Σενάρια φαντασίας

Juanita είπε:
Xmmm..Το πρώτο σενάριο τελειώνει γρήγορα και άδοξα...

Πριν την εμφάνιση της αλεπούς, ο Άντονυ λέει στην Κάντυ για τον Άλμπερτ, η Κάντυ ήδη τον γνωρίζει, παρατάει τον Άντονυ και τα κυνήγια και πάει να ζήσει με τον αγαπημένο της Πρίγκηπα μεγαλώνοντας μαζί τα ζουλάπια τους... :D

Βέβαια... ο Τurri μάλλον έχει άλλη γνώμη :tease:

Η Κάντυ όμως έχει ήδη αγαπήσει τον Άντονυ και του έχει ξεκαθαρίσει ότι εκείνος της αρέσει!



Είσαι σίγουρη ότι θα τον παρατήσει, ειδικά αν δει τον Πρίγκιπα με τα μαλλιά και τα μούσια?????
 
Juanita είπε:
Δεύτερο σενάριο!!!
Η Κάντυ πάει στη Νέα Υόρκη...

Στο σταθμό, ο Τέρρυ της ανακοινώνει πως παραιτήθηκε

από το ρόλο του Ρωμαίου γιατί η Σουζάννα επέμενε να μην καλέσει την Κάντυ. Τελευταία μάλιστα στιγμή απείλησε πως θα της ρίξει στο κεφάλι τους προβολείς της α' θέσης για να μην τους ενοχλήσει ξανά με την παρουσία της... :brick:

Έτσι ο Τέρρυ αναγκάστηκε να πάρει τον ομματιών του, τα ρούχα του και μιά αναμνηστική αφίσα από την παράσταση (πριν τον αντικαταστήσουν) και με τη μικρή του βαλιτσούλα και το παλτό ανά χείρας έχει βγάλει δύο εισιτήρια Νέα Υόρκη - Σικάγο και επιστρέφουν :go: πανυγηρικά στο σπιτάκι.

Εκεί, ο Άλμπερτ αρχίζει να βγάζει καντήλες που έχει χάσει τις αποκλειστικές περιποιήσες της Κάντυ, αρνείται να μαγειρέψει για τρεις και προβάλει βέτο :eviltongue: όταν η Κάντυ του ζητά να δώσει το κρεβάτι του στον Τέρρυ και να κοιμάται προσωρινά στον καναπέ...

Τελικά, βρίσκουν τη χρυσή τομή... Η Κάντυ φέρνει τα λεφτά στο σπίτι, ο Άλμπερτ μαγειρεύει :frypan: και ο Τέρρυ αναλαμβάνει να τους διασκεδάζει τα βράδια. :cheers:

Οι τρεις τους είναι μια τρισευτυχισμένη οικογένεια αλλά οι γείτονες έχουν αρχίσει να λένε διάφορα (ο Τurri έχει ήδη λιποθυμήσει :D ). Ο Άλμπερτ αν και εχει ξαναβρεί τη μνήμη του δε λέει να ξεκουμπιστεί από το σπίτι και στέκεται μπάστακας σε κάθε ρομαντική σκηνή του ζευγαριού...

Η Κάντυ αρχικά νιώθει κολακευμένη :gdance: που δύο παλικάρια :takethat: σφάζονται στην ποδιά της με τον καιρό όμως αρχίζει να τα παίρνει στο κρανίο. :angry:

Ένα βράδυ τους πετάει με τις κλωτσιές από το σπίτι γιατί η κατάσταση με τις ζήλειες των δύο αντρών δεν πάει παραπέρα..:super:.

Τέλος, αποφασίζει να κάνει το γύρο του κόσμου με χρήματα που ζητά από τον Άλμπερτ όταν μαθαίνει πως είναι ο θείος Γουίλλιαμ :rant: (για ψυχική οδύνη), ο Τέρρυ ξαναγυρνά στη Σουζάννα :hurrah: και στο θίασο και ο Άλμπερτ πάει στο Θιβέτ να βρει τον Δαλάι Λάμα... (τι :what: ;;; δεν είχε γεννηθεί ακόμα;;; :D )

Μόνο εσύ θα μπορούσες να τα σκεφτείς αυτά...
 
Juanita είπε:
Δεύτερο σενάριο!!!
Η Κάντυ πάει στη Νέα Υόρκη...

Στο σταθμό, ο Τέρρυ της ανακοινώνει πως παραιτήθηκε

από το ρόλο του Ρωμαίου γιατί η Σουζάννα επέμενε να μην καλέσει την Κάντυ. Τελευταία μάλιστα στιγμή απείλησε πως θα της ρίξει στο κεφάλι τους προβολείς της α' θέσης για να μην τους ενοχλήσει ξανά με την παρουσία της... :brick:

Έτσι ο Τέρρυ αναγκάστηκε να πάρει τον ομματιών του, τα ρούχα του και μιά αναμνηστική αφίσα από την παράσταση (πριν τον αντικαταστήσουν) και με τη μικρή του βαλιτσούλα και το παλτό ανά χείρας έχει βγάλει δύο εισιτήρια Νέα Υόρκη - Σικάγο και επιστρέφουν :go: πανυγηρικά στο σπιτάκι.

Εκεί, ο Άλμπερτ αρχίζει να βγάζει καντήλες που έχει χάσει τις αποκλειστικές περιποιήσες της Κάντυ, αρνείται να μαγειρέψει για τρεις και προβάλει βέτο :eviltongue: όταν η Κάντυ του ζητά να δώσει το κρεβάτι του στον Τέρρυ και να κοιμάται προσωρινά στον καναπέ...

Τελικά, βρίσκουν τη χρυσή τομή... Η Κάντυ φέρνει τα λεφτά στο σπίτι, ο Άλμπερτ μαγειρεύει :frypan: και ο Τέρρυ αναλαμβάνει να τους διασκεδάζει τα βράδια. :cheers:

Οι τρεις τους είναι μια τρισευτυχισμένη οικογένεια αλλά οι γείτονες έχουν αρχίσει να λένε διάφορα (ο Τurri έχει ήδη λιποθυμήσει :D ). Ο Άλμπερτ αν και εχει ξαναβρεί τη μνήμη του δε λέει να ξεκουμπιστεί από το σπίτι και στέκεται μπάστακας σε κάθε ρομαντική σκηνή του ζευγαριού...

Η Κάντυ αρχικά νιώθει κολακευμένη :gdance: που δύο παλικάρια :takethat: σφάζονται στην ποδιά της με τον καιρό όμως αρχίζει να τα παίρνει στο κρανίο. :angry:

Ένα βράδυ τους πετάει με τις κλωτσιές από το σπίτι γιατί η κατάσταση με τις ζήλειες των δύο αντρών δεν πάει παραπέρα..:super:.

Τέλος, αποφασίζει να κάνει το γύρο του κόσμου με χρήματα που ζητά από τον Άλμπερτ όταν μαθαίνει πως είναι ο θείος Γουίλλιαμ :rant: (για ψυχική οδύνη), ο Τέρρυ ξαναγυρνά στη Σουζάννα :hurrah: και στο θίασο και ο Άλμπερτ πάει στο Θιβέτ να βρει τον Δαλάι Λάμα... (τι :what: ;;; δεν είχε γεννηθεί ακόμα;;; :D )
Φο-βε-ρό!!! :clap: :D

 

 


 
- ακούει το πλήθος να παραληρεί για την επιστροφή της και το χαιρετά με στόμφο-

 


Λαέ μου, ναι, ζω!!
:headbang: Απλά είχα κάτι περιπέτειες (ευχάριστες :heartcloud: , έλειπα στο εξωτερικό, πέρασα υπέροχα) που με έκαναν να αναζητώ τον υπολογιστή ελάχιστα ως καθόλου! :cool:

 


Να πω λίγο και το δικό μου σενάριο;; ΣεναριΑ για την ακρίβεια;; Ή μάλλον ερωτήσεις του στυλ "τι κι αν;".


 


1. Πέφτει μεν ο προβολέας στη Σουσουράδα, αλλά απλά την παίρνει ξυστά, της σπάει το πόδι, δεν της το κόβει. Τι θα γινότανε;;;
:xm: Θα θελα να πιστεύω ότι ο Τέρρυ δεν θα υπέκυπτε στους συναισθηματικούς εκβιασμούς της, το θέλω πολύ! :cry: Βέβαια... τη βλέπω τη Σουσουράδα να πηγαίνει και στην Κάντυ και να κάνει άπειρες σκηνές απείρου κάλους, αλλά... :sure:

 


2. Στο άνιμε ή στο μάνγκα ήτανε που παραλίγο να πηγαίνανε τον αμνησιακό ακόμα Άλμπερτ στη θεία Ελρόι για να της μιλήσει υπερ του να πάει ο Στήαρ στον πόλεμο; Ρε παιδιά... τι θα γινότανε άμα είχαμε τέτοια δραματική αποκάλυψη;;;;;;


 


"Γουίλλιαμ;;;;;" πέφτει ξερή η Θεια.



"Ε;;;;;" πέφτουν ξεροί Κάντυ & Σια.


 


Φανταστείτε πλεονεκτήματα! Με το σοκ βρίσκει τη μνήμη του ο Αλμπερτ, μεριμνεί ώστε να πάει πρώτη θέση πίστα η Κάντυ στο Ρωμαίο της, φροντίζει και παρασκηνιακά να το βουλώσει η Σουσουράδα και...... όλα τέλεια!!!!!
:cheers:

 


Γιατί δε με είχε σύμβουλο/κολλητή της η Μιζούκι όταν έγραφε την Κάντυ-Κάντυ, απορώ και χοροπηδώ....
:tsktsk:

 


:gdance:

 

 


 
Nina, Juanita, απίστευτες...


Πρέπει να κρατήσω τη σοβαρότητά μου μέχρι να τελειώσω το είσαι πιο όμορφη όταν γελάς...



Μετά θα γράψω και τις δικές μου εκδοχές...


 


Τούριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!



Πού έχεις εξαφανιστεί????



Δομνίκηηηηηηηηηηηηη!!!!!


 


Μα πού πήγατε????
 
nina421 είπε:
Φανταστείτε πλεονεκτήματα! Με το σοκ βρίσκει τη μνήμη του ο Αλμπερτ, μεριμνεί ώστε να πάει πρώτη θέση πίστα η Κάντυ στο Ρωμαίο της, φροντίζει και παρασκηνιακά να το βουλώσει η Σουσουράδα και...... όλα τέλεια!!!!! :cheers:

Γιατί δε με είχε σύμβουλο/κολλητή της η Μιζούκι όταν έγραφε την Κάντυ-Κάντυ, απορώ και χοροπηδώ.... :tsktsk:

:gdance:

Emmm... μεταξύ μας χαίρομαι που δε σε είχε :D .

προτιμώ το τέλος Κάντυ - Αλμπερτ... :rofl: :rofl:
 
Juanita είπε:
Emmm... μεταξύ μας χαίρομαι που δε σε είχε :D .προτιμώ το τέλος Κάντυ - Αλμπερτ... :rofl: :rofl:
Κοίτα... αλά Μιζούκι, κι εγώ τελικά οφείλω να ομολογήσω ότι με χάλασε πάρα πολύ η στάση του Τέρρυ, τα έχω πει, τον βρήκα αδικαιολόγητα εκτός χαρακτήρα να χαραμίζεται και να υποκύπτει, οπότε μια χαρά παλικάρι είναι κι ο Γουλιέλμος Αλβέρτος Άρδλεϋ, γιατί να μην τον πάρει το κορίτσι; :boss:

 


Αλλά στο δικό μου κόσμο, καρακοσμάρα μου θα έλεγα, ο Τέρρυ πατάει (το) πόδι (της)
:diablotin: και καταλήγει με την Κάντυ! :hurrah:


 
nina421 είπε:
Αλλά στο δικό μου κόσμο, καρακοσμάρα μου θα έλεγα, ο Τέρρυ πατάει (το) πόδι (της) :diablotin: και καταλήγει με την Κάντυ! :hurrah:

Το καλό;;;; :diablotin: :diablotin: :diablotin: Πω πω!!! είσαι πιό κακιά από μένα τελικά... :rofl: :rofl:
 
3o Σενάριο!!!

Η Κάντυ μόλις έχει ακυρώσει τον αρραβώνα της με τον Νηλ.

Ξαφνικά από την πόρτα προβάλλει ο Τέρρυ που ανακοινώνει στο συγγελολόι:

- The girl is mine... :wave:

Την ίδια στιγμή κάνει ντου και ο Άλμπερτ που του λέει:

- Θα αστιεύεσαι βέβαια...:super:

Ακολουθεί κοκορομαχία και αντίλογος:

- Είναι κόρη σου, δε γίνεται να την παντρευτείς :takethat:

- Την πούλησες μιά φορά και τώρα που σε παράτησε ζητάς και τα ρέστα :armed: ;;;

Η Ελρόϋ προσπαθεί να μαζέψει τον Μεγάλο Θείο (πως θα τον παρουσιάσει στο σόι με τέτοια χάλια;;; :banghead: ) και η Ελίζα τον Τέρρυ λέγοντάς του : Επιτέλους... :help: υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές...

Η ορχήστρα παίζει το γνωστό : "Μπουνιές κλωτσιές να το ξέρεις θα σου ρίξω πολλές", και όλοι οι παρευρισκόμενοι το ρίχνουν στο χορό... :cheers:

Η Κάντυ με τον Νηλ χορεύουν ροκ εν ρολ ανακαλύπτουν το πηγαίο τους ταλέντο και αποφασίζουν πως ταιριάζουν τα μάλα...

Παρατούν σόγια νοσοκομεία ορφανοτροφεία και κινηματογραφούν το "Pre Greese 1" που γνωρίζει τεράστια επιτυχία... :thanx2:

Ιδρύουν τη Σχολή Χορού: Νηλ - Κάντυ με παραρτήματα σε όλο τον κόσμο..

Περνούν το υπόλοιπο του βίου τους μαζί, ευτυχισμένοι και παγκόσμια αναγνωρισμένοι! :sure:

(Λυπάμαι, Akaliakoukou μου... με τέτοιες what... if ερωτήσεις μην περιμένεις κάτι σοβαρότερο... :tease: )
 
Xmmm... έχεις δίκιο...

Καλά, το ξαναγράφω...

3o σενάριο.

Ο Τέρρυ αφήνει το θίασο και πηγαίνει στο Σικάγο να βρει την Κάντυ.

Από τις νοσοκόμες στην υποδοχή του Σαιν Ζοζεφ μαθαίνει πως η Κάντυ εργάζεται σε μιά κλινική στην άκρη της πόλης.

Εκεί ο γιατρός Μάρτιν την πληροφορεί για τον επικείμενο αρραβώνα της Κάντυ με τον Νηλ.

Παίρνει μιά άμαξα και τρέχει στη βίλλα των Άρντλεϋ.

Αντί για χαρές και πανηγύρια διαπιστώνει φοβερή αναστάτωση.

Ο αρραβώνας έχει ακυρωθεί και οι άμαξες σιγά σιγά φεύγουν από τη βίλλα.

Μπαίνει μέσα στη βίλλα και πάει προς τη μεγάλη αίθουσα...

Ο Άλμπερτ μιλάει στη θεία σε αυστηρό τόνο για τη συμπεριφορά της απέναντι στην Κάντυ.

Η ματιά του πέφτει στον Τέρρυ που στέκεται στην πόρτα..

- Τέρρυ;;;; τι θες εδώ;;;

- Προσπάθησα να έρθω όσο πιό γρήγορα γινόταν. Δε θα επέτρεπα ποτέ να γίνει αυτός ο αρραβώνας... Μα που είναι η Κάντυ; δεν τη βλέπω εδώ...

Ο Άλμπερτ δαγκώνεται... νόμιζε πως είχε κερδίσει την καρδιά της Κάντυ από τότε στο Ροκστοουν.

- Έξω είναι Τέρρυ... θα τη βρεις κάπου στην αυλή...

Ο Τέρρυ βγαίνει και αναζητά την Κάντυ. Ο Άλμπερτ δεν ακολουθεί αλλά πηγαίνει στην σάλα που βλέπει στην αυλόπορτα με τα τριαντάφυλλα.

Κάθεται στη δερμάτινη καρέκλα και αναπολεί τις μέρες που πέρασε με την Κάντι. Όλα αυτά πια ανήκουν στο παρελθόν... Πάλεψε για την καρδιά της Κάντυ αλλά ήξερε πως θα είναι για πάντα δοσμένη στον Τέρρυ.

Η Κάντυ παραξενεύεται. Πέρασε ώρα αλλά ο Άλμπερτ δε φάνηκε όπως της είπε. Από το κλαδί που κάθεται διακρίνει μιά φιγούρα...

Δεν ειναι δυνατόν... αυτός που βλέπει δεν είναι ο Άλμπερτ.

-Τέρρυ;;;;

-Γειά σου, Ταρζάν. Δεν έχεις ξεχάσει τις συνήθειές σου...

- Τέρρυ, τι ζητάς εδώ;;;

- Έμαθα για τον αρραβώνα σου με αυτόν τον απαίσιο και ήρθα να σε πάρω να φύγουμε...

- Να πάμε που;;;

- Στη Νέα Υόρκη. Κάντυ, είσαι η γυναίκα της ζωής μου. Θέλω να παντρευτούμε και να αφήσουμε όλες τις κακές στιγμές στο παρελθόν....

- Τέρρυ... τι είναι αυτά που λες;;;; Η Σουζάννα...

- Η Σουζάννα ερωτεύτηκε Κάντυ, κάποιον άλλο και με έβγαλε από τη ζωή της. Τώρα είμαι ελεύθερος να ζήσουμε μαζί...

- Τι είναι αυτά που λες Τέρρυ;;;

- Σε αγαπώ, Κάντυ. Πάντα σε αγαπούσα...

- Αλήθεια Τέρρυ;;

- Ναι φακιδομουτράκι μου...

- Όμως εγώ Τέρρυ δε σε αγαπώ πιά...Ή καλύτερα, δεν είμαι πια ερωτευμένη μαζί σου...

- Μα Κάντυ, εγώ...

- Τέρρυ, όταν σε είχα ανάγκη, ήσουν πάντοτε μακριά. Όταν γύρισα από την Νέα Υόρκη σε λιπόθυμη κατάσταση, δεν ήσουν κοντά μου.

Όταν με απέλυσαν από το Νοσοκομείο δεν ήσουν εκεί να με στηρίξεις.

Όταν σκοτώθηκε ο Στήαρ δεν ήσουν εκεί να με παρηγορήσεις. Όταν γυρνούσα μόνη στο δάσος δεν ήσουν εκεί να με αναζητήσεις...

Όταν σε ήθελα πλάι μου τις ατέλειωτες ώρες της μοναξιάς μου κρατούσες παρέα στη Σουζάννα...

- Καντυ, εγώ... το ξέρεις πως δεν μπορούσα να κάνω διαφορετικά...

- Ναι, Τέρρυ... το ξέρω.. θυμάμαι ακόμη εκείνο το χτύπημά σου στην πλάτη που με προέτρεπε να ευτυχήσω στη ζωή μου...

- Κάντυ, ήθελα πάντα να είσαι ευτυχισμένη και χαρούμενη ακόμα και αν ήσουν μακριά μου...

-Ναι, Τέρρυ... και αυτό έκανα... Τώρα είμαι ευτυχισμένη...

- Χαίρομα Κάντυ για σένα... Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να είμαι αυτός που ήθελες... Αντίο φακιδομουτράκι

Οι δύο νέοι αγκαλιάστηκαν για τελευταία φορά και ο Τέρρυ κατευθύνθηκε στην άμαξα που τον περίμενε...

- αντίο Τέρρυ... Σε αγάπησα πολύ...

Ο Άλμπερτ κοιτάζει τον ολάνθιστο κήπο. Λίγες μέρες πριν περνούσε με την Κάντυ του το πιό όμορφο απόγευμα τη ζωής του...

-Αλμπερτ;;;;

Γύρισε και την είδε να να του χαμογελάει και έλαμψε ο κόσμος γύρω του.

Έπεσε στην αγκαλιά του όπως έκανε πάντα..

- Κάντυ, να 'ξερες πόσο αγαπώ τα χαμόγελά σου...

Μην ξεχάσεις ποτέ να μου χαμογελάς...

- Ποτέ Άλμπερτ μου!
 
akaliakoukou είπε:

Τι θα λέγατε αν συνεχίζαμε την ιστορία κάπως διαφορετικά?



Πχ. Ο Άντονυ δεν σκοτώνεται με το άλογο, τελειώνει το κυνήγι της αλεπούς, πηγαίνουν στο λόφο και επιτέλους ο Άντονυ γνωρίζει στην Κάντυ τον πρίγκηπα...



Τι γίνεται τότε???
H Καντυ αναγνωριζει τον πριγκιπα, γινονται φιλοι, αλλα ο πριγκιπας δεν εχει καμια ελπιδα: Η ξανθια μας ειναι ερωτευμενη με τον Αντονυ, και οχι γιατι μοιαζει με τον πριγκιπα αλλα γιατι ειναι ο καλος, γλυκος, ευγενικος Αντονυ. Ολα τελειωνουν εκει και η Καντυ ζει μια υπεροχη ζωη (γαμοι και πανηγυρια οπως τους ειχε ονειρευτει ο Αντονυ).






akaliakoukou είπε:
Δεύτερο σενάριο.


Δεν πέφτει ο προβολέας. Η Σουζάννα είναι καλά. Η Κάντυ πάει στο Μπρόντγουάι...



Μετά????
Στο σταθμο του τρενου η Καντυ πεφτει στην αγκαλια του Τερρυ, οπως ακριβως το ονειρευοταν :hurrah: Ο Τερρυ ειναι τρισευτυχισμενος και δινει την παρασταση της ζωης του στην πρεμιερα του εργου, οπου και αποθεωνεται. Η Καντυ ειναι τοσο χαρουμενη και ζει το ονειρο της. Ο Τερρυ της ζητα να μεινει για παντα στη Νεα Υορκη, αλλα η Καντυ επιστρεφει στο Σικαγο λογω του Αλμπερτ που την χρειαζεται. Μολις ο Τερρυ μαθαινει οτι ο Νηλ την πιεζει να τον παντρευτει, καταφτανει στο Σικαγο, την "κλεβει" και ζουν αυτοι καλα κ'εμεις καλυτερα (επιτελους!)






akaliakoukou είπε:
Τρίτο σενάριο.


Η Σουζάννα διώχνει τον Τέρρυ, γιατί ερωτεύεται κάποιον άλλο (κουλό, αλλά πες ότι γίνεται έτσι.)


 


Ο Τέρρυ αναζητάει την Κάντυ και την πετυχαίνει μόλις έχει ακυρωθεί ο αρραβώνας με το Νηλ, με το χεράκι του θείου Γουίλιαμ φυσικά.



Τι γίνεται τότε?



Η Καντυ πρεπει να διαλεξει...ε, και ποιον θα διαλεγατε εσεις: την καψουρα της ζωης σας ή τον καλοβολο "ξενερωτο" φιλαρακο σας? Ε, δεν ξερω για την Juanita, αλλα εγω θα διαλεγα την καψουρα της ζωης μου και το ιδιο πιστευω οτι θα εκανε και η Καντυ μας ;)






akaliakoukou είπε:
Τέταρτο σενάριο.


30 χρόνια μετά...



Πώς είναι η ζωή όλων τότε???



Θα σου απαντησω "κατα Μιζουκι" (οπως λεει "το κατα Ματθαιον ευαγγελιο"). Η Καντυ θα ζουσε ευτυχισμενη στο ορφανοτροφειο και θα βοηθουσε την κυρια Πονυ (αν ζουσε) και την αδελφη Μαρια στο μεγαλωμα των παιδιων. Οι Αννυ-Αρτσυ θα μεγαλωναν τα παιδια τους στη βιλλα τους στο Λέικγουντ. Ο Αλμπερτ θα διαχειριζοταν την περιουσια και τις επιχειρησεις των Αρντλευ, αλλα δεν θα ειχε καταφερει την Καντυ να πει το "ναι" στις προτασεις γαμου του. Οι Παττυ-Τομ θα μεγαλωναν τα 10 τους παιδια στο ραντζο του Τομ διπλα στο ορφανοτροφειο. Ο Τερρυ θα εκανε μεγαλες επιτυχιες στο θεατρο και θα ειχε παντρευτει τη Σουζανα, που θα συνεχιζε να ειναι τρελη και παλαβη μαζι του. Ξεχασα κανεναν? Α, ο Νηλ και η Ελιζα θα ειχαν φαει τα λυσσακα τους να καταφερουν τον Αλμπερτ να ακυρωσει την υιοθεσια της Καντυ, χωρις αποτελεσμα ομως :)
 
domniki είπε:
Η Καντυ πρεπει να διαλεξει...ε, και ποιον θα διαλεγατε εσεις: την καψουρα της ζωης σας ή τον καλοβολο "ξενερωτο" φιλαρακο σας? Ε, δεν ξερω για την Juanita, αλλα εγω θα διαλεγα την καψουρα της ζωης μου και το ιδιο πιστευω οτι θα εκανε και η Καντυ μας ;)
Μα και η Juanita θα διάλεγε την καψούρα της ζωής της φτάνει να ήταν εκεί στις δύσκολες στιγμές και να μην είχε λακίσει στην πρώτη δυσκολία.

Τι να το κάνω το πάθος όταν η παρουσία εκεί που χρειάζεται είναι... απούσα...

Ένας άντρας σαν τον Άλμπερτ δε νομίζω πως είναι ξενέρωτος... :nono:

Είναι αρρενωπός, δυναμικός, δυνατός, προστατευτικός, γαλαντόμος, κούκλος... αψεγάδιαστος... Κάτι λιγότερο από το τέλειο!!! Και αυτός που αξίζει να βρίσκεται κοντά στην Κάντυ!!! :sure:

Θα σου απαντησω "κατα Μιζουκι" (οπως λεει "το κατα Ματθαιον ευαγγελιο"). Η Καντυ θα ζουσε ευτυχισμενη στο ορφανοτροφειο και θα βοηθουσε την κυρια Πονυ (αν ζουσε) και την αδελφη Μαρια στο μεγαλωμα των παιδιων. Οι Αννυ-Αρτσυ θα μεγαλωναν τα παιδια τους στη βιλλα τους στο Λέικγουντ. Ο Αλμπερτ θα διαχειριζοταν την περιουσια και τις επιχειρησεις των Αρντλευ, αλλα δεν θα ειχε καταφερει την Καντυ να πει το "ναι" στις προτασεις γαμου του. Οι Παττυ-Τομ θα μεγαλωναν τα 10 τους παιδια στο ραντζο του Τομ διπλα στο ορφανοτροφειο. Ο Τερρυ θα εκανε μεγαλες επιτυχιες στο θεατρο και θα ειχε παντρευτει τη Σουζανα, που θα συνεχιζε να ειναι τρελη και παλαβη μαζι του. Ξεχασα κανεναν? Α, ο Νηλ και η Ελιζα θα ειχαν φαει τα λυσσακα τους να καταφερουν τον Αλμπερτ να ακυρωσει την υιοθεσια της Καντυ, χωρις αποτελεσμα ομως :)

Ήμαρτον Dom. :D

Tέτοια καταδίκη για τον Τέρρυ ούτε η Μιζούκι δε θα σκεφτόταν :rofl: .

Συμφωνώ στα περισσότερα με τη μόνη διαφορά πως η Κάντυ με τον Άλμπερτ θα είχαν και αυτοί παντρευτεί και θα μεγάλωναν τα δικά τους παιδάκια σαν ένα σύγχρονο ζευγάρι: ο καθένας τους θα δημιουργούσε στο δικό του χώρο ξεχωριστά και οι δύο τους στο κρεβάτι (ή όπου αλλού :diablotin: ) το βράδυ (ή οποιαδήποτε ώρα της ημέρας τους έκανε κέφι :p ) Και εννοείται πως το πρώτο πράγμα που θα έκανε ο Άλμπερτ θα ήταν να ακυρώσει την υιοθεσία...
 
Εχω ριξει απιστευτο γελιο. χαχαχαχαχαχα

Ακου Δαλαι Λαμα!!!

Σχολη χορου Καντυ - Νηλ...

ΛΟΛ
 
Juanita είπε:
Μα και η Juanita θα διάλεγε την καψούρα της ζωής της φτάνει να ήταν εκεί στις δύσκολες στιγμές και να μην είχε λακίσει στην πρώτη δυσκολία.
Μαλλον Juanita δινουμε διαφορετικο ορισμο στην εννοια της "καψουρας" ;)

Η καψουρα δεν εχει λογικες και παρουσιες...η καψουρα δεν εχει κανονες και προϋποθεσεις: ή υπαρχει ή δεν υπαρχει ;)
 
domniki είπε:
Μαλλον Juanita δινουμε διαφορετικο ορισμο στην εννοια της "καψουρας" ;) Η καψουρα δεν εχει λογικες και παρουσιες...η καψουρα δεν εχει κανονες και προϋποθεσεις: ή υπαρχει ή δεν υπαρχει ;)
Το θέμα όμως Dom είναι να είσαι ευτυχισμένος μέσα από την επιλογή σου.

Και η σχέση Terry Candy εκτός από στιγμές μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού δεν είχε τίποτα το ευτυχές να δώσει στην Κάντυ...

Εμμμ σε ένα φιλί τώρα... δε στηρίζεις μιά ζωή...

Δλδ, να φιλιούνται και μετά να τους τρώει η μιζέρια;;;

Άλλωστε, αν δεις έστω τις εικόνες του μάνγκα θα καταλάβεις πως η Κάντυ μετά το χωρισμό είχε μάτια καρδιά και μυαλό μόνο για τον Άλμπερτ...

Και καψούρα χωρίς παρουσία δεν υφίσταται... Μάτια που δε βλέπονται...

akaliakoukou είπε:
Η Κάντυ όμως έχει ήδη αγαπήσει τον Άντονυ και του έχει ξεκαθαρίσει ότι εκείνος της αρέσει!

Είσαι σίγουρη ότι θα τον παρατήσει, ειδικά αν δει τον Πρίγκιπα με τα μαλλιά και τα μούσια?????

Ναι!!! η πρώτη αγάπη είναι και η παντοτινή!!! :D

Είδες μετά τι κούκλος έγινε;;;

(αν και πολλές τον προτιμούν με μούσια και μαλλιά :sure: )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σενάριο 4ο (σοβαρό :D )

Αύγουστος 1945.

Ο Άλμπερτ καθισμένος στον καναπέ διαβάζει την εφημερίδα του... Γεμάτος αγανάκτηση γυρίζει στην Κάντυ και λέει:

- Δεν έπρεπε να το κάνουν αυτό. Είναι εγκληματικό. Από το Φλεβάρη που ύψωσαν τη σημαία στην Ιβο Τζίμα η μάχη είχε κερδιθεί... Δεν έπρεπε να το κάνουν αυτό..

- Σε τι αναφέρεσαι γλυκέ μου;;;

- Ο Τίμπετς έριξε βόμβα ατομική στη Χιροσίμα για να τελειώσει ο πολέμος...

Η Κάντυ πλησίασε κοντά του για να δει την εφημερίδα.

- Πωπω... αυτό το μανιτάρι από την έκρηξη είναι;;;

-Σκότωσαν χιλιάδες ανθρώπους χωρίς να υπάρχει λόγος... Άμαχοι... Γυναικόπαιδα και γέροι... Γιατί;;; Γιατί;;; Η μάχη είχε κερδιθεί από πολύ καιρό...

Η Κάντυ άνοιξε την τηλεόραση.

- Θα το πει στα νέα...

Ανυσηχούσαν και για τον Άντονυ... Ο γιός τους στα χνάρια του πρόωρα χαμένου θείου του Αλιστήαρ είχε καταταγεί στην Πολεμική Αεροπορία. Στο Περλ Χάρμπορ βρισκόταν, όταν οι Ιάπωνες βομβάρδισαν τη Χαβάη. Έχασε πολλούς συμπολεμιστές και φίλους του και ορκίστηκε να πάρει εκδίκηση.

4 χρόνια τώρα οι γονείς του ζούσαν με το φόβο των άσχημων νέων.

Ο Τίμπετς ήταν φίλος του και τελευταία στιγμή πέταξε εκείνος με το Enola Gaye.

Μάταια οι γονείς του προσπαθούσαν να τον συνετίσουν. Ήταν αγύριστο κεφάλι αλλά ευτυχώς ζωντανός μέχρι εκείνη τη στιγμή...

Η Ροζμαρυ Λαίην στα χνάρια της μητέρας της είχε ακολουθήσει την Ιατρική. Που και που βοηθούσε τη μητέρα της στο ορφανοτροφείο, αλλά τον τελευταίο καιρό είχε απορροφηθεί με την έρευνα σε νέα αντιβιοτικά και για μέρες το ιατρικό εργαστήρι του Σικάγο ήταν το σπίτι της.

Ο γάμος της είχε περάσει σε δεύτερη μοίρα...

Ωχχχχχ :what: σε φαν φικ μου βγαίνει...

Αντέχετε;;;; :D
 
Juanita είπε:
Ωχχχχχ :what: σε φαν φικ μου βγαίνει...

Αντέχετε;;;; :D
Χμμμ, 1945, 2ος Παγκόσμιος Πόλεμος... μου θυμίζει τα βιβλία/σήριαλ "Οι Άνεμοι του Πολέμου/Πόλεμος και Αναμνήσεις", από τις πολύ αγαπημένες μου σειρές. Αλλά... να πω τη μαύρη μου αλήθεια, καλοκαιριάτικα θα προτιμούσα ταξίδια του μέλιτος και πρώτα χρόνια προσαρμογής στο γάμο, παρά τις αγωνίες και πόνο ενός πολέμου.

Τώρα μπορεί κανείς να σταματήσει τη μουσική από το Πόλεμος και Αναμνήσεις που κόλλησε στο μυαλό μου;;; να να να να ναααααααααα :acoustic: :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dgBNBDOy6B4]YouTube - War and Remembrance-Opening

Αμαν.... μέχρι και καποιοι ηθοποιοί θα μπορούσανε να είναι καστ για Καντυ-Καντυ! Η Victoria Tennant θυμίζει Κάντυ και η Sharon Stone Σουζάνα! Χμμ.... για Τέρυ... χμμμ... δε μου κολλάει κανένας... ούτε για Άλμπερτ. :xm: Και εξτρα πόντους για το άτομο που θα πιάσει και ένα άλλο "καντυκό" στοιχείο που έχει αυτό το κλιπ! :D

Update:

Πω πωπωπωπωπωπωπω!!!! Δείτε κλιπ στο YouTube με τον Jan Michael Vincent ως Byron Henry στο "Winds of War" και πείτε μου ότι δεν είναι γιος Κάντυ-Τέρυ ή (άντε καλά) Κάντυ-Άλμπερτ στο πιο ξανθό του!!! Πωωωω... Και η σχέση του Byron και της Natalie ήτανε από τα πιο όμορφα και τραγικά στοιχεία της όλης υπόθεσης, Μιζούκι ο συγγραφέας Herman Wouk!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nina421 είπε:
Αμαν.... μέχρι και καποιοι ηθοποιοί θα μπορούσανε να είναι καστ για Καντυ-Καντυ! Η Victoria Tennant θυμίζει Κάντυ και η Sharon Stone Σουζάνα! Χμμ.... για Τέρυ... χμμμ... δε μου κολλάει κανένας... ούτε για Άλμπερτ. :xm: Και εξτρα πόντους για το άτομο που θα πιάσει και ένα άλλο "καντυκό" στοιχείο που έχει αυτό το κλιπ! :D


Ο Σάμι με το τραγιασκάκι που μοιάζει στο Στήαρ!!! Κέρδισα;;;; :D
 
Πίσω
Μπλουζα