεται. Τέτοιο χάπατο ήταν κι αυτή... Πήγε και αγάπησε τον γιο της. Πού πας κυρία μου?
 
4. Πιο συμπαθής Μακρής:
β. Στη θεία απ το Σικάγο. Τέσσερις κόρες είχε για παντρειά ο καϋμένος! Τι να τις κάνει? Να τις βάλει σε έκθεση σκύλων? Και πού να πει τον καϋμό του. Ο Ζερβός την πλήρωσε.
 
5. Πολιτεύτηκε ξανά μετά την ήττα ο Γκόρτσος; 
α. Ναι, δεν κόβεται το χούι. Ως γνωστόν, πρώτα βγαίνει η ψυχή. Το έχουμε ξαναδεί το έργο. 
 
6. Η Λίζα ή η Άλλη;
α. Καμία.    
 
7. Ποιόν συμπονάς απ τον Ηλία του 16ου; 
α. Την Κυβέλη Θεοχάρη. Τόση γκίνια... Δηλαδή, μεγάλη γκαντεμιά. Δεν φτάνει που έχασε και την ζαρτιέρα, την μπαγιαντέρα, την φρουτιέρα, έγινε και ρεντίκολο τοις πάσι. 
 
8. Έμεινε πιστός ο Σαμιωτάκης στη Βασιλείου; 
β. Τα πρώτα δύο χρόνια. Παιδιά, ας σοβαρευτούμε. Κάποια πράγματα σε αυτή την ζωή δεν αλλάζουν. Ας δεχτούμε, ότι έκανε μια παραχώρηση γι' αυτήν, από μεγάλο έρωτα, ο οποίος ως γνωστόν, περνάει.  
 
9. Τον συμπάθησε ποτέ τον γαμπρό του ο Φωτόπουλος στο Έλα στο θείο; 
α. Γιατί ποιος τον συμπάθησε; Α, παπα..... 
 
10. Σας φαίνεται λογικό ο Ντούζος να παντρεύτηκε τη Λινάρδου μετά από μια σύντομη γνωριμία κι ένα καράβι ψέματα στο Όταν λείπει η γάτα; 
γ. Δεν υπάρχει λογική στον έρωτα. Αν πάρουμε το πώς ερωτευόμουν εγώ...  
 
Περισσότερα α. 
Είναι πιθανό να έχεις κάποιες ευαισθησίες πχ στον ήλιο ή στη λακτόζη. Αυτά βέβαια δε σε κάνουν ευαίσθητο. Αν δε μπορείς καθόλου να αλλάξεις, δοκίμασε να προσποιηθείς, τουλάχιστον να μη σε λένε αναίσθητο γαϊδούρι.
 
ΤΙ γίνεται άμα δεν έχεις ευαισθησία ούτε στον ήλιο (εντάξει, φοράω αντηλιακό πια γιατί ο ήλιος είναι επικίνδυνος) ούτε στη λακτόζη? Κοίτα να δεις, κι ο άντρας μου λέει ότι είμαι ευαίσθητη και με κοροϊδεύει. Θα του κολλήσω το κουίζ στο πρόσωπο, να δει αυτός... :)  
 
 
U (μα ολα τα βρισκετε σ' αυτο κουιζ ;)  
Ασφαλώς! Έχουμε κ πιστοποίηση iso!!!

1. Στον Εφιάλτη ο Νικολινάκος: 
β. Συνέχισε κανονικά τη ζωή του. Δεν ξέρω περί τίνος πρόκειται, αλλά αυτή η απάντηση μου αρέσει περισσότερο.
 
ΔΕΣ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ!!!!!!
 
 
1. Στον Εφιάλτη ο Νικολινάκος:
α2. Τα έφτιαξε με τον Μυλωνά που είχε μπερδέψει τον ρόλο του με μιαν άλλη ταινία στην οποία όπως με πληροφόρησαν πρόσφατα τα ρετροκουτσομπολιά ήταν κρυφογκέης. Ο Νικολινάκος δεν ήταν αλλά μετά από όσα τράβηξε από τις γυναίκες (στα οποία οφείλεται ο τίτλος της ταινίας) σου λέει "Κάλλιο με μυλωνά παρά με μυλωνού"
 
2. Ο Βουρνάς στους εραστές του ονείρου:
αγ. Στη μισή ταινία είναι κρυφά ερωτευμένος με τη Στασινοπούλου και στην άλλη μισή της εξομολογείται τον έρωτά του, αυτή ανταποκρίνεται, και αυτός κυκλοφορεί πια χωρίς σώβρακο (διότι αυτή είναι ακαμάτρα και δεν του τα πλένει να έχει να αλλάξει, όπως του έπλενε η μανούλα του που επίσης του μαγείρευε, τον έραβε και γενικώς τον κανάκευε και τον είχε γιε μου σπλάχνο των σπλάχνων μου και τι τους ήθελες τους έρωτες ηλίθιε?)
 
3. Γιατί αυτοκτόνησε η Λιβυκού στο Ντελικανη; 
Δεν έχω δει την ταινία, αλλά από κάτι αδιακρισίες που πήρε το μάτι μου στις απαντήσεις καταλαβαίνω ότι ήταν μαμά του και τσιμπημένη μ' αυτόν. Οπότε
γ2. Δεν άντεχε την ιδέα ότι αν κάνανε παιδιά μαζί θα έπρεπε να ξεμπλέξει τις συγγένειες παρά τη βοήθεια που θα έβρισκε σ' αυτό από τους πολύ δυνατούς λύτες των σκανδάλων και σκαμπροζίκων του ρετρομάνιαξ

4. Πιο συμπαθής Μακρής:
δ. Ο ήρωας της σχετικής οπερέττας του Σακελλαρίδη

 
Ντιαρ Σερ 1@elephadas[/USER],

1. Με τον Μυλωνά δε θα μπορούσε να τα φτιάξει γιατί απέθανε....

2. Η Τιτίκα ήταν νοικοκυροκοριτσο, καθώς ήταν υπηρέτρια στο σπίτι του Βουρνα, και του τα είχε όλα γκραντε, σιγά μην περίμενε από τη μάνα του την τρελογκα....

3. .... η οποία μάνα του ήταν η Λιβυκού, η οποία νωρίτερα είχε ερωτευτεί τον Γιανακκα, και μετά αυτοκτόνησε, και μετά έγινε μάνα του Βουρνα....

......

.....

όπως μερικοί μερικοί που βγαίνουνε σε διάφορα φόρουμ και κουτσομπολεύουνε ποιος είναι ζευγάρι με ποιαν ή (με το μπαρδόν αλλά πολιτισμένοι άνθρωποι είμαστε) με ποιον, που θα ρίξει ο θεός φωτιά να μας κάψει έτσι που έχουμε γίνει Σόδομα και Γόμορρα, πάει χάλασε πια ο κόσμος.
Ντιν, Ντιν, Νταν....

" Γι'αυτό αυτό ποτέ μου δε ρωτώ για ποιον χτυπάει η καμπάνα... Χτυπάει για μενα...."

* Έβαλα ως όφειλα τα αποτελέσματα σου στον υπολογιστή ευαισθησίας " Καίτη Γαρμπή" και μου έβγαλε 764% Νίκος Φώσκολος. 

 
Διάλεξε ατάκα και ανακάλυψε τι τύπος είσαι στον έρωτα!!!! 

 
1. Ατάκα Φωτοπούλου:
 
α. Εγώ θα καααααθομαι
β. Δηλαδή δεν είναι ακριβώς κουταλιά... Είναι τετζερεδακι...
γ. Θα περάσει κι αυτό....
 
2. Ατάκα Κωνσταντάρα:
 
α. Νέες προοπτικές ανοίγονται Μικέ!
β. Δεν είναι αυτός ρε παιδιά! 
γ. Τρυγητής στης νιότης τα μοσχαμπελα.... 
 
3. Ατάκα Αλίκης: 
 
α. Όταν λέτε γυναίκα του εννοείτε την κυρία; Α καλαααααα
β. Είναι καλός ο πρόεδρος; Μαλακός; 
γ. Ναυσικααααα
 
4. Ατάκα Ηλιοπουλου: 
 
α. Ε γάμο  έχουμε, δε μπορούσα να έρθω με τα καθημερινά μου μούτρα
β. Άλλωστε υπάρχει αδερφός, ήρθε εδώ με ένα πιστόλι και με απείλησε...
γ. Η ποίηση είναι ποίηση άμα δεν την καταλαβαίνει κανείς
 
5. Ατάκα Αυλωνίτη: 
 
α. Γιατί να σηκωθώ; Εδώ έπεσα, εδώ θα μείνω.
β. Βρε! Εσείς κάνετε φασαρία και δεν αφήνετε τον κόσμο να κοιμηθεί; 
γ. Ποιος Βενιζέλος; Μαϊμού τον έφαγε. Μην τα ρίχνουμε όλα στο Βενιζέλο τώρα
 
6. Ατάκα Βλαχοπούλου: 
 
α. Εγώ δεν ξέρω από στρώμα;
β. Ωρεεεεεε, συνεεεφιασεεε , αχ συνεεεφιασεεε.. 
γ. Ξεκινάς μουσιτσα, γίνεσαι μούσα και καταλήγεις μουσείο...
 
7. Ατάκα Λάσκαρη: 
 
α. .... Κι αγκαλιά θα βαδίζουμε στους μεγάλους τους δρόμους...
β. Εγώ ψάχνω να βρω το βαθύτερο νόημα της ζωής
γ. Γκαίτε, Σέξπιρ, Ρακίνα... 
 
8. Ατάκα Καραγιάννη: 
 
α. Χήρα! Εκατό φορές χήρα! 
β. Αχ τι τραβαν τα φτωχά κορίτσια για να παντρευτούν κυρία Σολτανα μου! 
γ. Τα εν οίκω μη εν λυκω
 
9. Ατάκα Παπαμιχαήλ: 
 
α. Γιατί να πάω να απολυθώ απ τις 8; Ας απολυθώ στις 11.
β. Όλο σαματα είσαι ρε Πίπη..
γ. Είναι πολύ καιρό ανιψιά σας κύριε διευθυντά; 
 
10. Ατάκα Βουτσά: 
 
α. Έχω και κότερο, παμε μια βόλτα; 
β. Εγώ να σε κοροϊδέψω Κίμων ή εγώ είμαι το κορόιδο;
γ. Να μου ζήσεις Οσία Φανουρια! 
 
Περισσότερα α
Ο καλός ο μύλος. 
 
Στον έρωτα φίλε μου είσαι ο καλός ο μύλος. Δεν σε ελκύει συγκεκριμενος τύπος γιατί βαριέσαι να το ψάξεις πολύ. Έτσι, είσαι ανοιχτός σε κάθε νέα πρόκληση και καλά κάνεις, από εμάς πάρε αυτό το άσμα να το ακούς να ευχαριστιεσαι: 
 
 

 
1. Ατάκα Φωτόπουλου:

γ. Θα περάσει κι αυτό.... Όχι, τίποτ' άλλο, είναι το μότο μου.... Και όπως λέει η μαμά μου "Μην ασχολείστε με τα προβλήματά σας. Σε δέκα χρόνια ή θα έχουν λυθεί ή θα τα έχετε ξεχάσει".

2. Ατάκα Κωνσταντάρα:
γ. Τρυγητής στης νιότης τα μοσχάμπελα.... Δεν έχω ακούσει την ατάκα αυτή ή τουλάχιστον δεν τη θυμάμαι, αλλά μου άρεσαν τα.... μοσχάμπελα...
 
3. Ατάκα Αλίκης: 
β. Είναι καλός ο πρόεδρος; Μαλακός; ..... Μμμμ, μαλακοφέρνει... 
 
4. Ατάκα Ηλιόπουλου: 
γ. Η ποίηση είναι ποίηση άμα δεν την καταλαβαίνει κανείς. Αλοίμονο! Αν ήταν να καταλαβαίνουμε όλοι τα ποιήματα, τότε τι θα έκαναν οι ποιητές? Αναγκαστικά, θα άλλαζαν επάγγελμα... Τώρα βέβαια, για μερικούς δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερα...
 
5. Ατάκα Αυλωνίτη: 
α. Γιατί να σηκωθώ; Εδώ έπεσα, εδώ θα μείνω. Όχι, θα κάτσει να σκάσει. Εξάλλου, μπορεί να περάσει καμιά κουκλάρα και να τον βοηθήσει να σηκωθεί. Πού ξέρεις, η τύχη του καθενός πότε ανοίγει...
 
6. Ατάκα Βλαχοπούλου: 
γ. Ξεκινάς μουσίτσα, γίνεσαι μούσα και καταλήγεις μουσείο... Επίσης, εκεί που είσαι ήμουνα κι εδώ που είμαι θα' ρθεις... Άσχετο...  Έτσι είναι... Τα πράγματα πρέπει να λέγονται με το όνομά τους... 
 
7. Ατάκα Λάσκαρη: 
β. Εγώ ψάχνω να βρω το βαθύτερο νόημα της ζωής... Άμα κάποιος το βρει, σας παρακαλώ, κάντε μου τη χάρη και ενημερώστε με, με γραπτό μήνυμα κατά προτίμηση, να πάω κι εγώ να το βρω, γιατί τόσο καιρό ψάχνω, ψάχνω και δεν μπορώ να το εντοπίσω πουθενά...
 
8. Ατάκα Καραγιάννη: 
γ. Τα εν Οίκω μη εν λύκω! ...  Ο έστι μεθερμηνευόμενον, ότι γίνεται στην οικογένεια μέσα, μην το δίνεις βορά στους λύκους!  Πάρα πολύ σωστή τοποθέτηση....  
 
9. Ατάκα Παπαμιχαήλ: 
α. Γιατί να πάω να απολυθώ απ τις 8; Ας απολυθώ στις 11. Αν έχει κάποιος περάσει καλά το προηγούμενο βράδυ, τον πάρει και ο ύπνος αργά,  γιατί να χαλάσει τη ζαχαρένια του? 
 
10. Ατάκα Βουτσά: 
γ. Να μου ζήσεις Οσία Φανουρία!  Η Φανουρία θεούσα βεβαίως, βεβαίως, αλλά έτσι όλως τυχαίως, τα είχε μ' έναν παντρεμένο... Επιπλέον, θεούσα, ξεθεούσα, συμβουλές περί των ερωτικών ήξερε να δίνει!
 

Περισσότερα γ
Ο σκεπτόμενος. 
Τον έρωτα σου θα τον ζήσεις. Αλλά για να τον ζήσεις πρέπει να βρεθεί πρώτα το πρόσωπο που να ανταποκρίνεται στα υψηλά σου στάνταρ. Δε σε νοιάζει τόσο η εμφάνιση, όσο η ποιότητα, το ψυχικό βάθος, τα έγκατα του νου... Έτσι πολλές φορές πέφτεις θύμα των προσδοκιών σου και μαζεύεις δίπλα σου κάτι κουλτουριάρηδες που αναλύουν Καβάφη και δεν ξέρουν από πού κλείνει το θερμοσίφωνο. Δεν πτοείσαι. 
 
Ναι, δεν με νοιάζει τόσο η εμφάνιση, αν και παίζει τον πρώτο ρόλο.... Εξάλλου,  αυτά τα πράγματα είναι εντελώς υποκειμενικά, αλλά για τα υπόλοιπα θα αρχίσω ν' αμφιβάλλω για ό,τι ήξερα τόσα χρόνια...  :)  
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1 γ. Θα περασει κι αυτο. Κι αν δεν περασει, θα' χουμε περασει εμεις σε αλλη διασταση. Απλα τα πραγματα.

2 α. Νεες προοπτικες ανοιγονται Μικε, αλλα εμεινε με την προοπτικη στο χερι.

3 γ. Ναυσικααααα με το α να εκτεινεται στο απειρο.

4 γ. Η ποιηση ειναι ποιηση αμα δεν την καταλαβαινει κανεις. Καποιοι το πιστεψαν αυτο και στην ποιηση και στη λογοτεχνια και στον κινηματογραφο και ιδου τα αποτελεσματα.

5 α. Γιατι να σηκωθω; Εδω επεσα, εδω θα μεινω. Που να αλλαζει θεση τωρα 130 κιλα ανθρωπος;

6 α. Εγω δεν ξερω απο στρωμα; Μονα, διπλα, ημιδιπλα, τριπλα, με αλοη και memory foam. Αμεεε!

7 α. Κι αγκαλια θα βαδιζουμε στους μεγαλους τους δρομους επειδη η Λασκαρη εκλεψε την ατακα απο τη Φονσου στην Οργη.

8 γ. Τα εν οικω μη εν λυκω γιατι αμα βγαζεις τα απλυτα σου στη φορα, σε τρωει ο λυκος.

9 α. Γιατι να παω να απολυθω απο τις 8; Ας απολυθω στις 11. Ετσι κερδιζω ενα τριωρο εργασιας γιατι ειμαι ωρομησθιος.

10 γ. Να μου ζησεις Οσια Φανουρια και να μου φανερωσεις καμια καλη νυφη για να την παντρευτω στα κρυφα επειδη αλλιως η μαμα μου θα με κανει ντα.

Μισα α - μισα γ. Ειμαι ο καλος ο μυλος (ατακα Γκλετσου) αλλα ειμαι μυλος σκεπτομενος.
 
Απορία άσχετη ως συνήθως;... σε ποια ταινία ο Αυλωνίτης ασχολιόταν με το πώς απόθανε ο βασιλιάς Αλέξανδρος?
 
Απορία άσχετη ως συνήθως;... σε ποια ταινία ο Αυλωνίτης ασχολιόταν με το πώς απόθανε ο βασιλιάς Αλέξανδρος?
Στο αμαξάκι, όταν πάει να πάρει τη γριά κυρία αντί του Ο. Μακρή.

- Απέθανε ο πρίγκιψ; 

- Απέθανε μαντάμ

- Τον έφαγε κι αυτόν ο Βενιζέλος...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα