Σημασία στη λεπτομέρεια...New Edition!

Ε λοιπόν εγώ δε θυμάμαι που βλέπαμε πυροτεχνήματα στα κόκκινα φανάρια. Όταν έφτανε ο αμερικανικός στόλος;
 
άλλη μια εξάδα έρχεται...

1.
1 (5).jpg

2.
1 (7).jpg

3.
1 (5).jpg

4.
1 (5).jpg

5.
1 (6).jpg

6.
1 (6).jpg
 
Για το 3 με επιφυλαξη....
Α) Μια κυρια στα μπουζούκια (?????)
Β) ο Φαντασμένος (?????)
:thumbdown:
 
3. ( Να διορθώσω?) Η αμαρτία της ομορφιάς
 
βρήκατε το 3 Η αμαρτία της ομορφιάς , το 1 και το 4 μας έμεινε και οι δύο ταινίες της Φίνος Φιλμ , η πρώτη ψιλοαστυνομική και η δεύτερη ψιλοερωτική , πολλά είπα!
 
4. Κάτι μου θυμίζει αυτός με το μουστάκι..Πρέπει να φοράει και μανσέτες στα μανίκια.
 
Αστυνομικός?..Θα ορκιζόμουν πως τον θυμάμαι σε κάποια σκηνή να ΄χει μανσέτες ( μάλλον σε άλλη ταινία)..Εκτός αν είναι γραμματέας σε κάποιο αστυνομικό τμήμα.Ένστολος φυσικά..Τες πάντων..Δεν πάει πουθενά το μυαλό μου..
Μπορώ να χρησιμοποιήσω τη βοήθεια του τηλεφώνου? (όπως γινόταν και σε κάποιο παλαιότερο τηλεπαιχνίδι)
Παρακαλώ..Να πάρετε τηλέφωνο την φίλη Bambi!..
 
Μπορώ να χρησιμοποιήσω τη βοήθεια του τηλεφώνου? (όπως γινόταν και σε κάποιο παλαιότερο τηλεπαιχνίδι)
Παρακαλώ..Να πάρετε τηλέφωνο την φίλη Bambi!..
Ερχεται η βοηθεια! :) Ο τιτλος της ταινιας ξεκιναει με το οριστικο αρθρο "Οι".
 
Παρακαλώ..Πάρε το μηδέν..Δεν ακούγεσαι καλά!..
(μπα, με τίποτα..Δεν πάει πουθενά το μυαλό μου..Με μπερδεύει το.. ψιλοερωτικό! Και δεν είναι μόνο αυτό..Θα είναι κάποια ταινία με την αγαπημένη μου Ζωή και μετά δεν θα μπορώ να βρω thread να κρυφτώ από ντροπή)
 
Χαχαχα! Δεν ειναι φωσκολικο, ουτε με τη Ζωη.
Γυρισμενο αρχες δεκαετιας '70 με δυο ολοφρεσκους πρωταγωνιστες.
 
Αρχές '70..Και ασπρόμαυρο!..Ουφ..Τελευταία ερώτηση:
Οι μανσέτες του, είναι μαύρες ή σκούρο μπλε?
(Είδες κόλλημα με τις μανσέτες?..Τι να κάνω βρε bambi..Σχεδόν φωνάζετε τον τίτλο και εγώ με τις ερασιτεχνικές μου γνώσεις είμαι ανίκανος να απαντήσω.Το ΄χω ξαναγράψει άλλωστε..Σίγουρα αν υπήρχε βαθμολογία μέχρι τώρα,θα ήμουν ουραγός,στην τελευταία θέση)
 
Mετα τη Στεφανια, η 4 ειναι η δευτερη ταινια του Φινου οπου βλεπουμε ερωτικο τριο.
Δε λεω αλλα γιατι θα με σφαξει ο Αντωνης! :)
 
βοήθησε πολύ η @bambinella 100 και καλά έκανε γιατί έλειψα για λίγο , αν δε το βρείτε και λείψω πάλι θα σας δώσει τις απαντήσεις η "απουσιολόγος"! :lol::lol::lol:
 
Πίσω
Μπλουζα