Σημασία στη λεπτομέρεια!...

Πρώτη - πρώτη και με μπανανόφλουδες γύρω από την εκκλησία για όποιον πλησιάζει :p :cool:
 
Να απαντήσω για την 10η αφού δε το βρήκε κανείς και η επόμενη δεκάδα θα έρθει κάποια στιγμή.


Η 10η λοιπόν είναι η ταινία "Safe sex" , όπου ο Μιχάλης Ρέππας κάνει δημιουργήματα αγάλματα με εφημερίδες , κάτι που εκνευρίζει τη γυναίκα του Ρένια Λουιζίδου...
:)
 
Πάμε για άλλη μια δεκάδα ταινιών.

 


1.



30.jpg


2.


29.jpg


3.


28.jpg


4.


27.jpg


5.


26.jpg


6.


25.jpg


7.


24.jpg


8.


23.jpg


9.


22.jpg


10.


21.jpg
 
1.γαμος αλα ελληνικα ; βλεπουμε στο παρτυ μασκε μεταμφιεσμενους τον Κωνσταντινου και την Καλογεροπουλου

6.γκαρσονιερα για δεκα ,ο Χρονης Εξαρχακος κραταει μια κουτα με τις ταινιες αυτες

8.αδελφος Αννα ,βλεπουμε την Ξενια Καλογεροπουλου

9.η χαρτοπαιχτρα ,προς το τελος της ταινιας η Βλαχοπουλου σταυρωνει τα δαχτυλα ενω ορκιζεται οτι δε θα ξαναπιασει χαρτια στα χερια της

10.χαμενα ονειρα ,το γραφειο στο οποιο δουλευουν οι : Βαλακου,Παπαμιχαηλ και Διανελλος
 
katerinak είπε:
1.γαμος αλα ελληνικα ; βλεπουμε στο παρτυ μασκε μεταμφιεσμενους τον Κωνσταντινου και την Καλογεροπουλου6.γκαρσονιερα για δεκα ,ο Χρονης Εξαρχακος κραταει μια κουτα με τις ταινιες αυτες

8.αδελφος Αννα ,βλεπουμε την Ξενια Καλογεροπουλου

9.η χαρτοπαιχτρα ,προς το τελος της ταινιας η Βλαχοπουλου σταυρωνει τα δαχτυλα ενω ορκιζεται οτι δε θα ξαναπιασει χαρτια στα χερια της

10.χαμενα ονειρα ,το γραφειο στο οποιο δουλευουν οι : Βαλακου,Παπαμιχαηλ και Διανελλος
Όλα σωστά εκτός από την 1η. Το περίμενα πως θα μπερδευτείτε εδώ...Και σε μια άλλη ταινία βλέπουμε μασκέ χορό...


Άρα μας μένουν οι 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 7



 
1. Γάμος αλα Ελληνικά;;; (Κωνσταντίνου-Καλογεροπούλου)

6. Γκαρσονιέρα για δέκα;;;

7. Βασικά καλησπέρα σας (Ψάλτης στο μαγαζί της αδερφής του)

9. Η χαρτοπαίχτρα (Βλαχοπούλου την ώρα που ορκίζεται στον Κωνσταντάρα)

Πολύ ωραίο κουίζ! Επιτέλους πρόλαβα κι εγώ να απαντήσω! :D
 
serano915 είπε:
1. Γάμος αλα Ελληνικά;;; (Κωνσταντίνου-Καλογεροπούλου)6. Γκαρσονιέρα για δέκα;;;

7. Βασικά καλησπέρα σας (Ψάλτης στο μαγαζί της αδερφής του)

9. Η χαρτοπαίχτρα (Βλαχοπούλου την ώρα που ορκίζεται στον Κωνσταντάρα)

Πολύ ωραίο κουίζ! Επιτέλους πρόλαβα κι εγώ να απαντήσω! :D
Σωστή και η 7η μπράβο! Μας μένουν οι πρώτες 5...
 
5.κατηφορος ; ματια Ζωης Λασκαρη

7.ο μαγκας με το τρικυκλο; Βασιλης Τσιλιβικας

ΥΓ: οποτε η 7 που εγραψα ειναι λαθος, η 5 ομως ειναι σωστη;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
5.κατηφορος ; ματια Ζωης Λασκαρη7.ο μαγκας με το τρικυκλο; Βασιλης Τσιλιβικας
Στα μάτια έπεσες μέσα στη ταινία όχι! :D

Η 7η απαντήθηκε είναι το "Βασικά καλησπέρα σας" και ο Στάθης Ψάλτης όπως είπε και (ο - η ;) serano.
 
1.νταντα με το ζορι;

5. νομος 4000
 
katerinak είπε:
1.νταντα με το ζορι;
Όχι. Και για να μη γράφω συνέχεια "όχι" και "όχι" και γεμίζουν οι σελίδες θα απαντήσω μόνο όταν είναι κάποια σωστή. Εκτός κι αν θέλετε να αρχίσω τις βοήθειες... ;)
 
H 1 παίζει να είναι η "Καφετζού"?
 
στην 3. το θυμαμαι το ασανσερ αυτο,αλλα δε μου ρχεται στο μυαλο με τιποτα ο τιτλος της ταινιας
 
1. Ο φίλος μου ο Λευτεράκης
 
caprice είπε:
1. Ο φίλος μου ο Λευτεράκης
Πολύ σωστά caprice! Είναι "Ο φίλος μου ο Λευτέράκης" και είναι ο Ντίνος Ηλιόπουλος με τη φιλεναδίτσα του...Μας μένουν οι 2 , 3 , 4 και 5.
 
4. Κάτι να καίει. Η Ρένα Βλαχοπούλου δείχνει την φωτογραφία του Ντίνου όταν ήταν μωρό. (Αν θυμάμαι καλά... :) )
 
katerinak είπε:
στην 3. το θυμαμαι το ασανσερ αυτο,αλλα δε μου ρχεται στο μυαλο με τιποτα ο τιτλος της ταινιας
Τα πόδια της πρωταγωνίστριας αλλά και η στάση τους είναι πολύ χαρακτηρίστικά... ;)

miki-mik7 είπε:
4. Κάτι να καίει. Η Ρένα Βλαχοπούλου δείχνει την φωτογραφία του Ντίνου όταν ήταν μωρό. (Αν θυμάμαι καλά... :) )
Μπράβο πολύ σωστά!!!! Άρα έμεινε η 2 , 3 και 5.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα