Σημασία στη λεπτομέρεια!...

Αφού δεν πρόλαβα τίποτα :p , θα παρηγορηθώ μόνο με την απίστευτα αστεία σκηνή μεταξύ Σταυρίδη - Γκιωνάκη στα "Κίτρινα Γάντια"

-Ο Παλαιών Πατρών Γερμανός δεν είναι αυτός;

-Όχι, Έλληνας είναι :D :D
 
Πάμε για άλλη μια δεκάδα...

 


1.



20.jpg


2.


19.jpg


3.


18.jpg


4.


17.jpg


5.


16.jpg


6.


15.jpg


7.


14.jpg


8.


13.jpg


9.


12.jpg


10.


11.jpg
 
3.η θεια απ το σικαγο,σκηνη μεσα στο λεωφορειο

4.βλεπουμε τη Τζενη στο γραφειο της στην ταινια "δεσποινις διευθυντης"

6.Ρενα Βλαχοπουλου στο "βιβα Ρενα" ,στο δωματιο της

8.αλιμονο στου νεους,η σκηνη που ο Χορν κλεινει συμφωνια με το διαολο και του πουλαει την ψυχη του

9.Αγγελος,Μιχαλης Μανιατης βγηκε για πελατες

2.ο κοκκορας στην ταινια "ξυπνα Βασιλη"

10.υπολοχαγος Νατασα,η σκηνη του γαμου
 
katerinak είπε:
3.η θεια απ το σικαγο,σκηνη μεσα στο λεωφορειο4.βλεπουμε τη Τζενη στο γραφειο της στην ταινια "δεσποινις διευθυντης"

6.Ρενα Βλαχοπουλου στο "βιβα Ρενα" ,στο δωματιο της

8.αλιμονο στου νεους,η σκηνη που ο Χορν κλεινει συμφωνια με το διαολο και του πουλαει την ψυχη του

9.Αγγελος,Μιχαλης Μανιατης βγηκε για πελατες

2.ο κοκκορας στην ταινια "ξυπνα Βασιλη"

10.υπολοχαγος Νατασα,η σκηνη του γαμου
Σωστά Κατερίνα , έκανες λάθος στις 2 και 10. Οπότε μας μένουν οι 1 , 2 , 5 , 7 και 10.


Αυτό με την "Υπολοχαγό Νατάσσα" στην 10 ακόμα γελάω!!! Πως το συνδύασες δε ξέρω...
:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1.μια λατερνα μια ζωη,ο Ορεστης Μακρης κοιταζει τη φωτογραφια της κορης του

7.δεσποινίς διευθυντής,η Τζενη δειχνει μεθαει και δειχνει τις χορευτικες της ικανοτητες
 
katerinak είπε:
1.μια λατερνα μια ζωη,ο Ορεστης Μακρης κοιταζει τη φωτογραφια της κορης του7.δεσποινίς διευθυντής,η Τζενη δειχνει μεθαει και δειχνει τις χορευτικες της ικανοτητες
Λάθος και οι δύο...Στην 1 έπεσες πολύ κοντά στη περιγραφή αλλά λάθος στη ταινία...
 
1.λατερνα φτωχεια και γαρυφαλλο,Βασιλης Αυλωνιτης
 
Η 7 είναι από τον "Ατσίδα". Η Λάσκαρη χορεύει τουίστ με τον αδελφό της (Ηλιόπουλο) στο πάρτι. Αυτό το φουστάνι με τα κρόσια ... Μόνο μια τόσο καλίγραμμη κοπέλα όσο η Ζωίτσα, θα τολμούσε να το φορέσει :cool:

Η 1 είναι από το "Λατέρνα, φτώχεια και φιλότιμο". Νομίζω στο αστυνομικό τμήμα, όταν ανακρίνουν τον οδηγό που έχει μεταφέρει την Καίτη και τους λατερνατζήδες στην Πάτρα. Νομίζω ...

Η 2 έχω μια υποψία ότι είναι από το "Οικογένεια Παπαδοπούλου". Η κότα που έφερε η ανιψιά Παγώνα από το χωριό.
 
retrofan είπε:
Η 7 είναι από τον "Ατσίδα". Η Λάσκαρη χορεύει τουίστ με τον αδελφό της (Ηλιόπουλο) στο πάρτι. Αυτό το φουστάνι με τα κρόσια ... Μόνο μια τόσο καλίγραμμη κοπέλα όσο η Ζωίτσα, θα τολμούσε να το φορέσει :cool:
Η 1 είναι από το "Λατέρνα, φτώχεια και φιλότιμο". Νομίζω στο αστυνομικό τμήμα, όταν ανακρίνουν τον οδηγό που έχει μεταφέρει την Καίτη και τους λατερνατζήδες στην Πάτρα. Νομίζω ...

Η 2 έχω μια υποψία ότι είναι από το "Οικογένεια Παπαδοπούλου". Η κότα που έφερε η ανιψιά Παγώνα από το χωριό.
Βρήκες την 7η!!! Μπράβο! Οπότε μας μένουν οι 1 , 2 , 5 και 10.
 
καλυτερα να περιμενεις λιγο,ειμαι σιγουρη οτι τα αλλα παιδια θα τις βρουν :)

2.ο θυμιος τα κανε θαλασσα,εκει που κυνηγουσαν τις δυο κοτες ;
 
katerinak είπε:
καλυτερα να περιμενεις λιγο,ειμαι σιγουρη οτι τα αλλα παιδια θα τις βρουν :) 2.ο θυμιος τα κανε θαλασσα,εκει που κυνηγουσαν τις δυο κοτες ;
Όχι...Η βοήθεια θα έρθει το απογευματάκι τότε αν δε τις βρείτε... ;)
 
Η 2 ειναι απο το Κλωτσοσκουφι, στην αρχη της ταινιας που η Αλικη χορευει και τραγουδαει στην αυλη, Σπουργιτακι καθως σε κοιταζω.
 
bambinella 100 είπε:
Η 2 ειναι απο το Κλωτσοσκουφι, στην αρχη της ταινιας που η Αλικη χορευει και τραγουδαει στην αυλη, Σπουργιτακι καθως σε κοιταζω.
Μπράβο πολύ σωστά!!! Οπότε μας έμεινε η 1 , 5 και 10.
 
Stratulator είπε:
Πολύ σωστά από τη "Λόλα" , ο Παντελής Ζερβός κοιτάει τη φωτογραφία της κόρης του!


Να δώσω 2 tips για την 5η και 10η



Η 5η είναι ταινία με κομιτατζήδες...



Η 10η είναι σχετικά πρόσφατη αλλά πασίγνωστη...



 
Η 5 είναι οι "Γενναίοι του Βορρά". Η νύφη που βιάστηκε από τον Κομνηνό γυρνάει για να τον μαχαιρώσει.
 
Την 5 δεν την ξερω καθολου, αλλα αφου μιλας για κομιτατζηδες, θα πω Ο τελευταιος των κομιτατζηδων. Μια ταινια που δεν εχω δει ποτε.

Τωρα, αφου λες οτι η 10 ειναι σχετικα προσφατη αποκλειεται να τη βρω, γιατι τις καινουργιες τις αποφευγω μια που με πειραζουν στο στομαχι.
 
Η 5η είναι οι "Γενναίοι του βορρά" , ΟΚ retrofan θα το πω σωστό. Με τη διαφορά πως είναι η Αιμιλία Υψηλάντη τα πόδια της οποίας βλέπουμε (και του Λάκη Κομνηνού πολύ σωστά) , και όχι η νύφη που λες. :)

Για την 10η είμαι σίγουρος πως την έχετε δει αρκετοί οπότε σας την αφήνω ακόμα...
 
Έλα βρε! Η Υψηλάντη είναι; :)

@tony-tony η ιδέα για το κουίζ είναι καταπληκτική!!!

Πότε να περιμένουμε την επόμενη δεκάδα; (Αδηφάγο φόρουμ που είμαστε :p )
 
Πίσω
Μπλουζα