Σελίδες από τη Γλώσσα της Α' Δημοτικού...

Δεν θα βαλω αλλες φωτογραφιες Κambia.... :)
 
Και πάλι ευχαριστούμε! Αν μπορείς καταχώρησε μερικές σελίδες ακόμα, όπως ανέφερε η kambia, το πολύ 5 δισέλιδα...
 
Ένα ακόμα ευχαριστώ! (ακόμα πιο μεγάλο λόγω της ικανοποίησης της απαίτησης!) :) *θα συμφωνήσω πως τα παλιά βιβλία ήταν πολυυυυ καλύτερα από τα σημερινά τόσο ως πρός το περιεχόμενο,όσο και ως πρός την αισθητική....
 
:thanx2: :flower: :bow: ευχαριστούμε θερμά!!!!
 
θα ήθελα να καταχωρηθούν οι σελίδες με τα περιεχόμενα του δεύτερου τεύχους της Γλώσσας...
 
Σαν να μην πέρασε μια μέρα... Φανταστικές οι φωτογραφίες. Ευχαριστούμε pista pista. Κάπου ήταν και ένα κοριτσάκι Ισμήνη με τον αδερφό της (δε θυμάμαι όνομα) και ήταν στου παππού τους νομίζω. Επίσης θυμάμαι επίσης τον Φακή. "Εμένα με λάνε Φακή. Κορμί κορδωμένο, μουστάκι στριμένο..." αλλά μήπως ήταν στην Β' Δημοτικού?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Σαν να μην πέρασε μια μέρα... Φανταστικές οι φωτογραφίες. Ευχαριστούμε pista pista. Κάπου ήταν και ένα κοριτσάκι Ισμήνη με τον αδερφό της (δε θυμάμαι όνομα) και ήταν σου παππούς τους νομίζω. Επίσης θυμάμαι επίσης τον Φακή. "Εμένα με λάνε Φακή. Κορμί κορδωμένο, μουστάκι στριμένο..." αλλά μήπως ήταν στην Β' Δημοτικού?

Στη Β' Δημοτικού στο βιβλίο της Γλώσσας (α' τεύχος) ήταν το ποιηματάκι Ο ΦΑΚΗΣ...
 

βουτιά στις αναμνήσεις...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιο βιντεακι με το πρωτο βιβλιο που πιασαμε στα χερια μας στο σχολειο... Μακαρι να ανεβουνε και αλλα βιβλια από το δημοτικο..
 
Πίσω
Μπλουζα