Σημασία στη λεπτομέρεια...New Edition!

Μπράβο βρέθηκε και αυτή!!!

Ενσταση! Διαμαρτυρομαι!!!! χαχαχαχαχαχα :p;)
Η εταιρία του Βαρνέζη ήταν στο Σύνταγμα, στην γωνία της Ερμού, εξακριβωμένο κι με ταυτοποιηση εικόνων στο "Που γυρίστηκαν οι ελληνικές ταινίες"... :p :cool: ;)
Το εν λόγω κτίριο -όπως σωστα αναφέρουν οι προλαλήσαντες laura ingalls & elephadas- ειναι πλατεια Κλαυθμώνος κι ήταν στις εμβόλιμες σκηνές του κεντρου της Αθήνας (σκηνοθετική αδεία του Σακελλάριου), τύπου "κινηματογραφικό τουρ" στο κέντρο...
Εσπαγα κι εγω το κεφαλι μου ποιες ξανθιές δουλευαν εκει! Αφου καμία δεν δουλευε! Σε αλλο κτιριο ήταν η εταιρία!! :p:lol:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

1

IMAGE 1.png

2

IMAGE 2.png

3

IMAGE 3.png
4

IMAGE 4.png

5

IMAGE 5.png
 
3. To κοροϊδακι της δεσποινιδος
4. Η αρχοντισσα και ο αλητης
 
@oldgrcinfun

σωστό το 2

μενουν οι 1 και 5

ελάτε τσακάλια του φορουμ!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το 1 ειναι Ποιος Θανασης...
Το 5 ειναι η Βασια Τριφυλλη νύφη στον Φαλακρό μαθητή...
 
@hannele

σωστο το 5, λάθος το 1

για το 1: έχουμε τον ίδιο πρωταγωνιστή με το ''Ποιος Θανάσης''
 
Το 1 πρέπει να είναι το Τρελός Παλαβός και Βέγγος.
 
Δινω την απαντηση για το 1: ειναι απο την ταινια "ενα ασυλληπτο κοροιδο".

ο Θανάσης πάει να κάνει επίσημη πρόταση στον Χαρούπογλου, ώστε να του ζητήσει την κόρη του. Ο Χαρούπογλου έγινε θηρίο: αφού τον πέταξε έξω από το σπίτι του, ξεκίνησε να τον προσβάλλει με τον χειρότερο τρόπο. Ο Θανάσης παρεξηγήθηκε τόσο πολύ, σταμάτησε να ξυρίζει και κλείστηκε στο σπίτι του.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ζήτω! Βρήκα κι εγώ μία (Το κοροϊδάκι της δεσποινίδος). Διότι το χρυσόψαρο μέσα στη γυάλα κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια :p
 
1. Το αμαξάκι;;;
2. Η κυρία του κυρίου
3. Έγκλημα στο Κολωνάκι (Μιχάααααληηηηη)
4. ¨οταν λείπει η γάτα
5. Γάμος αλά Ελληνικά
 
Ναι, ειναι το Αμαξακι και σωστα επισης ολα τα υπολοιπα.
Οποτε μονο η 6 μας εμεινε.
 
Πόσο όμορφος ήταν κι ο Στρατηγός όμως στο αμαξάκι..καθόλου καλό παιδί βέβαια να τα λέμε κι αυτά..
Οι κυρίες που κάνουν παρέλαση με τα σούπερ μίνι στην 6 δε μου λένε τίποτα πάντως
 
Δεν υπαρχει ταινια για μενα που να μην ηταν κουκλος ο Στρατηγος. Ακομα και οταν μεγαλωσε πολυ.
Οσον αφορα τις δεσποινιδες με τα σουπερ μινι, ο ηρωας που τις αντικριζει παθαινει σοκ! :D
 
έλειψα λίγες μέρες , μόνο η 6 έμεινε ε; και δε μου λέει τίποτα...:rolleyes:
 
Η ωραια του κουρεα;
Ξυπνα Βασιλη;
 
Οχι, καμια απο τις δυο και δινω την απαντηση για να μην καθυστερω το θεμα:

Η 6 ειναι απο την ταινια της Φινος Φιλμ, Το Θυμα και βλεπουμε τον Κωστα Βουτσα αρτι αφιχθεντα στην πρωτευουσα να παρατηρει τα ψηλα κτιρια, τα αυτοκινητα και τις....μινιφορουσες. Σε αυτες τις τελευταιες ειδικα, του ερχεται ταμπλας! :D
 
πάρτε κι άλλες 6 από μένα...

1.
1 (4).jpg

2.
1 (4).jpg

3.
1 (4).jpg

4.
1 (4).jpg

5.
1 (4).jpg

6.
1 (4).jpg
 
Πίσω
Μπλουζα