Σημασία στη λεπτομέρεια...New Edition!


2. τι εκανες στον πολεμο Θαναση

5. Πολυτεχνιτης και ερημοσπιτης
 

2. Η γυνη να φοβειται τον ανδρα (στην αρχη της ταινιας)
 
ας συνεχισω με δικα μου στιγμιοτυπα ταινιων, ειναι από ταινιες δεκαετίας 70-80 και η πρωτη ειναι βιντεοταινια...

4 για αρχη

1.

2
.IMAGE 1.pngIMAGE 2.png
3.
IMAGE 3.png


4.

image 4.png
 
παιδιά να απαντηθούν πρώτα οι 6+6 και μετά θα μπερδευτούμε αλλιώς! τις βάζω όλες σε μια τάξη να απαντηθούν όλες και μετά ξαναβάζουμε...

1.
1.jpg

2.
2.jpg

3.
3.jpg

4.
4.jpg

5.
5.jpg

6.
1 (1) (1).jpg

7.
1 (1) (2).jpg

8.
1 (1) (3).jpg

9.
1 (1).jpg

10.
1 (1).jpg

11.
IMAGE 1.png
12.
IMAGE 2.png
13.
IMAGE 3.png
14.
image 4.png

1-5 απαντάει η @karapiperim 6-10 εγώ και 11-14 η @BETTY BOOP
 
Το 13 μήπως είναι το παϊζω και πολύ αντρας με τον Μουστάκα και τη Κατερινα Γιουλάκη ως πεθερά του;
Νομίζω ότι είναι το σκίτσο που εκδίδει η αστυνομία προς αναζήτησή του και έτσι αποκτά το σεβασμό όλων....
 
Και το 8 μήπως είναι ο μπάμιας ο γαμπρός της Βλαχοπούλου στη Χαρτοπαίχτρα;

Αλλά να σας πω παιδιά δώστε λίγο παραπάνω χρόνο στα κουίζ να τα βλέπουμε και μεις οι αρχάριοι όταν τελειώνουμε τις δουλειές μας.
 
Το 13 μήπως είναι το παϊζω και πολύ αντρας με τον Μουστάκα και τη Κατερινα Γιουλάκη ως πεθερά του;
Νομίζω ότι είναι το σκίτσο που εκδίδει η αστυνομία προς αναζήτησή του και έτσι αποκτά το σεβασμό όλων....

σωστό, Το παιζω και πολύ άντρας, η ταινια...
 
2. Η γυνή να φοβείται τον άντρα (στην αρχή της ταινίας...)
 
Το 4..Το 4 :
"Υπάρχει και φιλότιμο"!..
Ελάτε,πείτε το..Ότι αφήσατε να απαντήσω και εγώ κάτι,για να μην γυρίσω πάλι κλαμένος σπίτι και πω στη μαμά μου ότι δεν με παίζετε!..
(βρε μήπως το ΄χετε απαντήσει και δεν το πήρα χαμπάρι?)
 
3. η κυρά μας η μαμή;
 
Να κάνω και μια πρόβλεψη?..Ότι η 11η ίσως είναι από το "Λεβεντόπαιδο"?
 
Η 11 δε μπορεί να είναι το λεβεντοπαιδο γιατί είναι βιντεοταινία..
Νομίζω πως έγινε μπέρδεμα σήμερα με τις εικόνες :)
Φταίω κι εγώ που δε συνεννοηθήκαμε με τον Τόνι πριν να βάλω.
Να κάνω μια πρόταση;
Να ανοίξουμε άλλο θέμα για τις βιντεοταινίες να αφήσουμε αυτό κινηματογραφικό να μη μπερδευομαστε;
 
Η 11 δε μπορεί να είναι το λεβεντοπαιδο γιατί είναι βιντεοταινία..
Νομίζω πως έγινε μπέρδεμα σήμερα με τις εικόνες :)
Φταίω κι εγώ που δε συνεννοηθήκαμε με τον Τόνι πριν να βάλω.
Να κάνω μια πρόταση;
Να ανοίξουμε άλλο θέμα για τις βιντεοταινίες να αφήσουμε αυτό κινηματογραφικό να μη μπερδευομαστε;
Δεν πήγε το μυαλό μου ότι είναι βιντεταινία. Απλά "μαντεψιά" έκανα.Μου φάνηκε πως ίσως είναι η σκηνή λίγο πριν βάλει φωτιά η Βαλσάμη στο σπίτι..Όλα καλά.Όπως νομίζετε.Αν και εμένα δεν με ενοχλεί ο μη διαχωρισμός.
 
Εγινε ενας μικρος αχταρμας σημερα. Μπραβο για τα ωραια στιγμιοτυπα, το κεφι και τις γνωσεις σας, αλλα εγω καταμπερδευτηκα με τοσες φωτογραφιες μαζεμενες.
Και συμφωνω απολυτα να αφησουμε τις βιντεοταινιες μακρια απο εδω. Μπορω να σας βεβαιωσω αλλωστε απο τωρα οτι το σκορ μου σ' αυτες θα ειναι παντα 0/6. :)
 
ποια ψάχνουμε τελικά ακόμα; ποια απαντηθήκανε; :rolleyes:
 
Πίσω
Μπλουζα