Σημασία στη λεπτομέρεια!...

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας tonytony
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Μας έμειναν οι 3 , 5 , 6 , 7 , 8 και 10. Οι υπόλοιπες είναι σωστές.
 
6. Αν πω ότι "βλέπω" "Έκλημα στο Κολωνάκι" (πρώτη συνάντηση Μπάρκουλη με Στρατηγό), πόσο έξω είμαι; :D

10. Φάρμακο εν όψει. Χμμμ! Δεν είναι αυτό με το εκνευριστικό πιτσιρίκι που το απήγαγαν αλλά πρέπει να πάρει ένα φάρμακο και του το φέρνει ο "καλόκαρδος" απαγωγέας Γαλανός; Πώς τη λένε μωρέ την ταινία;
 
3. Οταν η πολις πεθαινει.

7. Γυμνοι στο δρομο.

Στην ερωτηση σου για τη 10 retrofan, εννοεις τον Πανικο.
 
retrofan η ταινια 10 που περιγραφεις λεγεται "πανικος"
 
Πολύ σωστά! Μας έμειναν οι 5 , 6 , 8 :)
 
8.μηπως ειναι ξανα απ την ταινια "οταν η πολις πεθαινει" με τη Χρονοπουλου να βαζει το δισκο στο πικαπ;
 
Η 8 είναι από το Αχ αυτή η γυναίκα μου όταν αλλάζει η Αλίκη φουστάνια και χορεύει
 
georgeikos είπε:
8.αχ αυτη η γυναικα μου
Σωστά! Η Αλίκη ετοιμάζεται να υποδεχτεί τον διευθυντή και...αλλάζει φουστάνια χορεύοντας! :P

5η και 6η ακόμα...
 
katerinak είπε:
6.κοριτσια στον ηλιο;
Να βοηθήσω λίγο για την 6η γιατί πραγματικά είναι πολύ πολύ λεπτομέρεια...Είναι ταινία με τη Τζένη Καρέζη.


Για την 5η δε βοηθάω γιατί το πλάνο είναι πολύ χαρακτηριστικό!
:)
 
Στην 5 το φόντο υποτίθεται ότι είναι θάλασσα;
 
Rapide είπε:
Στην 5 το φόντο υποτίθεται ότι είναι θάλασσα;
Το φόντο που βλέπεις δεν είναι θάλασσα αλλά το όλο σκηνικό διαδραματίζεται κοντά σε θάλασσα... ;)
 
η τριχια αντικατοπτριζεται στη θαλασσα,σωστα;

ΥΓ: απαντηθηκε ηδη η ερωτηση μου

μηπως ειναι το λεβεντοπαιδο; η σκηνη που σπαει η τριχια και χτυπαει ενας εργατης;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η σκηνή είναι στα πρώτα λεπτά της ταινίας. Το σχοινί όπως βλέπετε είναι έτοιμο να κοπεί , όπου και τελικά κόβεται...!!! :D

Μπράβο Κατερίνα!!!! :cheers: :cheers: :cheers:
 
εχω κατι αναλαμπες που και που :)
 
katerinak είπε:
εχω κατι αναλαμπες που και που :)
Σας δυσκόλεψα αρκετά αλλά είστε πολύ δυνατοί! Άντε να ξεκουραστείτε τώρα από την τόση σκέψη και αργότερα θα επανέλθω... :)
 
Τι ώρα θα βάλεις τα επόμενα;
 
Πίσω
Μπλουζα