Σημασία στη λεπτομέρεια...New Edition!

Η εικονα 1 ειναι απο την ταινια ΕΝΑΣ ΝΟΜΟΤΑΓΗΣ ΠΟΛΙΤΗΣ

στο 41.41 της ταινιας
 
Ωχ δε θα πήγαινε το μυαλό μου καθόλου σε αυτή την ταινία καθώς έχω να τη δω αιώνες. Δεν την παίζουν τα κανάλια ε; Και απ΄ όσο θυμάμαι είχε καλά νοήματα.
 
Αίσχος, αίσχος και αιδώς! Πριν 15 λεπτά τέθηκε το τεστ και πριν 13 καταχωρήθηκε η απάντησή της. Αν δε σπάσει το φράγμα των νανοσεκόντς θα χω να λέω τα χειρότερα.
 
Bambinella λύσε μου την απορία, ήσουν από τους μαθητές που διαβάζαν την ιστορία δυό φορές και την έλεγαν απέξω ή η μνήμη λειτουργεί μόνο με την εικόνα π.χ. βλέπεις ενα μικρό κομμάτι πίνακα και αναγνωρίζεις τεχνοτροπία,ζωγράφο και εποχή;
 
Bambinella λύσε μου την απορία, ήσουν από τους μαθητές που διαβάζαν την ιστορία δυό φορές και την έλεγαν απέξω ή η μνήμη λειτουργεί μόνο με την εικόνα π.χ. βλέπεις ενα μικρό κομμάτι πίνακα και αναγνωρίζεις τεχνοτροπία,ζωγράφο και εποχή;
Το δευτερο. Αν δω ενα πραγμα η ενα προσωπο, δυσκολα το ξεχναω. Και γενικα ειμαι παρατηρητικη. Απο σχολικες επιδοσεις, απλως καλη μαθητρια. Υπηρχαν πολλοι καλυτεροι απο μενα στην ταξη.
Παντως παιδια, διαθετετε εξαιρετικο χιουμορ! Ξεραινομαι στα γελια με τα σχολια σας....Δηλαδη, δεν εχω λογια! :D
Ωραια και καλα ολα αυτα, αλλα επειδη δε θελω να καταντησω το σπασικλακι του κουιζ, για μερικες μερες δε θα απαντω σε καμια ερωτηση. Για να παψετε κι εσεις να μου τη λετε! :D
 
Ωραια και καλα ολα αυτα, αλλα επειδη δε θελω να καταντησω το σπασικλακι του κουιζ, για μερικες μερες δε θα απαντω σε καμια ερωτηση. Για να παψετε κι εσεις να μου τη λετε! :D
Μπα έτσι σου πανε; Και μεις ποιόν θα τσιγκλάμε; Άσε που θα λιμνάζει το κουϊζ χωρίς εσένα.
Και εν πάσει περιπτώσει...
Ήδη σε φωνάζουμε σπασικλάκι πίσω από τη πλατη σου στα διαλείμματα!
Οχι κυρία μου δε θα φορτώσεις το απουσιολόγιο σε άλλους.
 
Θα κατσω ησυχα σε μια γωνιτσα και θα απολαμβανω τις απαντησεις σας! Ηδη η Betty ευχαριστηθηκε με την επικειμενη αποχη μου και μου εβαλε Love! :)
Μπορουμε παντα να τα λεμε σε ολο το υπολοιπο φορουμ.
 
@bambinella 100

Και επειδή μου αρέσουν οι απαντήσεις σου, δεν έχω παρά να ξαναβάλω love στο προηγούμενό σου post...

:thumbup:
 
κανείς δεν θέλει να αποχωρήσεις και να απέχεις @bambinella 100 προς Θεού! απλά μπορούμε να το κάνουμε ως εξής...αφήνεις να δίδονται κάποιες απαντήσεις και αφού βλέπουμε πως εξαντλείται το θέμα σώζεις εσύ τη κατάσταση!;)
 
κανείς δεν θέλει να αποχωρήσεις και να απέχεις @bambinella 100 προς Θεού! απλά μπορούμε να το κάνουμε ως εξής...αφήνεις να δίδονται κάποιες απαντήσεις και αφού βλέπουμε πως εξαντλείται το θέμα σώζεις εσύ τη κατάσταση!
Το ξερω αυτο και σε ευχαριστω. Αλλα ειναι κατι που το επελεξα εγω να γινει. Δε μου το επιβαλλει κανεις. Το ειχα κανει και στο πρωτο "Σημασια στη λεπτομερεια" αν θυμασαι, Tony, πριν απο χρονια.
Δεν πειραζει καθολου. Μια μικρη αναπαυλα θα μου κανει καλο για να επανελθω δριμυτερη! :D
 
ας πάμε σε μια άλλη εξάδα , θα σε φωνάξω @bambinella 100 αν τα δω σκούρα...

1.
1 (4).jpg

2.
1 (5).jpg

3.
1 (5).jpg

4.
1 (5).jpg

5.
1 (5).jpg

6.
1 (5).jpg
 
Πίσω
Μπλουζα